İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Xiaomi 4.5G Desteklememe Sorunu [ÇÖZÜM]

Xiaomi marka Mi 8 Lite model telefonlarda son zamanlarda rastlanan 4.5G desteklememe sorunu artmaya başladı. Mi 8 Lite modelinde 4.5G desteği var olarak görünüyor ancak cihazın mobil ağlar bölümünde sadece 4G desteği görünüyor.  4G, 100 Mbps’e kadar hız sunuyor. LTE, 4.5 G ise 300 Mbps kadar hız sunuyor. Durum böyle olunda kullanıcıların şikayetleri de artmaya başladı.

Xiaomi Mi 8 Lite modelinde ve bu sıkıntının yaşandığı diğer Xiaomi telefonlarda sorunun çözümü oldukça basittir. Ülkemize yeni giriş yapan markalar ve yeni modellerde genellikle operatörlerin cihaz modellerini kayıt altına almamasından kaynaklı bu tarz sorunlar yaşanabiliyor. Xiaomi telefonunuzda 4.5G bağlantı sorunu yaşıyorsanız size en yakın servis noktasına başvurun ve sorunu anlatın bir kaç gün içerisinde telefonunuzun IMEI numarası 4.5G için kayıt altına alınacak ve sorun çözülecektir.

Bu arada 4.5G ifadesi sadece Türkiye’de var. Teknik olarak 4G+ veya LTE+ olarak görünüyor. Kayıt işlemi sonrasında sağ üst köşedeki şebeke bölümünde 4.5G olarak görünebilir.

Yaşadığınız benzer sorunları yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar