İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

TikTok TikCode nedir? Nasıl kullanılır?

TikTok TikCode özelliği nedir? TikTok QR kod nasıl çalışıyor? Popüler kısa video paylaşım uygulaması TikTok yeni özellikler ile kullanıcı deneyimini arttırmaya devam ediyor. TikTok tarafından daha önce sınırlı sayıda kullanıcıya açılan test aşamasındaki TikCode, kullanıcılar için profil fotoğrafı ile özelleştirilmiş bir QR kod benzeri kod oluşturuyor.

Bu kodların kullanım şekli ise tıpkı Kare Kod’da olduğu gibi telefon kamerasıyla tarandığında karşıdaki kişinin ismini yazmadan onu takip etmeyi mümkün kılmalarıdır.  TikTok‘a yeni gelen TikCode özelliği sayesinde artık kullanıcılar platformda birbirlerini aramak zorunda kalmayacaklar.

TikCode özelliği sayesinde bir kullanıcı telefonundan arkadaşının TikCode’unu taratarak anında arkadaş listesine ekleyebilecek bu sayede kullanıcılar arasında etkileşimlerin artması planlanıyor.

TikCode, en basit şekli ile arkadaş eklemenin en kolay yolu olarak tanımlanıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

TikTok TikCode Nasıl kullanılır?

  • TikTok Profilinize giriş yapın
  • Sağ Üst köşedeki Kare Kod simgesine tıklayın
  • Açılan ekranda size özel TikCode‘u göreceksiniz. “Beni takip etmek için TikCode’u tarayın”

Alt kısımdan Tara bölümü ile arkadaşlarınızın TikCode’larını taratıp listenize ekleyebilirsiniz. TikTok uygulamasında daha fazla arkadaş kazanmak istiyorsanız diğer platformlarda size özel TikCode etiketinizi paylaşabilirsiniz. Size özel TikCode resmini aynı bölümde sol alt köşedeki Resmi Kaydet seçeneği ile kaydedebilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar