İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Uygulama İndirme Geçmişi | Google Play | App Store

Telefonumuza yüklediğimiz uygulamalarla alakalı zaman zaman sorun yaşayabiliyor ve silebiliyoruz. Bir süre sonra bu uygulamaları tekrar yüklemek istediğimizde eğer çok popüler bir uygulama değilse ismi aklımıza gelmeyebiliyor. Bu gibi durumlarda uygulama indirme geçmişinden eskiden indirdiğimiz uygulamaların listesi görüntülenmektedir.

Apple ve Android cihazlarda uygulama indirme geçmişini görüntüleyebilir ve herhangi bir sebepten dolayı eğer istersek indirme geçmişini silebiliriz.

Uygulama İndirme Geçmişi Google Play

Android indirme geçmişini öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. En sondaki seçenek yardımı ile geçmişi silebilirsiniz. Geçmişi sildiğinizde daha önce yüklediğiniz uygulamaları artık görüntüleyemeyeceğinizi belirtmek isterim.

Android uygulama indirme geçmişi:

  • Google Play Stor’u açın.
  • Menü kısmına dokunun.
  • Uygulamalarım seçeneğine dokunun.
  • Tüm Uygulamalar bölümünü açmak için ekranı sağdan sola kaydırın.
  • Google Play hesabına giriş yaptığınız mail adresi ile indirdiğiniz bütün uygulamaların listesi açılacaktır.

Bu kısımdan daha önceden indirdiğini uygulamaları kullanmak istiyorsanız yeniden indirebilirsiniz. Daha önce indirilmiş uygulamaları, yanındaki kaldır simgesine dokunarak listeden silebilirsiniz. Uygulama geçmişini toplu olarak silmek istiyorsanız bir tanesine basılı tutun ve daha sonra seçim ekranında hepsini seçerek kaldırın.

Halihazırda cihazınızda yüklü olan uygulamaları buradan silemezsiniz.

Uygulama İndirme Geçmişi App Store

Apple indirme geçmişini öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. iOS işletim sisteminde satın alma geçmişi indirme geçmişi olarak bilinmektedir.

iOS uygulama indirme geçmişi:

  • App Store’u açın.
  • Uygulamalar sekmesine dokunun.
  • Profil resminize dokunun.
  • Satın Alınanlar seçeneğine dokunun.
  • App Store’a giriş yaptığını Apple kimliği ile daha önce indirdiğiniz bütün uygulamaların listesi açılacaktır.

Satın alınanlar bölümünde daha önce kullandığını ve tekrar kullanmak istediğiniz uygulamaları yeniden bulabilir ve yükleyebilirsiniz. Satın alınanlar listesinde gizlemek istediğiniz uygulamanın üstüne parmağınızla basılı tutarak çıkan seçeneklerden Gizle seçeneğini seçebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Uygulama

Elinizde bulunan belgeleri taratarak mobil ortamlara geçirmek istediğinizde eskisi gibi yazıcıları veyahut ekstra başka elektronik cihazları kullanmanıza bu tarz uygulamalar ile gerek kalmamaktadır. Eski...

Uygulama

Prequel uygulaması, fotoğraflarınızın daha iyi görünmesi için çeşitli araçlar sunan bir programdır. Yaratıcı efektler, fotoğraflara eklenecek parıltılar ve ışıltılar aynı zamanda bunların çok daha...

Uygulama

Bu uygulama, mobil cihaz kullanıcıları için yapılmış video ve müziklerin yönetimi için kullanılan bir araçtır. Günümüzde birçok insan akıllı cihazlarından neredeyse hayatının her noktasında...

Uygulama

Sosyal medyanın toplumlar içerisindeki kullanımı her geçen gün büyük bir ivme ile artış göstermektedir. Bu artış birçok insanın sosyal çevresinin dijital ortamlara kaymasına vesile...