İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

USTC: TerraClassicUSD Nedir? | TerraUSD Neden Yükseliyor?

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi diğer stablecoin liderlerinin karşılaştığı ciddi ölçeklenebilirlik sorunlarının ortasında DeFi için ölçeklenebilir bir çözüm sunmak için oluşturulmuştur. Böylece TerraUSD, kullanıcılara daha yüksek düzeyde ölçeklenebilirlik, faiz oranı doğruluğu ve zincirler arası kullanım vaat ediyor.

TerraUSD, onu öne çıkan bir stablecoin rakibi haline getiren çeşitli avantajlar sunuyor. USTC, kullandığı DeFi protokollerinin gereksinimlerini ölçeklenebilirliği kaybetmeden karşılıyor. UST, TerraUSD’yi bir ödeme yöntemi olarak entegre ederek kripto cüzdanlarına kolayca eklenebilir. TerraUSD’nin gücünü gösterdiği bir diğer alan ise DApp’lerdir. Örneğin, takas edilebilir sentetik varlıklar basan ve gerçek hayattaki varlık fiyatlarını takip eden platformlar, fiyatlandırma ölçütü olarak USTC’yi kullanıyor.

Terra’nın geliştirici araçları ve kaynakları paketini kullanarak kriptonun bir sonraki harika uygulamasını oluşturun veya bir dizi ekosistem uygulamasıyla etkileşime girmeye başlamak için bir Station cüzdanı oluşturun.

TerraUSD (USTC) Eylül 2020’de (Bittrex Global ile işbirliği içinde) piyasaya sürüldü ve o zamandan beri en ölçeklenebilir stabilcoin olarak ün kazandı. USTC, Terra’nın stabil olmayan kripto parası LUNA ile birlikte veya bağımsız bir token olarak kullanılabilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

TerraClassicUSD Öne Çıkanlar

  • Gelişmiş Ölçeklenebilirlik: TerraUSD, basılan stabilcoin’lerin nominal değerine eşit değere sahip algoritmik bir stabilcoindir. 1 TerraUSD ihraç etmek için 1 LUNA rezerv varlığını yakmanız gerekir. TerraUSD’nin para politikasının neredeyse sınırsız ölçeklendiği ve böylece DeFi projelerinin tam potansiyeline ulaşmasına yardımcı olduğu ortaya çıktı.
  • Kolay Takas: Terra ekosistemindeki stabilcoinler toplam likiditeyi paylaşır; bu da TerraUSD’yi TerraKRW ile minimum ücretle değiştirebileceğiniz anlamına gelir .
  • Pasif Gelir Potansiyeli: Ayrıca kullanıcılar Anchor protokolünün istikrarlı faiz oranlarıyla TerraUSD kullanarak pasif gelir elde edebilirler. Anchor, UST tasarruflarından %20 getiri vaat eden bir borç verme protokolüdür. Komisyon ve enflasyon nedeniyle istikrarını koruyan PoS zincirlerinde ödüller sayesinde ek ve istikrarlı bir gelir ortaya çıkıyor. Bu nüans güvenilir bir faiz oranı oluşturmayı mümkün kılacaktır.
  • Birlikte Çalışabilirlik: Dropship köprü protokolü ile TerraUSD, blockchain ekosistemlerinin birbirine bağlanmasına olanak tanır. Dropship, TerraUSD’yi çok sayıda DeFi ve DEX platformuna entegre ediyor ve en önemlisi varlıkları zincirler arasında taşıyor. LUNA arz ve talebi TerraUSD’nin değerini belirler. Böylece, Dropship protokolü ölçeklenebilirliğin korunmasına yardımcı olduğundan istikrarlı bir UST maliyeti garanti edilir. Luna arz ve talebi değer yükselişini ve düşüşü tetikleyebilir.

USTC Coin Bilgileri

USTC Coin Nasıl Alınır?

USTC ile şu anda işlem yapılan en büyük borsa Binance‘dır. İşlem çiftleri, USTC ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Binance borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla USTC coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

SATS, Binance’te listelendiğinin duyurulmasından bu yana işlem hacmi ve sahiplerinin ilgisindeki artışla %155 büyüme kaydetti.  Binance’in geri sayımına göre SATS, 1 saat 15 dakika içinde Binance’te...

Kripto Para

SAIL, Solana’da inşa edilen yeni bir ekosistemin ana hizmet belirteci olacak. gSAIL, dSAIL, vSAIL ve nSAIL için kullanılacaktır. SAIL’i tutmak, tüm SAIL ekosistem platformunda daha fazla...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...

Kripto Para

Veritise(VTS), blockchain kimlik doğrulaması yoluyla bireyler, işletmeler ve kurumlar arasında güveni geri getiriyor. Gerçek bir kişiden veya şirketten neredeyse her türlü dijital varlığa kadar, tüm...