İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Twitter Profil ve Kapak Resmi Görüntü Kalitesi neden düşüyor?

Çoğu Twitter kullanıcısının başına gelmiştir. Profil yada kapak fotoğrafı için yüklediğimiz resimleri kalitesi düşüyor ve görüntü bulanıklaşıyor. Bunun sebebi Twitter’ın resimleri sıkıştırması ve bu şekilde kullanıma sunmasıdır. Fotoğraflarınızın görüntü kalitesinin düşmesini istemiyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor. Bu adımları doğru uyguladığınızda bile fotoğraf kalitesi bir miktar düşebilir sıkıştırma her koşulda geçerli oluyor.

Twitter Profili Resim ve Başlığı için Önerilen Resim Boyutları

Profil resmi boyutları : 400 piksel x 400 piksel . Yuvarlak köşeli ( köşeler otomatik olarak uygulanır ) ve ince beyaz kenarlıklı kare bir görüntü olarak görüntülenir. Kare olmayan bir resim yüklerseniz, yüklediğinizde yeniden konumlandırma veya yakınlaştırma seçeneği sunulur.

Tarayıcı penceresi yeniden boyutlandırıldığında profil resmi boyutu sabit kalır.

Kapak resmi boyutları1500 piksel x 500 piksel. Panoramalar iyi çalışıyor. Twitter’ın görüntüyü yeniden boyutlandırmasını istemiyorsanız, önerilen piksel boyutu 1500 piksel x 500 piksel iken, 1263px x 421px ile görüntüyü uzaklaşabilirsiniz. Ancak, yeniden boyutlandırılmadığında bile, yoğun JPG sıkıştırmasıyla resim ekstra sıkıştırılacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Yüklediğinizde, Twitter resimlerinize çok ağır JPG sıkıştırma uygulanıyor. Twitter özellikle Web sitesini kullanıcılar için platformu olabildiğince hızlı hale getirmek ve bant genişliğini korumak için bunu yapıyor. Sıkıştırma sonucunda görüntü yüklediğiniz resim kadar iyi görünmeyebilir.

Bunun etkisini en aza indirgemek ve göze çarpan JPEG eserler olasılığını azaltmak için yapabileceğiniz bazı şeyler var.

Öncelikle, çok az veya hiç sıkıştırma olmayan bir görüntü yükleyin. Bir JPG görüntüsünü her kaydettiğinizde, kaliteyi kaybedersiniz. Bunu yaptığınız zaman daha fazla katmanı birleştirir.

Bir görüntüyü Photoshop veya GIMP veya başka bir görüntüleme yazılımı gibi bir şeyden kaydediyorsanız, yapabileceğiniz en yüksek ayarı kullanın ( ör.,% 10 veya% 100 kalite ayarı ). En yüksek kalitede yüklediğinizde zaten sıkıştırılacak olan görüntü daha iyi görünebilir.

Alternatif olarak görüntüyü PNG olarak kayıt edebilir ve daha az boyuta gelmesini sağlayabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

İkinci bir kural olarak renk karmaşası olan profil resimleri çok daha fazla sıkıştırılacağından görüntü çok fazla bozulabilir. Bu yüzden daha az renk karmaşası olan ve sade resimler seçebilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar