İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Windows Orjinal mi? Nasıl anlarım?

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Kullandığımız şirket yada kişisel bilgisayarlarda en çok merak ettiğmiz konulardan birisi windows orjinal mi bunu kontrol etmektir. Genellikle bilgisayarım sağ tuş özellikler yaparak ürün anahtarının etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol ederiz. Ancak bu yöntem sahte yazılım kullanımında devre dışı olduğundan herzaman orjinal durumda gösterebilir.

Windows orjinal mi? Sorusunun asıl cevabı ise dos ekranından girilecek bir kaç kod ile anında öğrenilmektedir.

Windows orjinallik testi yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz;

Başlat

Çalıştır / cmd yazıp Tamam diyoruz.

→ Dos ekranında slmgr/ xpr yazıp Enter diyoruz.

→ Karşımıza çıkan mesaj ekranında "Makine kalıcı olarak etkinleştirildi" yazıyor ise kullandığımız Windows orijinaldir.

Windows'u orjinal kullanmanın bize ne gibi yararları var derseniz. Bazı oyunlar ve yazılım geliştirme programları sahte windows üzerinde çalışmamakta yada güncelleme almamaktadır. Bu gibi durumlarda Windows'u orjinal kullanmamız gerekiyor. Özellikle şirketlerin bu konudaki denetimlerden dolayı orjinal windows kullanmaları gerekmektedir.

Windows orjinallik testi yukarıdaki bahsettiğimiz ekran ile yapılmakta olup test sonucunda windows deneme sürümü ise son bulacağı tarih yazmaktadır. Bu tarihe kadar etkinleştirme yapılmaz ise Windows giriş kısıtlaması uygulayacaktır. 

 

 

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar