İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Türk Telekom Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Büyük ve Güvenilir Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Arayan veya aranan kişiye karşı tarafın kimliğine dair herhangi bir ipucu vermeyen gizli numara ile nasıl arama yapabileceğinize dair tüm yöntemleri yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. Türk Telekom’da özel numara kapatma için lütfen okumaya devam edin

Gizli numara yöntemi ile arama yapmak, insanlardan bir kısmı için bir güvenlik önlemi gibi görülürken, diğer bir kısım insanlar için ise bir tehdit gibi algılanıyor. Herhangi bir numarayı kendi numaranızı gizleyerek ararsanız, aradığınız numara sizin kim olduğunuza dair herhangi bir ipucu göremez. Aynı şekilde; sizi de birileri gizli numara yöntemi ile aradığı zaman, siz de arayan kişiye dair bir ipucu bulamazsınız.

Özel numara kapatma  Türk Telekom GSM operatörü tarafından kullanıcılarına ücretsiz bir hizmet olarak verilmektedir. Mobil uygulama mağazalarında numara gizlemeyi yapacağını iddia eden uygulamalar var olsa da onlar sadece görünen numaralar ile işlem yapabilirler. Gizli numarayöntemi ile ilgili tercihleriniz sadece GSM operatörünüzün yapabileceği işlemlerdir. Bu birçok basit yol ile halledilmektedir.

Gizli Numarayı Nasıl Öğrenirim?

Gizli bir numarayı sıradan yöntemlerle öğrenme olanağı bulunmamaktadır. Kullanıcılarına numara gizleme işlemi yapan operatörler, bu numaraları hiçbir surette üçüncü kişilerle paylaşmayacağına dair anlaşma yapmış olurlar. Bu sebeple ne durumda olursa olsun gizlenmiş numarayı başka bir kişi ile kesinlikle paylaşamazlar. Sadece hukuki başvurular neticesinde, savcılık kanalı ile bilgi alınabilir. Gizli numaranın sizi rahatsız ettiğini, tehdit, şantaj gibi hukuk dışı eylemler yaptığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulunma neticesinde telefon numarasının tespit edilmesini isteyebilirsiniz. Bu aşamada, konunun mahkemeye intikali ile mahkemeden çıkacak karar neticesinde operatörler mahkeme ile bu bilgileri paylaşmak zorunda kalacaktır.

Türk Telekom Numaramı Nasıl Gizlerim

Türkiye’nin yerli operatör firmalarından birisi olan Türk Telekom’da numara gizleme işlemi için izlemeniz gereken yol çok kolay ve kısadır. Türk Telekom’da numara gizleme hizmetinden faydalanmak için aramak istediğiniz numarayı tuşlamaya başlamadan önce numaranın başına #31# yi tuşlamalısınız. Kendi telefon numaranızı sadece o çağrıda geçerli olmak üzere gizlemiş oluyorsunuz.

Telefon Ayarlarından Numara Gizleme

Yukarıda sizlere operatör servisinden yararlanarak numara gizleme işlemini yapmayı anlattık. Şimdi ise başka bir yol ile telefonunuzun ayarlar menüsünden de bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Telefonunuzun ayarlar menüsünden numaranızı gizlediğinizde, ayarlarınızı önceki haline geri getirene kadar tüm aramalarınız gizli numara şeklinde olacaktır.  Yukarıda anlattığımız şekilde #31# tuşlayarak gizli numara ile arama yapmanız daha pratik bir yöntem olacaktır.

Gizli Numara Engellenebilir Mi?

Telefon kullanıcılarının sıkça sordukları sorulardan birisi de kendilerini arayan gizli aramaların engellenebilmesinin mümkün olup olmadığıdır. Operatörlerin kullanıcılarına sunduğu hizmetten faydalanarak sizlere gelen gizli aramaları kolayca engelleyebilirsiniz. İletişim tercihlerinize göre operatörünüzün sunduğu numara gizleme hizmeti sayesinde gizli veya açık numara ile arama yapabilirsiniz.

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Çözüm

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Follow @yeaslan İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Büyük ve Güvenilir Kripto Para Borsaları...

HABER

Dünyanın En İnce Android Telefonları Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Follow @yeaslan İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Büyük...

HABER

En İyi Telefon Modelleri Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Follow @yeaslan İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Büyük ve...

Çözüm

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Follow @yeaslan İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Büyük ve Güvenilir Kripto Para Borsaları...