İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

WordPress cpu sorunu çözümü!

WordPress her geçen gün yaygınlaşıyor. Yaygınlaşma beraberinde ciddi sıkıntılar doğrumayada başladı. Bu sıkıntıların başından  Wordpress’in yüksek cpu kullanması geliyor. Öncelikle wordpress’in CPU kullanımının artmasının en büyük nedeni yüklediğimiz eklentilerdir. Sitede yoğun bir trafik olmamasına rağmen  yüksek CPU kullanımı nedeniyle hosting hesaplarının askıya alınması veya sayfalarının yavaş görüntülenmesi, web sitesi sahiplerinin ciddi olarak canını sıkıyor.

Sorunun çözümü için;

→ Gereksiz ve siteyi yoran eklentileri kaldırın ( Sayaç eklentisi, Kullanıcı profili eklentisi, Pop-up eklentileri vb. )

→ Yayınladığımı makalelerde düşük boyutta görseller kullanmamız gerekiyor

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ WordPress ve eklentileri sürekli güncel tutun

→ Temanızın ön bellek temizleme seçeneğini aktif edin böyle bir seçenk yok ise önbellek ( Cache ) temizleme eklentisini mutlaka kullanın.

→ Aşırı reklam sergilemekten sakının zaten bu sitenizin kalitesini düşürecektir.

→ Bu kontrolleri yaptığınızda hala siteniz çok yavaş ise problem Hosting firmanız yada kullandığını Hosting paketinden kaynaklanıyordur. Değiştirmeniz gerekiyor.

 

Advertisement. Scroll to continue reading.

WordPress çok yavaş cpu sorunu var ne yapabilirim? WordPress aşırı CPU problemi çözümü nedir? WordPress performanslı nasıl kullanırım? WordPress işlemciyi aşırı kullanıyor? WordPress aşırı CPU kullanımı sorunu nasıl çözülür? Sitemi wordpress de nasıl hızlanıdırırım, WordPress sitem çok yavaş, WordPress trafik olmamasına rağmen çok yavaş, Sitemde trafik yok ama yavaş ne yapmalıyım, WordPress ön bellekten yavaşlar mı? Sitem neden bukadar yavaş, Sitem yavaş problem hosting olabilir mi?

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar