İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Uygulama İndirme Geçmişi | Google Play | App Store

Telefonumuza yüklediğimiz uygulamalarla alakalı zaman zaman sorun yaşayabiliyor ve silebiliyoruz. Bir süre sonra bu uygulamaları tekrar yüklemek istediğimizde eğer çok popüler bir uygulama değilse ismi aklımıza gelmeyebiliyor. Bu gibi durumlarda uygulama indirme geçmişinden eskiden indirdiğimiz uygulamaların listesi görüntülenmektedir.

Apple ve Android cihazlarda uygulama indirme geçmişini görüntüleyebilir ve herhangi bir sebepten dolayı eğer istersek indirme geçmişini silebiliriz.

Uygulama İndirme Geçmişi Google Play

Android indirme geçmişini öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. En sondaki seçenek yardımı ile geçmişi silebilirsiniz. Geçmişi sildiğinizde daha önce yüklediğiniz uygulamaları artık görüntüleyemeyeceğinizi belirtmek isterim.

Android uygulama indirme geçmişi:

  • Google Play Stor’u açın.
  • Menü kısmına dokunun.
  • Uygulamalarım seçeneğine dokunun.
  • Tüm Uygulamalar bölümünü açmak için ekranı sağdan sola kaydırın.
  • Google Play hesabına giriş yaptığınız mail adresi ile indirdiğiniz bütün uygulamaların listesi açılacaktır.

Bu kısımdan daha önceden indirdiğini uygulamaları kullanmak istiyorsanız yeniden indirebilirsiniz. Daha önce indirilmiş uygulamaları, yanındaki kaldır simgesine dokunarak listeden silebilirsiniz. Uygulama geçmişini toplu olarak silmek istiyorsanız bir tanesine basılı tutun ve daha sonra seçim ekranında hepsini seçerek kaldırın.

Halihazırda cihazınızda yüklü olan uygulamaları buradan silemezsiniz.

Uygulama İndirme Geçmişi App Store

Apple indirme geçmişini öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. iOS işletim sisteminde satın alma geçmişi indirme geçmişi olarak bilinmektedir.

iOS uygulama indirme geçmişi:

  • App Store’u açın.
  • Uygulamalar sekmesine dokunun.
  • Profil resminize dokunun.
  • Satın Alınanlar seçeneğine dokunun.
  • App Store’a giriş yaptığını Apple kimliği ile daha önce indirdiğiniz bütün uygulamaların listesi açılacaktır.

Satın alınanlar bölümünde daha önce kullandığını ve tekrar kullanmak istediğiniz uygulamaları yeniden bulabilir ve yükleyebilirsiniz. Satın alınanlar listesinde gizlemek istediğiniz uygulamanın üstüne parmağınızla basılı tutarak çıkan seçeneklerden Gizle seçeneğini seçebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Uygulama

Çalışkan, akıllı telefonunuz için çok az dinlenme vakti vardır. Bugün birçok profesyonel gibiyseniz, akıllı telefonları iş, oyun ve aradaki kişisel işlerin bir karışımı için...

Kripto Para

Gate.io borsasında listeye eklenen QTCON Coin hakkında merak edilenleri bu makalemizde inceleyeceğiz. Projenin lansman tarihi 2019 yılıdır. Aradan geçen sürede platform hızla geliştirilmiştir. Quiztok,...

İnceleme

Arada sırada pazarı ele geçiren bir işlemci gelir. Bu işlemciler, doğru anakart türüne eklendiğinde, raflardan erimesini sağlayan doğru fiyat, performans ve uyumluluk kombinasyonu sağlandığında harika...

Uygulama

Wordscapes, 10 milyondan fazla insanın oynadığı bağımlılık yaratan bir kelime avı oyunudur. Kelime bulma oyunları ve bulmacaları bir araya getiren bulmaca, kelime bağlama ve kelime...