İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

TikTok Canlı Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır? | Ayarlar

Popüler kısa video paylaşım platformu TikTok’da kullanıma sunulan yeni özellikleri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Daha önce TikTok galeriye video kaydetme makalesi ile ilginizi çeken videoları telefonunuza nasıl indireceğinizi anlatmıştık. TikTok, kullanıcılardan gelen talep doğrultusunda platforma yeni özellikle eklemeye devam ediyor.

Paylaşılan videoları “gif şeklinde” hareketli fotoğraf olarak telefonunuza kaydedebileceğiniz bir özelliği TikTok yakın dönemde duyurdu. TikTok’da hareketli fotoğraf kaydetme ile alakalı sorun yaşayan bir çok kullanıcı var. TikTok videolarını canlı duvar kağıdı olarak kaydetmek ve telefonunuza açılış ekranı yada arka plan yapmak için basit bir rehber hazırladık. Android telefonlar için hazırladığımız bu rehber sayesinde TikTok videolarını canlı duvar kağıdı yapabilir yada galerinizde saklayabilirsiniz.

Videoyu paylaşan kullanıcı içeriğini indirmeye kapattı ise maalesef bu seçeneği kullanamazsınız.

TikTok Canlı Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır?

Öncelikle TikTok’da bir videodan canlı duvar kağıdı oluşturmak için TikTok Wall Picture uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Uygulama telefonunuzda yoksa TikTok Canlı Fotoğraf butonuna tıkladığınızda uygulamayı yüklemeniz gerektiği bildirimini alırsınız ve yüklemeden canlı fotoğraf oluşturamazsınız. Uygulama linkleri makalenin en altında mevcuttur.

Advertisement. Scroll to continue reading.
  • TikTok uygulamasını açın.
  • Canlı Fotoğraf kaydetmek istediğiniz video içeriğini açın.
  • Sağ paneldeki seçeneklerden Paylaş butonuna tıklayın.
  • En alt kısımdaki seçenekleri sola doğru sürükleyin ve Canlı Fotoğraf seçeneğine tıklayın.

Bu işlem sonrasında video canlı fotoğrafa dönüştürülecektir. Daha sonra Wall Picture programında canlı fotoğrafı bularak telefonunuza arka plan yada açılış ekranı olarak ayarlayabilirsiniz. En çok sorular sorulardan bir tanesine yanıt verelim. Akıllı telefonlarda sesli duvar kağıdı özelliği olmadığından TikTok videosunu canlı duvar kağıdı yaptığınızda ses olmayacaktır.

TickTock-TikTok Live Wallpaper
TickTock-TikTok Live Wallpaper

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar