İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

TikTok Moderatör Nedir? TikTok Moderatör Nasıl Olunur?

Tiktok uygulamasında yakın zamanda hayata geçirilen canlı yayın bağış sistemi ile fenomenler düzenli olarak yayın açmaya başladırlar. Uygulamanın canlı yayın özelliği takipçilerinde oldukça fazla ilgisini çektiğinden canlı yayın izlenme oranları her geçen gün artmaya başladı. Durum böyle olunca fenomenlerin canlı yayınların içeriğini tek başlarına kontrol etmeleri mümkün olmuyor. Binlerce yorum, paylaşım ve hediyeler takip edilmesi zor bir hale geliyor. Tiktok bu yüzden moderatör özelliğini devreye sokmuştur. Tiktok moderatör nedir?

Tiktok canlı yayınlarda moderatör seçme özelliği yakın zamanda hayata geçirildi. Canlı yayınlara katılımın yüksek olduğu ortamlarda yayıncının yorumları, paylaşımları tek tek kontrol etmesi zorlaştığından bir moderatör atayarak kendisi yayındayken yazışmalarda gerekli işlemleri yapmasını sağlayabiliyor.

TikTok Moderatör Nedir?

Tiktok moderatör, uygulama tarafından yakın zamanda hayata geçirilen canlı yayın için yetkilendirme sağlayan bir özelliktir. Tiktok moderatör yetkisi alan bir kullanıcı o canlı yayın içerisinde yorumları silebilir, takipçiyi sustura bilir yada canlı yayın için engelleyebilir.

Moderatör atama özelliği sayesinde Tiktok canlı yayınında küfür, hakaret ve benzeri yorum paylaşan takipçilerin denetimi daha kolay yapılmaktadır. Bir canlı yayın içerisinde birden çok moderatör atayarak canlı yayının sabote edilmesini engelleyebilirsiniz.

Tiktok moderatör nasıl kullanılır? Moderatörler canlı yayın denetimi için yetkilendirilmektedir. Canlı yayına katılım oranına göre belirli sayıda mod atayabilirsiniz.

TikTok Moderatör Nasıl Olunur?

Tiktok’ta moderatör olmak için yayını açan kullanıcıyı takip ediyor olmanız ve canlı yayına katılmış olmanız gerekmektedir. Tiktok’ta nasıl moderatör olunur?

Tiktok moderatör yapma:

  • Canlı yayın açın.
  • Moderatör olarak atayacağınız kişinin üstüne tıklayın.
  • Seçeneklerden Moderatör yap seçeneğini seçin
  • Daha sonra seçtiğiniz kullanıcı canlı yayın için yetkilendirilecektir.

Tiktok moderatör çıkartma işlemi de benzer şekilde yapılmaktadır. Bir moderatörün yetkisini geri almak için aynı menü kullanılabilir.

Tiktok moderatör çıkarma:

  • Canlı yayın açın.
  • Moderatör olarak atayacağınız kişinin üstüne tıklayın.
  • Seçeneklerden Moderatör Çıkar seçeneğini seçin
  • Daha sonra seçtiğiniz kullanıcı canlı yayın için yetkilendirilecektir.

Tiktok hediye fiyatları makalemizden canlı yayınlarda atılan bağışların yayıncıya ne kadar gelir sağladığını öğrenebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Uygulama

Popüler kısa video paylaşım platformu TikTok yayıncıların ve takipçilerin ilgisini çekecek özellikleri platforma eklemeye devam ediyor. TikTok hediye gönderme seçeneği ile yayıncıları desteklemek için...

Çözüm

Kullanıcılar tarafından son zamanlarda en çok kullanılan video paylaşım uygulamaları arasında yer alan TikTok video uygulamalarının çoğunda olduğu gibi internet paketi düşmanı diyebiliriz. Tiktok...

Çözüm

Tiktok canlı yayınlarda Sticker hediye sistemi ile bildiğimiz bağış sistemini hayata geçirmiş oldu. Canlı yayın açan TikTok kullanıcılarına uygulamadaki Sticker’ları hediye ederek bağışta bulunabiliyorsunuz....

Çözüm

Tiktok’ta canlı yayın açarak para kazanmaya başlayan kullanıcıların sayısı her geçen gün artmaya başlıyor. Özellikle uygulamaya ilk günlerde çekimser kalan ünlüler canlı yayın özelliği...