İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

XETA Coin Nedir? | XANA: Milyarlarca Kullanıcı İçin Metaverse Teknolojisi

XANA, Metaverse için özel olarak oluşturulmuş EVM tabanlı bir blok zinciri altyapısıdır. Tüm popüler cüzdanlarla uyumludur, tüm büyük blok zincirleriyle köprülüdür ve büyük kurumlar ve küresel markalar tarafından zaten benimsenmiştir.

 1. Yerel Yan Zincir: XANA Chain, Metaverse için EVM Tabanlı özel olarak oluşturulmuş blok zinciridir. Herkesin Metaverse ekosistemini oluşturması için optimize edilmiş çarpıcı hız, etkileyici derecede düşük maliyet ve üstün özellikler sunar.
 2. Metaverse Platformu: XANA Metaverse uygulaması, Avatarlar, Araziler, Dünyalar, çeşitli NFT öğeleri, sağlam SNS işlevleri ve sınırsız Oyunlardan oluşan evrensel, cihaza hazır Metaverse platformudur. Oluşturmak için Kazanmak, Kazanmak için Oluşturmak ekosisteminde yaratıcıları ve kullanıcıları güçlendirir ve birbirine bağlar.
XANA Fragmanı v1.0

İkisi Birlikte Nasıl Çalışır?

XANA blok zinciri ve Metaverse, başka hiçbir Metaverse’in fayda sağlayamadığı simbiyotik bir ilişkiye sahiptir. XANA zincirinin birincil özelliği, XANA Metaverse ile oldukça iyi çalışmasıdır. XANA blok zincirinde başlatılan belirteçler veya NFT’ler gibi herhangi bir dijital varlık, XANA Metaverse’e sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir ve bunun tersi de mümkündür.

XANA blok zincirinde başlatılan Dapp’ler, XANA Metaverse’e de sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir.

Neden Metaverse?

1. Metaverse Bir Sonraki İnternet

Advertisement. Scroll to continue reading.

İnsanlık yavaş yavaş dijital çağa geçiyor; insanlar pandemi nedeniyle sanal alana ilerleyişi hızlandırdı. Metaverse, kimsenin görmezden gelmemesi gereken bir gelecektir.

Metaverse fikri, son zamanlarda Facebook ve Microsoft gibi büyük isimlerin girişimlerini internetin bu yeni çağına duyurmasıyla birlikte ana akım ivme kazandı. Nisan 2021’de Epic Games , Metaverse’e 1 milyar dolarlık büyük bir yatırım yaptığını duyurdu. Pokemon Go’nun geliştiricileri Niantic, Metaverse benzeri deneyimler geliştirmek için 300 milyon dolar yatırım yaptıklarını açıkladı.

Kripto, blok zinciri ve Sanal Gerçeklik gibi teknolojilerdeki gelişmeler sayesinde, merkezi olmayan bir Metaverse nihayet mümkündür.

2. Web 3.0’ın Şafağı

Metaverse dışında, ilgi çeken bir başka kavram da Web 3.0. Web 3’ün özü ademi merkeziyetçiliktir ve birkaç ek özellik ile interneti geliştirir. Web 3 uygulamaları, eşler arası düğümler (sunucular) ile blok zinciri veya merkezi olmayan ağlarda çalışır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Web 3, interneti kimin kontrol ettiğine odaklanır, ancak Metaverse, kullanıcıların gelecekteki interneti nasıl deneyimleyeceği ile ilgilidir. Sosyal medyaya alternatif olarak başladıktan sonra Metaverse, bir sonraki dünya çapında web olacaktır:

3. İşbirlikleri Metaverse Taşınacak

2020’den beri iş ve işbirliği için VR uygulamaları bir şey haline geldi. Facebook, Oculus for Business adlı kendi VR teklifiyle ortaya çıkarken, Spatial, Zoom için bir VR alternatifi sağladı ve kullanımında bir artış gördü.

Sanal Gerçeklik, çalışanların hibrit bir çalışma ortamına sorunsuz bir şekilde geçiş yapmalarını ve aynı düzeyde katılımdan yararlanmalarını sağlar. Metaverse, katılımcıların deneyimlerinden ödün vermeden işbirliklerini kolaylaştıracaktır.

4. Heyecan Verici Fırsatlar Getirecek

Advertisement. Scroll to continue reading.

Metaverse, özellikle içerik oluşturucular ve oyun geliştiriciler için başka bir para kazanma kaynağı olacaktır. Metaverse bir kez gerçeğe dönüştüğünde, dijital sanat, GameFi, e-ticaret ve dijital müzik/e-spor etkinlikleri aracılığıyla kazanma fırsatları bir sonraki paradigmaya taşınacaktır.

5. Kalıcı Olacaktır

Sanal dünya her zaman yanınızda olacak! Var olacak ve istediğiniz zaman girmenize izin verecek, tıpkı ihtiyacınıza göre sosyal medyanızı kontrol edebileceğiniz gibi. Varlıkları NFT biçiminde satın alarak değişiklik yapabilirsiniz, ancak bir sonraki ziyaretinizde tüm değişiklikler yerinde kalacaktır.

Sanal dünyada bir hayatınız olacak ve sosyal medya için yaptığınız gibi içerik oluşturacaksınız. Metaverse’in bazı sürümlerinde, sanal dünyadaki sanal varlıklar, gerçek dünyadaki fiziksel varlıkları temsil edecektir.

XANA Metaverse nedir?

XANA Metaverse, yerel bir yan zincir üzerine inşa edilmiş, sürükleyici, yüksek düzeyde ölçeklenebilir, merkezi olmayan bir Metaverse olarak XANA, içerik oluşturuculara ve kullanıcılara metaverse ekosistemlerini oluşturabilecekleri en sorunsuz altyapıyı sunar.

Advertisement. Scroll to continue reading.
 1. Sürükleyici Deneyim: XANA, gerçeğe benzer dijital ekonomisiyle son derece etkileşimli bir sanal dünya yaratarak sanal gerçeklik algısını değiştirecek türünün tek örneği bir metaverse’dir. XANA, kullanıcıların sanal dünyaları keşfedebilecekleri, sanal etkinliklere gidebilecekleri ve merkezi bir otorite olmadan işbirliği içinde çeşitli oyunlar oynayabilecekleri son derece sürükleyici bir Metaverse sunar.
 2. Blok Zinciri Entegrasyonu: XANA zinciri, çarpıcı bir hız, etkileyici derecede düşük maliyet ve üstün özellikler sunar. XANA blok zincirinin birincil bileşeni, XANA meta veri tabanı ve GameFi ile oldukça iyi çalışmasıdır. Herhangi bir XANA blok zinciri uygulaması, XANA Metaverse’e sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir.
 3. Optimizasyon: Harika grafiklere ve güçlü bir Metaverse fizik motoruna sahip olmak önemlidir, ancak en önemli faktör erişilebilirliktir. XANA, orta seviye akıllı telefonlarda veya düşük kaliteli PC’lerde bile çalışabilir. Ayrıca XANA Metaverse, Apple Store veya Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir.

XANA Vizyonu Nedir?

XANA Vizyonu, milyarlarca kullanıcının bağlanması ve tüm sınırların ötesinde tamamen merkezi olmayan bir ekosistem oluşturması için tamamen sürükleyici merkezi olmayan Metaverse altyapılarını sağlamaktır. Kullanıcılar tarafından sahip olunan ve oluşturulan büyüleyici sanal deneyimler sunan tamamen kullanıcı tarafından oluşturulan platform, XANA’nın öncülük ettiği gelecek.

Kripto para birimleri sayesinde, finansal dünyada ilk olarak ademi merkeziyetçilik başlamıştır. Görsel bir iletişim alanı olarak Metaverse, herhangi bir merkezi otorite veya sınır olmaksızın, insanların ademi merkeziyetçi olmak istedikleri bir sonraki hedef olmalıdır.

Dünya daha bağlantılı hale geldikçe Metaverse’ler de birbirine bağlanacaktır. Bu dijital dünyalar arasındaki engelleri yıkmak ve konumları veya geçmişleri ne olursa olsun tüm insanların birbirleriyle etkileşime girebileceği bir alan oluşturmayı hedefliyorlar.

XANA Nelerden Oluşur?

 1. XANA zinciri: Metaverse için sorunsuz altyapı gerçekleştiren blok zinciri ağıdır.
 2. XANA Metaverse uygulaması: Akıllı telefonlar için optimize edilmiş evrensel, cihaza hazır Metaverse uygulamasıdır.
 3. Belirteçler: Bu Metaverse ekosisteminin tamamı için eko akışıdır.
 4. NFT Pazarı: XANALIA, çeşitli NFT varlıklarının ticaretini yapmak için XANA’nın birincil NFT Pazarı’dır.
 5. GameFi: NFTDuel, çeşitli büyük NFT’leri NFT tabanlı ticaret kartı oyunlarına dönüştüren XANA Metaverse’deki ilk yerel GameFi’dir.
 6. Mobil Uygulama: Mobil varlık yönetimi uygulaması Metaverse’de cüzdan olarak da kullanılabilir.
 7. Oluşturucu: Kullanıcılardan herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmeden Metaverse’de herhangi bir şey oluşturmak için Avatar, Dünya ve Oyunlar için oluşturucudur.

XANA Diğerlerinden Neden Farklıdır?

Mobil: En önemli fark, varsayılan olarak önemli bir avantajı olan mobil tabanlı bir meta veri deposu olmasıdır. Dünyanın çoğunluğunda akıllı telefonlar var ancak yüksek özellikli oyun masaüstleri yok.

Sanal Gerçeklik: Hareketlilik engeldir XANA diğerlerinden çok daha öndedir. Akıllı telefonlar için optimize olmanın bir başka avantajı da, mevcut ana bağımsız VR cihazlarının orta seviye akıllı telefonlara benzer bir özelliğe sahip olmasıdır. Bu, XANA’nın sınırsız bir VR sürümünü benimsemesini sağlar.

AR: Native mobil uygulamasının bir diğer kayda değer avantajı olarak hayati AR işlevleri de piyasaya sürülmek üzeredir.

Yerel Yan Zincir: Yerel bir yan zincir çözümüne sahip olmak başka bir avantajdır. Aynı zamanda, başka bir platformun, mikro işlemler sırasında gaz ücretleri için yakılması için önemli miktarda kullanıcı fonu tüketmesi gerekiyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

XANA Metaverse Kayıt Olma Ve Kullanımı

1.Uygulamayı İndirin: XANA uygulamasını App Store veya Google Play Store‘dan cep telefonunuza indirin ve yükleyin.

2.Cüzdanı Bağlayın: Cüzdanınızı bağlayın veya kripto konusunda yeniyseniz yeni bir hesap oluşturun. Kullanıcılar, e-posta kimliklerini, iletişim numaralarını veya XANALIA hesaplarını kullanarak XANA’da oturum açabilirler. XANALIA cüzdan uygulaması, oturum açmak için bağlanır XANA, daha sonraki bir güncellemede kullanıma sunulacaktır.

3.Avatarı Oluşturun: Avatarınızı seçin veya oluşturun ve en sevdiğiniz giyilebilir giysilerle giyin. XANA’ya üye olur olmaz avatarınızı oluşturabilirsiniz. Önceden hazırlanmış 30 avatar vardır, ancak kullanıcılar Metaverse’deki görünümlerini tercihlerine göre özelleştirebilirler. Ten rengini seçmekten saç stiline kadar her şey XANA’da mümkün.

4. Dünyayı Keşfedin: XANA, tamamen kullanıcı odaklı bir Metaverse’dir; bu, sosyal yönün XANA için çok önemli olduğu anlamına gelir. XANA Metaverse’de dolaşın, böylece yeni insanlarla tanışabilir ve onlarla sanal dünyada iletişim kurabilirsiniz. XANA dünyasına varır varmaz, bir olasılıklar dünyasına girmiş olursunuz.

5.Başkaları İle Etkileşim Kurun: Sosyal yön, XANA Metaverse için hayati öneme sahiptir. XANA sadece bir oyun veya sosyal medya değildir; sanal bir dünyadır. XANA Metaverse’deki sanal dünya deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için diğer kullanıcılarla etkileşime geçmeniz gerekecek, ancak yine de XANA’da kendi başınıza biraz eğlenebilirsiniz.

6.Metaverse İçeriği Oluşturun: XANA Metaverse’nin kendi SNS’si vardır; bu, Metaverse Avatar’ınızla içerik oluşturabileceğiniz ve onu XANA Metaverse SNS’ye gönderebileceğiniz anlamına gelir. Diğer kullanıcılar, XANA Metaverse’de yaptığınız içeriği, insanların sosyal medyada ürettiğiniz içeriği nasıl görüntüleyebileceğine benzer şekilde görebilecek.

7.Oyunları Oynayın: XANA, çevrimiçi oyunlara büyük önem veriyor ve hatta XANA’nın kullanıcı odaklı ekonomisinin büyük bir bölümünü oluşturacaktır. XANA, halihazırda geliştirilmiş ve kullanıma sunulmakta olan bir NFT tabanlı kart oyununa sahiptir. Bu NFT tabanlı kart oyunu NFTDuel olarak adlandırılır ve kazan-kazan özelliklerine sahiptir, yani bu oyunda dereceli bir oyuncu olduğunuz için parasal ödüller kazanabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

8.Varlıklara Sahip Olun: XANA Metaverse’de birden fazla türde dijital varlık olacaktır, ancak en öne çıkan ikisi giyilebilir dijital varlıklar ve arazi olacaktır. XANA Metaverse, arazi ve diğer dijital varlıkların çoğunu NFT’ler biçiminde kullanıcı tabanına satacaktır. Kullanıcılar daha sonra XANA’daki dijital varlıklarını başkalarına satabilir veya ellerinde tutabilirler.

9.Kazanmak İçin Oluşturun: Kazanmak için oluştur, XANA’yı diğer meta-ayetler ve sanal dünyalardan ayıran bir mekanizmadır. XANA’nın tamamen kullanıcı odaklı bir platform olması amaçlanmıştır ve Metaverse ekonomisinin tamamı sonunda kullanıcı odaklı hale gelecektir. Tamamen kullanıcı odaklı bir sanal dünyanın mümkün olması için XANA, kullanıcı tabanının XANA üzerinde herhangi bir dijital varlık oluşturmasına ve geliştirmesine izin verir. Buna harika bir örnek, XANA’daki giyilebilir dijital varlıkların kullanıcılar tarafından oluşturulabilmesi ve bu kullanıcıların bunları jeton karşılığında diğer kullanıcılara satabilmesidir.

XETA Coin Nedir?

XETA, XANA ekosisteminin birincil belirtecidir: katman-1, meta veri deposu, NFT ekosistemi ve yerel GameFi. Belirteç ekonomisi, bahis, kilitler, likidite teşvikleri, geri alımlar ve yakmaları içerir. Bunlar, oyun avantajlarından gelen talep ve meta veri deposu ekonomisinden kaldırılan değer tarafından yönlendirilir.

XETA Coin Yorum

Metaverse büyük bir olay haline geldi çünkü dünyanın kapılarını çalıyor. Meta evrenin hala onlarca yıl uzakta olduğu fikrinin aksine, olasılık alanına çoğu insanın inandığından çok daha yakındır.

Konsept hakkında hala çok fazla spekülasyon var ve birçok şirket bu yeni teknolojiyi deniyor. Ancak, bu arenada gösterilen tüm çabalarla Metaverse’in insanlık tarihinde bir sonraki bölüm olacağı ve dünyada devrim yaratacağı inkar edilemez.

Advertisement. Scroll to continue reading.

XANA Metaverse bugüne kadar incelediğimiz tüm meta evrenlerin aksine oldukça profesyonel hazırlanmış harika bir altyapıya sahiptir. Gelecekte proje ihtiyaç duyduğu finansmanı almaya devam ederse dünya çapında tanınmış bir oluşum haline gelebilir.

XETA Coin Bilgileri

XANA Metaverse ve XETA coin geleceği hakkında bilgilendirmeleri platformun resmi yayın organlarından takip edebilirsiniz. XETa Discord ve Telegram gruplarına dahil olarak gelişmelerden anında haberdar olabilir ve yorum yapabilirsiniz.

XETA Coin Nasıl Alınır?

XETA ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Gate.io, OKX, ByBit, BitMart ve Bitget’dir. İşlem çiftleri, XETA ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla XETA coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

SATS, Binance’te listelendiğinin duyurulmasından bu yana işlem hacmi ve sahiplerinin ilgisindeki artışla %155 büyüme kaydetti.  Binance’in geri sayımına göre SATS, 1 saat 15 dakika içinde Binance’te...

Kripto Para

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi...

Kripto Para

SAIL, Solana’da inşa edilen yeni bir ekosistemin ana hizmet belirteci olacak. gSAIL, dSAIL, vSAIL ve nSAIL için kullanılacaktır. SAIL’i tutmak, tüm SAIL ekosistem platformunda daha fazla...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...