İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

TikTok Veri Koruyucusu Nedir? TikTok İnternet Paketi Tüketimi!

Kullanıcılar tarafından son zamanlarda en çok kullanılan video paylaşım uygulamaları arasında yer alan TikTok video uygulamalarının çoğunda olduğu gibi internet paketi düşmanı diyebiliriz.

Tiktok internet yiyor mu sorusu aslında sıkça video izleyen ve internet kullanan bir kullanıcının sormaması gereken bir sorudur. Video formatları internet paketlerini en çok kullanan uygulamalardır. Tiktok diğer video paylaşım uygulamalarına göre kısa videolar yayınlandığından daha az internet paketi tüketse de bu çok az tükettiği anlamına gelmiyor.

TikTok İnternet Paketi Tüketimi Ne Kadar?

Tiktok’ta yayınlanan videolar kısa olduğundan çok fazla sayıda video izlenmediğinde internet paketinize etkisi çok fazla olmayacaktır. Ancak bir çok yeni akım ile ilgileri üzerine çeken Tiktok çoğu kullanıcıda bağımlılık yaratıyor. İzlenilen her video önce geçici belleğe indirilip sonra oynatıldığından sürekli indirme işlemi yaptığınızı düşünün. Bu durumda internet paketleri hızla tükenebiliyor.

Tiktok canlı yayınları ise internet paketinin en büyük düşmanları canlı yayınlar ön belleğe anında yüklendiğinden internet hızınıza göre kalite farklılığı bile göstermektedir. Tiktok canlı yayınları internet paketini ciddi oranda arttırmaktadır.

Tiktok internetsiz olarak kullanılmamaktadır. Ön belleğe yüklenen video sürekli izlenebilir. Ancak yeni videoya geçiş yapmak istediğinizde bağlantı hatası verecektir.

Önerimiz tiktok videolarını daha çok wifi bağlantısı olduğunda izlemeniz yönünde olacaktır.

TikTok Veri Koruyucusu Nedir?

Tiktok internet kullanımı konusunda sorun yaşayan kullanıcıları için veri koruyucusu özelliğini geliştirmiştir. Tiktok veri koruyucusu, mobil veri kullanımını azaltır. Videolar daha düşük kalitede izlenir veya daha uzun sürede yüklenir. Tiktok veri koruyucusu, telefonunuz wifi ağına bağlı iken kullanılamaz. Tiktok mobil veri kullanımını azaltmak için bu özelliği aktif edebilirsiniz.

Tiktok veri koruyucusu nasıl açılır?

  • Tiktok uygulamasını açın
  • Sağ alt köşeden Ben profil simgesine tıklayın.
  • Sağ üst köşedeki üç çizgi simgesine tıklayın.
  • Menüde ÖN BELLEK & HÜCRESEL VERİ bölüme gelin.
  • Veri Koruyucusu seçeneğine tıklayın ve aktif edin.

Tiktok veri koruyucusunu aktif ettiğinizde tiktok hücresel veri kullanımınız ciddi oranda azalacaktır.

İlginizi Çekebilir: TikTok Hediye Fiyatları

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Uygulama

Popüler kısa video paylaşım platformu TikTok yayıncıların ve takipçilerin ilgisini çekecek özellikleri platforma eklemeye devam ediyor. TikTok hediye gönderme seçeneği ile yayıncıları desteklemek için...

Çözüm

Tiktok uygulamasında yakın zamanda hayata geçirilen canlı yayın bağış sistemi ile fenomenler düzenli olarak yayın açmaya başladırlar. Uygulamanın canlı yayın özelliği takipçilerinde oldukça fazla...

Çözüm

Tiktok canlı yayınlarda Sticker hediye sistemi ile bildiğimiz bağış sistemini hayata geçirmiş oldu. Canlı yayın açan TikTok kullanıcılarına uygulamadaki Sticker’ları hediye ederek bağışta bulunabiliyorsunuz....

Çözüm

Tiktok’ta canlı yayın açarak para kazanmaya başlayan kullanıcıların sayısı her geçen gün artmaya başlıyor. Özellikle uygulamaya ilk günlerde çekimser kalan ünlüler canlı yayın özelliği...