İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Tiktok Hediye Puanı Nedir? | Hesaplama | 1000 Puan Kaç TL

Sosyal medya uygulamalarından gelir elde etmek isteyenlerin en çok merak ettiği konular hediyelerin kaç para ettiğidir. Tiktok’da en çok merak edilen “hediye puanı hesaplama, 1 puan kaç TL, 1000 puan kaç TL” sorularını bu yazımızda yanıtlayacağız.

Tiktok hediye fiyatları yazımızda daha önce yayıncıların hangi hediyeden ne kadar gelir elde ettiğini paylaşmıştık. Bu yazımızda yayıncıların hediye karşılığında aldıkları puanların ne anlama geldiğini ve gelir karşılıklarını paylaşacağız.

Tiktok Hediye Puanı Nedir?

Tiktok uygulaması takipçilerin hediye göndere bilmesi için Jeton sistemini kullanmaktadır. Bu durum TL karşılığı düşük olan hediyelerin jeton üzerinden daha kolay hesaplanmasını sağlamaktadır.

Tiktok hediye puanı, canlı yayında gönderilen hediyelerin yayıncı hesabına yansıyan kısmıdır. Fenomenlere gönderilen hediyeler yayıncının Tiktok hesabında cüzdan kısmında toplanmaktadır. Yayıncılar bu hediye puanlarını isterlerse TL olarak çekebilirler.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Tiktok Hediye Puanı Nasıl Hesaplanır?

1 Hediye puanı 96 kuruş olarak hesaplanmaktadır. Bu tutar platformun kesmiş olduğu tutardır. Yayıncı hediye puanlarını nakit olarak çekmek isterse bu tutar üzerinden kesinti yapılmaktadır.

Tiktok hediye puanları üzerinden %60 kesinti uygulamaktadır.

1000 Hediye puanı 96 TL olarak hesaplanmaktadır. Bu tutarı yayıncı çekmek istediğinde hesabına 39 TL para geçecektir.

Diğer hediye puanlarını hesaplarken aşağıdaki formülü kullanabilirsiniz. Tiktok hediye puanı hesaplama:

Advertisement. Scroll to continue reading.

(Hediye Puanı * 0,96) * 0,40 = Hesaba Geçecek Tutar

TikTok Hediye Puanı & Para Çekme

Tiktok uygulamasından kazandığınız hediye puanlarını nakit olarak çekmek için banka bilgilerinizi uygulamaya girip çekme talimatı vermeniz gerekmektedir. Aşağıdaki talimatları takip ederek para çekme işlemini başlatabilirsiniz.

  • Tiktok uygulamasına giriş yapın.
  • Ayarlar
  • Para Çekme Yöntemi Ekle
  • Banka Hesabını Bağla
  • Gerekli bilgileri girdikten sonra Tamam seçeneğine tıklayın.
  • Telefonunuza bir onay kodu gelecektir. Kodu uygulamaya girerek banka hesabınızı tanımlama işlemini sonlandırabilirsiniz.

Hesabınızdaki hediye puanlarının nakit karşılığı 30 dolar ve üzerindeyse para çekme talebi girebilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Uygulama

Popüler kısa video paylaşım platformu TikTok yayıncıların ve takipçilerin ilgisini çekecek özellikleri platforma eklemeye devam ediyor. TikTok hediye gönderme seçeneği ile yayıncıları desteklemek için...

Çözüm

Kullanıcılar tarafından son zamanlarda en çok kullanılan video paylaşım uygulamaları arasında yer alan TikTok video uygulamalarının çoğunda olduğu gibi internet paketi düşmanı diyebiliriz. Tiktok...

Çözüm

Tiktok uygulamasında yakın zamanda hayata geçirilen canlı yayın bağış sistemi ile fenomenler düzenli olarak yayın açmaya başladırlar. Uygulamanın canlı yayın özelliği takipçilerinde oldukça fazla...

Çözüm

Tiktok canlı yayınlarda Sticker hediye sistemi ile bildiğimiz bağış sistemini hayata geçirmiş oldu. Canlı yayın açan TikTok kullanıcılarına uygulamadaki Sticker’ları hediye ederek bağışta bulunabiliyorsunuz....