İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Windows Orjinal mi? Nasıl anlarım?

Kullandığımız şirket yada kişisel bilgisayarlarda en çok merak ettiğmiz konulardan birisi windows orjinal mi bunu kontrol etmektir. Genellikle bilgisayarım sağ tuş özellikler yaparak ürün anahtarının etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol ederiz. Ancak bu yöntem sahte yazılım kullanımında devre dışı olduğundan herzaman orjinal durumda gösterebilir.

Windows orjinal mi? Sorusunun asıl cevabı ise dos ekranından girilecek bir kaç kod ile anında öğrenilmektedir.

Windows orjinallik testi yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz;

Başlat

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çalıştır / cmd yazıp Tamam diyoruz.

→ Dos ekranında slmgr/ xpr yazıp Enter diyoruz.

→ Karşımıza çıkan mesaj ekranında "Makine kalıcı olarak etkinleştirildi" yazıyor ise kullandığımız Windows orijinaldir.

Windows'u orjinal kullanmanın bize ne gibi yararları var derseniz. Bazı oyunlar ve yazılım geliştirme programları sahte windows üzerinde çalışmamakta yada güncelleme almamaktadır. Bu gibi durumlarda Windows'u orjinal kullanmamız gerekiyor. Özellikle şirketlerin bu konudaki denetimlerden dolayı orjinal windows kullanmaları gerekmektedir.

Windows orjinallik testi yukarıdaki bahsettiğimiz ekran ile yapılmakta olup test sonucunda windows deneme sürümü ise son bulacağı tarih yazmaktadır. Bu tarihe kadar etkinleştirme yapılmaz ise Windows giriş kısıtlaması uygulayacaktır. 

Advertisement. Scroll to continue reading.

 

 

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar