İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Web Companion Nedir? Zararlı Mıdır?

Çağımızda internet kullanımı çok fazla artmış durumdadır ve bu durum her geçen gün daha fazla artmaya devam etmektedir. Bu durum sahtekarlık ve dolandırıcılık gibi birçok konuyu da beraberinde getirmektedir. İnternet üzerinden sadece bu tarz değil, aynı zamanda zararlı yazılımlar ile kişisel bilgisayarların zarar görmesi ya da kişisel bilgilerin ele geçirilmesi hedeflenmektedir. İşte bu noktada sorulan sorulardan bir tanesi web companion nedir sorusudur.

Bu program ile birlikte internet tarayıcısına gelebilecek çeşitli zararlı yazılımların önüne geçilebilir. Bu sayede internet tarayıcımızın farklı ve zararlı yazılımlara maruz kalması engellenir.

Web Companion Nedir? Nasıl Kullanılır?

Web companion, internet gezintileriniz esnasında karşınıza çıkabilecek zararlı yazılım ve saldırılardan korunmanıza yardımcı olabilen ücretsiz programlar arasında yer alıyor. Yazılım ile birlikte kullandığınız tarayıcı virüslere karşı koruma sağlanmaktadır. Bunun yanında başka yararları da bulunmaktadır.

 • Arama motorunun farklı uygulamalardan dolayı değişmesi engellenir.
 • Herhangi zararlı bir yazılım tarayıcıya erişmek istediğinde sizleri uyarır.4
 • Girilen sitenin güvenli olup olmadığını sizlere bildirir.

Bu yararlarının dışında daha birçok yararı bulunmaktadır. Ancak bunun yanında zararları olduğunu söyleyen yazılımcılar ve siteler bulunmaktadır. Bahsedilen herhangi bir zarar görüldüğü takdirde bilgisayardan kaldırmak gerekebilir. Tarayıcı kullanımınızı olumsuz etkileyen bir durum gözlemlerseniz programı kaldırmanızı tavsiye ederiz.

Web Companion Kaldırma

Program bilgisayarınıza ya da tarayıcınıza zarar veriyor diye düşünürseniz yapmanız gereken uygulamayı tarayıcıdan ve bilgisayardan tamamen silmek olacaktır. Bunun için yapılması gereken adımlar ise şunlardır.

 • Web Companion kaldırma işlemine başlamadan önce Program Files klasörü içerisinde Lavasoft klasörünü bulmalısınız.
 • Bu klasörün üstüne geldikten sonra Shift + delete tuşları ile tamamen silinmesine onay vermelisiniz.
 • Win + R tuşlarına basın ve regedit yazın.
 • Çıkan ekranda ctrl + F tuşlarına basın
 • Web Companion yazarak arama yapılmasını sağlayın.
 • Bu ekranda anahtarlar, veri ve değerler alanını kontrol edin.
 • Sonrasında arama yapmak için tamam butonuna basın.
 • Arama sonucunda çıkan tüm sonuçların silinmesi gerekmektedir.
 • Silme işleminden sonra bilgisayarın kapatılması gerekmektedir.

Bu işlemlerden sonra bilgisayarınıza zarar verebilecek durum söz konusu olduğunda silebilirsiniz. Yapılması gereken adımlarda dikkat edilmesi gereken konuların başında gerçekten bilgisayara zarar veriyor mu sorusudur. Birçok kullanıcı ve site zararlı görse bile yararlarını gören kullanıcılar da bulunmaktadır. Esas sorun ise programın yapısından kaynaklanmaktadır. Çünkü program yapısı itibari ile engellemeye çalıştığı programların yapısı ile aynı durumdadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Çözüm

İnternette çok fazla metin resmi var. Bu durum çoğu zaman oldukça can sıkıcı bir hal alabiliyor. Reddit’teki gönderilerin yarısı sadece Twitter veya Facebook’tan alınan ekran...

HABER

Günümüzde ihtiyaçların yanı sıra yatırım amaçlı yazlık satın alma fikri alternatif yatırımlara göre oldukça güvenli görünüyor. Özellikle İstanbul yakınlarındaki yatırım fırsatları herkesin ilgisini çekmeye...

İnceleme

İnternet Sitesi Tercümesi Nedir? İnternet sitesi tercümesi, internet sitelerinde yer alan çeşitli içeriklerin bir dilden başka bir dile aktarılmasıdır. Tercüme yapılan içerik, internet sitesinde...

Çözüm

Puhutv televizyondaki dizi ve filmleri iyi görüntü kalitesiyle, sansürsüz bir şekilde yayınlayan online şekilde izleme sitesidir. Eski türk filmlerinden ve dizilerinden tutun da, bir...