İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Twitter Videoları Nasıl İndirilir? Twitter Video İndir – Kaydet

Birine Twitter bağlantısı göndermek zorunda kalmadan, videoyu paylaşabilmeniz için Twitter’dan video kaydetmenin mümkün olup olmadığı bu yazımızda açıklıyoruz. Twitter video indir yada kaydet seçeneğini maalesef uygulama üzerinde yada web sitesine bir hizmet olarak sunmuyor. Bu yazımızda Twitter’da videoların nasıl indirildiğini anlatacağız.

Son zamanlarda Twitter’da kripto paralar, siyaset ve yelpazenin en karşı ucuna kadar pek çok video dolaştı. Sevimli köpek videoları ve aptalca şakalarda bunlara dahildir. Bir takipçimiz bu videoları telefona veya dizüstü bilgisayara kaydetmenin mümkün olup olmadığını sorduğunda nasıl olduğunu bulmak için açıkçası biraz çalışmam gerekti.

Nasıl yapılacağını öğrendikten sonra bir videoyu kaydetmek oldukça kolay diyebilirim. Bilgisayarınıza, Android telefonunuza, iPhone’unuza veya iPad’inize bir Twitter videosu indirmek için izlemeniz gereken araçlar ve adımlar şunlardır.

Twitter’dan Bilgisayara Video İndirme

Twitter’a gönderilen bir videoyu indirme işlemini basit bir işlem haline getiren iki ana web sitesi vardır: SaveTweetVid veya TwitterVideoDownloader . 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Her iki web sitesi de aynı şekilde çalışır. 

  • Kaydetmek istediğiniz videoyu içeren tweet’in bağlantısını kopyalayın.
  • Ardından her iki sitedeki metin alanına yapıştırın.
  • Daha sonra indir seçeneğini tıklayın. 

SaveTweetVid daha sonra sizden üç farklı kalite seçeneğinden birini seçmenizi isteyecektir. Kaydetmek istediğiniz dosyanın boyutunun yanındaki İndir seçeneğine tıklayın, video otomatik olarak indirilmeye başlayacaktır. Alternatif olarak, dosyayı telefonunuza veya tabletinize indirmek için sayfanın altındaki QR kodunu tarayabilirsiniz. 

TwitterVideoDownloader ayrıca size farklı kalite seçenekleri sunacaktır. Kaydetmek istediğiniz video kalitesinin yanındaki İndir düğmesine tıklayın.

Twitter Video İndirme – Android

Videoyu Android telefonunuza indirmek istiyorsanız, bunu en uygun twitter video indirme uygulaması ile yapabilirsiniz. Bu uygulama Download Twitter Videos uygulamasıdır.

Uygulama reklam desteklidir, ancak 99 cent karşılığında uygulama içi satın alma yoluyla reklamları kaldırabilirsiniz. 

Kurduktan sonra açın ve tercih ettiğiniz ayarları seçin. Videoları en yüksek çözünürlükte indirecek ve uygulamaya bir bağlantı paylaştığında veya yapıştırdığında otomatik olarak indirmeye başlayacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Twitter Videolarını İndir kurulumuyla, kaydetmek istediğiniz videoyu içeren bir tweet bulmak için Twitter uygulamasını kullanın. Paylaş düğmesine dokunun ve Bağlantıyı Tweet’e kopyala veya Tweeti ile paylaş’ı seçin. Bağlantıyı kopyaladıysanız Twitter uygulamasından çıkın, Twitter Videolarını İndir’i açın ve ardından uygulamayı ekranın üst kısmındaki metin alanına yapıştırın. 

Tweet paylaşımına dokunduysanız, paylaşım seçeneklerinde Twitter Video uygulamasını indir simgesini bulun ve dokunun. Uygulama daha sonra videoyu arka planda indirmeye başlayacaktır. 

İndirdiğiniz videoları görüntülemek için uygulamayı açın ve izlemek istediğiniz videoyu seçin. Daha sonra başka bir uygulama aracılığıyla paylaşabilir, fotoğraflar uygulamanıza kaydedebilir veya saklamak için bir bulut depolama hizmetine yükleyebilirsiniz. 

Twitter Video İndirme – iOS (iPhone – iPad)

Apple’ın kısayollar uygulaması, rutin görevleri otomatikleştirmek veya Twitter’dan video indirmek gibi daha karmaşık şeyler yapmak için inanılmaz derecede güçlü ve kullanışlı bir araçtır. 

Videoları indiren kısayolu yüklemeden önce ,iPhone veya iPad’inize Kısayollar yüklemeniz gerekir .

Yüklendikten sonra,

Advertisement. Scroll to continue reading.
  • Telefonunuzda veya tabletinizde Ayarlar uygulamasını açın
  • Seçenekler listesinde Kısayollar’a dokunun. 
  • Güvenilmeyen Kısayollara İzin Ver etiketli anahtarı Açık konumuna getirin. 
  • Kısayollar uygulamasının Galeri bölümünde listelenmeyen, kullanıcı tarafından oluşturulan Kısayolları yüklemek için bu fazladan adımı atmalıyız. 

Tüm bunları yaptıktan sonra iPhone veya iPad’inizde bu bağlantıyı açın ve Kısayol Al’a dokunun. Kısayol uygulaması açılır ve size görevin yaptığı her şeyi gösterir. Güvenilmeyen Kısayol Ekle etiketli kırmızı düğmeye dokunarak aşağıya kaydırmanız yeterlidir.

ShortcutsGallery.com’da yayınlanan bu iş için oldukça başarılı Twitter Video Downloader‘ın indirin.

Son olarak, tüm bunları yaptıktan sonra, sadece birkaç dokunuşla bir Twitter videosunu fotoğraflar uygulamanıza kaydedebilirsiniz. Twitter uygulamasını açın ve kaydetmek istediğiniz videoyu içeren tweet’e gidin. Paylaş düğmesine dokunun ve ardından seçenekler listesinde Twitter Video Downloader V2.6’yı arayın ve dokunun. 

Kısayol başlatılacak ve birkaç saniye sonra videonuzun kopyasının yüksek, orta veya düşük kalitede olmasını isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Seçeneğinizi seçin ve ardından işin geri kalanını Kısayol’un yapmasına izin verin. Tamamlandığında, kaydedilen videoyu Fotoğraflar uygulamanızda bulabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Türkiye’nin en çok kullanılan ücretsiz online alışveriş sitelerinden bir tanesi Sahibinden.com’dur. Uygulamanın oldukça gelişmiş olması bazı kullanıcılara karmaşık geldiğinden ayarların yapılandırılması noktasında sorunlar yaşayan...

Uygulama

Sosyal medya kullanıcıların büyük bir çoğunluğu içeriklerin kişiselleştirilememesinden şikayetçidir. Touchapp, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyimin anahtarını sunuyor. Aralık ayında kullanıma sunulan uygulama her geçen gün...

İnceleme

Arada sırada pazarı ele geçiren bir işlemci gelir. Bu işlemciler, doğru anakart türüne eklendiğinde, raflardan erimesini sağlayan doğru fiyat, performans ve uyumluluk kombinasyonu sağlandığında harika...

Uygulama

Çalışkan, akıllı telefonunuz için çok az dinlenme vakti vardır. Bugün birçok profesyonel gibiyseniz, akıllı telefonları iş, oyun ve aradaki kişisel işlerin bir karışımı için...