İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Türk Telekom Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Arayan veya aranan kişiye karşı tarafın kimliğine dair herhangi bir ipucu vermeyen gizli numara ile nasıl arama yapabileceğinize dair tüm yöntemleri yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. Türk Telekom’da özel numara kapatma için lütfen okumaya devam edin

Gizli numara yöntemi ile arama yapmak, insanlardan bir kısmı için bir güvenlik önlemi gibi görülürken, diğer bir kısım insanlar için ise bir tehdit gibi algılanıyor. Herhangi bir numarayı kendi numaranızı gizleyerek ararsanız, aradığınız numara sizin kim olduğunuza dair herhangi bir ipucu göremez. Aynı şekilde; sizi de birileri gizli numara yöntemi ile aradığı zaman, siz de arayan kişiye dair bir ipucu bulamazsınız.

Özel numara kapatma  Türk Telekom GSM operatörü tarafından kullanıcılarına ücretsiz bir hizmet olarak verilmektedir. Mobil uygulama mağazalarında numara gizlemeyi yapacağını iddia eden uygulamalar var olsa da onlar sadece görünen numaralar ile işlem yapabilirler. Gizli numarayöntemi ile ilgili tercihleriniz sadece GSM operatörünüzün yapabileceği işlemlerdir. Bu birçok basit yol ile halledilmektedir.

Gizli Numarayı Nasıl Öğrenirim?

Gizli bir numarayı sıradan yöntemlerle öğrenme olanağı bulunmamaktadır. Kullanıcılarına numara gizleme işlemi yapan operatörler, bu numaraları hiçbir surette üçüncü kişilerle paylaşmayacağına dair anlaşma yapmış olurlar. Bu sebeple ne durumda olursa olsun gizlenmiş numarayı başka bir kişi ile kesinlikle paylaşamazlar. Sadece hukuki başvurular neticesinde, savcılık kanalı ile bilgi alınabilir. Gizli numaranın sizi rahatsız ettiğini, tehdit, şantaj gibi hukuk dışı eylemler yaptığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulunma neticesinde telefon numarasının tespit edilmesini isteyebilirsiniz. Bu aşamada, konunun mahkemeye intikali ile mahkemeden çıkacak karar neticesinde operatörler mahkeme ile bu bilgileri paylaşmak zorunda kalacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Türk Telekom Numaramı Nasıl Gizlerim

Türkiye’nin yerli operatör firmalarından birisi olan Türk Telekom’da numara gizleme işlemi için izlemeniz gereken yol çok kolay ve kısadır. Türk Telekom’da numara gizleme hizmetinden faydalanmak için aramak istediğiniz numarayı tuşlamaya başlamadan önce numaranın başına #31# yi tuşlamalısınız. Kendi telefon numaranızı sadece o çağrıda geçerli olmak üzere gizlemiş oluyorsunuz.

Telefon Ayarlarından Numara Gizleme

Yukarıda sizlere operatör servisinden yararlanarak numara gizleme işlemini yapmayı anlattık. Şimdi ise başka bir yol ile telefonunuzun ayarlar menüsünden de bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Telefonunuzun ayarlar menüsünden numaranızı gizlediğinizde, ayarlarınızı önceki haline geri getirene kadar tüm aramalarınız gizli numara şeklinde olacaktır.  Yukarıda anlattığımız şekilde #31# tuşlayarak gizli numara ile arama yapmanız daha pratik bir yöntem olacaktır.

Gizli Numara Engellenebilir Mi?

Telefon kullanıcılarının sıkça sordukları sorulardan birisi de kendilerini arayan gizli aramaların engellenebilmesinin mümkün olup olmadığıdır. Operatörlerin kullanıcılarına sunduğu hizmetten faydalanarak sizlere gelen gizli aramaları kolayca engelleyebilirsiniz. İletişim tercihlerinize göre operatörünüzün sunduğu numara gizleme hizmeti sayesinde gizli veya açık numara ile arama yapabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Teknoloji dünyasından hayatımıza giren ve en geniş kullanıcı kitlesine ulaşan cihazlar akıllı telefonlardır. İletişimin vazgeçilmezi haline gelen Android telefon kullanımında en sık karşılaşılan sorun,...

HABER

Dünyanın En İnce Android Telefonları Dünyada en çok tercih edilen mobil işletim sistemlerinden birisi kesinlikle Android cihazlardır. Bu cihazlarda kullanıcılar teknik özelliklerin yanı sıra...

HABER

En İyi Telefon Modelleri Geçtiğimiz her yıl akıllı telefon üreticilerinin çoğu yüzlerce telefon modelini piyasaya sürüyor. Bu telefonlar arasında markanın yaygınlığı, geliştirilmiş özellikler, fiyat...

Çözüm

Telefon klavyesi çıkmıyor ne yapmalıyım? Android cihazlarda zaman zaman karşımıza çıkan mesaj bölümünde klavye çıkmıyor sorunu oldukça can sıkıcı bir hatadır. Genellikle bu sıkıntı...