İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Web Companion Nedir? Zararlı Mıdır?

Çağımızda internet kullanımı çok fazla artmış durumdadır ve bu durum her geçen gün daha fazla artmaya devam etmektedir. Bu durum sahtekarlık ve dolandırıcılık gibi birçok konuyu da beraberinde getirmektedir. İnternet üzerinden sadece bu tarz değil, aynı zamanda zararlı yazılımlar ile kişisel bilgisayarların zarar görmesi ya da kişisel bilgilerin ele geçirilmesi hedeflenmektedir. İşte bu noktada sorulan sorulardan bir tanesi web companion nedir sorusudur.

Bu program ile birlikte internet tarayıcısına gelebilecek çeşitli zararlı yazılımların önüne geçilebilir. Bu sayede internet tarayıcımızın farklı ve zararlı yazılımlara maruz kalması engellenir.

Web Companion Nedir? Nasıl Kullanılır?

Web companion, internet gezintileriniz esnasında karşınıza çıkabilecek zararlı yazılım ve saldırılardan korunmanıza yardımcı olabilen ücretsiz programlar arasında yer alıyor. Yazılım ile birlikte kullandığınız tarayıcı virüslere karşı koruma sağlanmaktadır. Bunun yanında başka yararları da bulunmaktadır.

 • Arama motorunun farklı uygulamalardan dolayı değişmesi engellenir.
 • Herhangi zararlı bir yazılım tarayıcıya erişmek istediğinde sizleri uyarır.4
 • Girilen sitenin güvenli olup olmadığını sizlere bildirir.

Bu yararlarının dışında daha birçok yararı bulunmaktadır. Ancak bunun yanında zararları olduğunu söyleyen yazılımcılar ve siteler bulunmaktadır. Bahsedilen herhangi bir zarar görüldüğü takdirde bilgisayardan kaldırmak gerekebilir. Tarayıcı kullanımınızı olumsuz etkileyen bir durum gözlemlerseniz programı kaldırmanızı tavsiye ederiz.

Web Companion Kaldırma

Program bilgisayarınıza ya da tarayıcınıza zarar veriyor diye düşünürseniz yapmanız gereken uygulamayı tarayıcıdan ve bilgisayardan tamamen silmek olacaktır. Bunun için yapılması gereken adımlar ise şunlardır.

Advertisement. Scroll to continue reading.
 • Web Companion kaldırma işlemine başlamadan önce Program Files klasörü içerisinde Lavasoft klasörünü bulmalısınız.
 • Bu klasörün üstüne geldikten sonra Shift + delete tuşları ile tamamen silinmesine onay vermelisiniz.
 • Win + R tuşlarına basın ve regedit yazın.
 • Çıkan ekranda ctrl + F tuşlarına basın
 • Web Companion yazarak arama yapılmasını sağlayın.
 • Bu ekranda anahtarlar, veri ve değerler alanını kontrol edin.
 • Sonrasında arama yapmak için tamam butonuna basın.
 • Arama sonucunda çıkan tüm sonuçların silinmesi gerekmektedir.
 • Silme işleminden sonra bilgisayarın kapatılması gerekmektedir.

Bu işlemlerden sonra bilgisayarınıza zarar verebilecek durum söz konusu olduğunda silebilirsiniz. Yapılması gereken adımlarda dikkat edilmesi gereken konuların başında gerçekten bilgisayara zarar veriyor mu sorusudur. Birçok kullanıcı ve site zararlı görse bile yararlarını gören kullanıcılar da bulunmaktadır. Esas sorun ise programın yapısından kaynaklanmaktadır. Çünkü program yapısı itibari ile engellemeye çalıştığı programların yapısı ile aynı durumdadır.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

İnceleme

İnsanlık yavaş yavaş dijital çağa geçiyor; insanlar pandemi nedeniyle sanal alanda daha fazla vakit geçirmeye başladılar. Metaverse, kimsenin görmezden gelmemesi gereken bir gelecek olarak...

Uygulama

Sosyal medya kullanıcıların büyük bir çoğunluğu içeriklerin kişiselleştirilememesinden şikayetçidir. Touchapp, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyimin anahtarını sunuyor. Aralık ayında kullanıma sunulan uygulama her geçen gün...

Çözüm

Backlink, bir web sitesinden farklı bir web sitesine trafik yönlendirmek üzere sayfa içeriğinde URL, metin ve görsel ögelerin kullanılmasıyla oluşturulan köprü bağlantıları ifade eder....

HABER

Kredi notu, tüm bankaların erişebildiği kredi siciliniz, bankalarla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri barındıran bir kişisel finans geçmişini ifade eder. Bankalar kendilerinden borç isteyen yani kredi...