İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir özellikle karşımıza çıkıyor. WhatsApp çoklu cihaz desteği ile telefonunuzda internet olmasa bile Whatsapp’ı kullanabileceksiniz.

Bildiğiniz üzere WhatsApp Web platformunu kullanmanız için telefonunuz açık ve internete bağlı olması gerekiyordu. Bu durumda telefonunuzun şarjı çok az olduğunda yada internetiniz çok az çektiğinde web sürümünü kullanmanız mümkün olmuyordu. Özellikle iş amaçlı olarak Whatsapp kullanımının oldukça yaygın olduğu düşünüldüğünde bu çok can sıkıcı bir durum haline gelebiliyordu.

WhatsApp artık anlık mesajlaşma uygulamasından çok daha fazlası olduğunu idrak etmiş olacak ki web sürümü için ana cihazın internete bağlı olması zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği Nedir?

WhatsApp çoklu cihaz, cihazlarınız bağlandıktan sonra, telefonunuzu çevrimiçi tutmak zorunda kalmadan WhatsApp’ı web’de, masaüstü bilgisayarda veya Portal cihazlarında kullanmanıza olanak tanıyan yeni bir özelliktir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

WhatsApp çoklu cihaz özelliği ile aynı anda 4 cihaz ve 1 adet telefon kullanılabilir.

Çoklu cihaz özelliği ile mesajlar ve veriler siz indirmedikten sona cihazlarınızda kaydedilmez. Kişisel mesajlarınız ve aramalarınız uçtan uca şifrelenmeye devam edecektir.

WhatsApp çoklu cihaz desteği ne zaman gelecek?

WhatsApp çokcu cihaz özelliği henüz Beta aşamasındadır. Dilerseniz Beta aşamasına katılarak çoklu cihaz özelliğini kullanamaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp çoklu cihaz nasıl kullanılır?

Advertisement. Scroll to continue reading.
 • Whatsapp uygulamasını açın.
 • Ayarlar
 • Bağlı Cihazlar
 • Çoklu Cihaz Beta Programı (Katılmadınız) seçeneğine tıklayın.
 • Beta Programına Katıl

Beta programına katıldınız bildirimi alacaksınız. Bu işlem sonrasında artık WhatsApp 4 cihaz bağlantı özelliğini kullanabilirsiniz.

Cihaz Bağla seçeneği ile 4 cihaza kadar WhatsApp’ınızı açabilirsiniz. Üstelik telefonunuzun açık ve internete bağlı olmasına gerek kalmadan.

WhatsApp çoklu cihaz özelliği nasıl kapatılır?

Whatsapp’ı birden fazla cihazda ana telefondan bağımsız kullanmak istemiyorsanız bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

 • Whatsapp uygulamasını açın.
 • Ayarlar
 • Bağlı Cihazlar
 • Çoklu Cihaz Beta Programı (Katıldınız) seçeneğine tıklayın.
 • Beta Programından Ayrıl seçeneğine tıklayın.

WhatsApp Çoklu Cihaz Sınırlamaları Nelerdir?

 • Web, masaüstü ve Portal cihazlardan, telefonlarında WhatsApp’ın eski bir sürümü yüklü kullanıcıları arayamaz ve bu kullanıcılara mesaj gönderemezsiniz.
 • Performans ve kalite etkilenebilir.
 • Henüz Beta aşamasında olduğundan başka küçük sorunlarla karşılaşılabilir.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Çözüm

WhatsApp bildirim sesi ayarlarını özelleştirmek ve bildirim sesi gelmiyor sorununu çözmek için aşağıdaki yöntemleri takip edebilirsiniz. Akıllı telefon kullanıcılarının %70’inden fazlasının WhatsApp kullandığı tahmin...

HABER

Whatsapp uygulaması her geçen gün yeni özellikleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan Whatsapp, son güncellemesi ile...

HABER

Whatsapp geçtiğimiz hafta duyurduğu yeni gizlilik sözleşmesinin çok büyük tepki çekmesinin ardından yeni kararlar almak zorunda kaldı. Gizlilik sözleşmesi değişikliği sonrası kabul etmeyen kullanıcıların...

Uygulama

Türk Telekom’un anlık mesajlaşma uygulaması olarak ürettiği Laff Messenger, ücretsiz olarak, arkadaşlarınız, sevdikleriniz ve ailenizle mesajlaşabilmenizi veya onları arayabilmenizi sağlıyor.  Laff mesajlaşma programı ile...