İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Tüm Bankalar İçin Sim Kart ‘SMS’ Bloke Kaldırma

İnternet şubesi kullanan kişilerin son zamanlarda yaşadığı en büyük sıkıntıların başında Sim Kart Bloke olma sorunu geliyor. Sim kart yenilemelerinde özellikle son dönemdeki 4.5G geçişlerinde bankalar tarafından otomatik olarak numaranıza Sim Bloke işlemi uygulanmaktadır. Bu işlem tamamen güvenlik amaçlıdır. Peki SMS bloke kaldırma işlemi nasıl yapılıyor?

Sim kartınızı yeni değiştirdiyseniz mobil bankacılık kullanımlarında para transferi, para çekme yada online ödeme gibi sms onay işlemlerinde ‘Sim Kart değişikliği sebebiyle Akıllı SMS kullanımınız bloke edilmiştir’ hatası ile karşılaşırsınız. Bu mesaj sonrasında hesabınızın bulunduğu bankanın internet şubesine giriş yapmanız durumunda otomatik olarak Bloke Kaldırma ekranına yönlendirilirsiniz.

Tüm bankalar  ‘Akbank, Yapıkredi, Garanti ve diğerleri’ için Sim SMS Bloke kaldırma işlemi bankaya gitmeden Çağrı merkezi, Atm yada İnternet Bankacılığı aracılığı ile yapılabilmektedir. Bankaların internet şubesine giriş yaptığınızda işlem menüsünden Bloke Kaldırma kısmına girerek SMS blokesini anında kaldırabilirsiniz. İnternet bankacılığı kullanmayan kullanıcıların çağrı merkezi aracılığı ile SMS bloke kaldırma işlemlerini yapması daha kolay olacaktır.

Banka SMS Bloke işlemleri tamamen müşteri güvenliği açısından yapılmaktadır. Sim kartınızın kopyalanması durumlarında otomatik olarak Sim Bloke edilmektedir. Bu sayede olası bir dolandırıcılık olayına karşı korumaya alınmış oluyorsunuz. Eğer Sim kart değişikliğini siz yapmadıysanız kullandığınız hatta göre ‘Turkcell, Vodafone, Türk Telekom’ size en yakın bayiye giderek işlem hakkında bilgi almanızda yarar var.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar