İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Uygulama İndirme Geçmişi | Google Play | App Store

Telefonumuza yüklediğimiz uygulamalarla alakalı zaman zaman sorun yaşayabiliyor ve silebiliyoruz. Bir süre sonra bu uygulamaları tekrar yüklemek istediğimizde eğer çok popüler bir uygulama değilse ismi aklımıza gelmeyebiliyor. Bu gibi durumlarda uygulama indirme geçmişinden eskiden indirdiğimiz uygulamaların listesi görüntülenmektedir.

Apple ve Android cihazlarda uygulama indirme geçmişini görüntüleyebilir ve herhangi bir sebepten dolayı eğer istersek indirme geçmişini silebiliriz.

Uygulama İndirme Geçmişi Google Play

Android indirme geçmişini öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. En sondaki seçenek yardımı ile geçmişi silebilirsiniz. Geçmişi sildiğinizde daha önce yüklediğiniz uygulamaları artık görüntüleyemeyeceğinizi belirtmek isterim.

Android uygulama indirme geçmişi:

  • Google Play Stor’u açın.
  • Menü kısmına dokunun.
  • Uygulamalarım seçeneğine dokunun.
  • Tüm Uygulamalar bölümünü açmak için ekranı sağdan sola kaydırın.
  • Google Play hesabına giriş yaptığınız mail adresi ile indirdiğiniz bütün uygulamaların listesi açılacaktır.

Bu kısımdan daha önceden indirdiğini uygulamaları kullanmak istiyorsanız yeniden indirebilirsiniz. Daha önce indirilmiş uygulamaları, yanındaki kaldır simgesine dokunarak listeden silebilirsiniz. Uygulama geçmişini toplu olarak silmek istiyorsanız bir tanesine basılı tutun ve daha sonra seçim ekranında hepsini seçerek kaldırın.

Halihazırda cihazınızda yüklü olan uygulamaları buradan silemezsiniz.

Uygulama İndirme Geçmişi App Store

Apple indirme geçmişini öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. iOS işletim sisteminde satın alma geçmişi indirme geçmişi olarak bilinmektedir.

iOS uygulama indirme geçmişi:

  • App Store’u açın.
  • Uygulamalar sekmesine dokunun.
  • Profil resminize dokunun.
  • Satın Alınanlar seçeneğine dokunun.
  • App Store’a giriş yaptığını Apple kimliği ile daha önce indirdiğiniz bütün uygulamaların listesi açılacaktır.

Satın alınanlar bölümünde daha önce kullandığını ve tekrar kullanmak istediğiniz uygulamaları yeniden bulabilir ve yükleyebilirsiniz. Satın alınanlar listesinde gizlemek istediğiniz uygulamanın üstüne parmağınızla basılı tutarak çıkan seçeneklerden Gizle seçeneğini seçebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Uygulama

Wordscapes, 10 milyondan fazla insanın oynadığı bağımlılık yaratan bir kelime avı oyunudur. Kelime bulma oyunları ve bulmacaları bir araya getiren bulmaca, kelime bağlama ve kelime...

Uygulama

Uygulama, çizim yapan kişiler ve bu çizim dosyalarını görüntülemek isteyen insanlar için bir numaralı yardımcılardan biridir. Birçok farklı uygulama üzerinde hazırlanmış olan projelerin hemen...

Uygulama

Çevrenizde ve yakınlarınızda, binlerce fırsatlardan yararlanmak için Offerup uygulaması kullanılabilir. İnsanların ikinci el alışveriş yapabildikleri, kullanmadıkları eşyaları satabildikleri aynı zamanda bu ürünleri birçok farklı...

Uygulama

Uygulama içerisinde tam ve gerçek zamanlı kullanıcılar bulunmaktadır. Bu kişiler, veri paylaşımları yaparak şehirler arası veyahut şehir içi yollar hakkında bilgileri sizlere ulaştırmaktadır. Anlık...