İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Xiaomi Bildirim Sesi Açma | Değiştirme

Xiaomi telefonlar Basic Android sistemine göre menülerde farklılıklar göstermektedir. Özellikle ayarlar menüsündeki farklılıklar bazı ayarları düzenlemenizde zorluk yaşamanıza neden olabilir. Ayarlar bölümünde başlıklar standart Android sistemine göre biraz farklılık gösterebiliyor.

Xiaomi telefonlarda bildirim sesini açmak, kapatmak ve değiştirmek için bir kaç ufak ayar yapmanız yeterlidir. Xiaomi telefonlarda ön kayıtlı bildirim seslerini kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda cihazdaki kayıtlı müzikleri de bildirim sesi olarak kullanabilirsiniz. Peki Xiaomi telefonlarda bildirim sesi nasıl değişiyor?

Sosyal medya hesapları için bildirimler olmazsa olmazlar arasında yer alsa da her kullanıcı bu kadar sık bildirim almaktan hoşlanmıyor. Bu yazımızda Xiaomi uygulama bildirimleri kapatma konusundan da bahsedeceğiz.

Xiaomi Bildirim Sesi Açma, Kapatma & Değiştirme

Advertisement. Scroll to continue reading.
  • Ayarlar
  • Ses & Titreşim

Açılan ekranda Medya Sesi Düzeyini kapatırsanız artık bildirim sesi almayacaksınız. Aynı ekranda bildirim sesini açarak bildirim sesi almaya devam edebilirsiniz.

  • Varsayılan Bildirim Sesi

Bu ekranda telefonunuzda kayıtlı olan bir müziği Xiaomi telefonunuza bildirim sesi yapabilir yada sistem bildirimlerinden ön kayıtlı bildirim seslerinden birini seçebilirsiniz.

Xiaomi Uygulama Bildirimlerini Açma & Kapatma

  • Ayarlar
  • Bildirimler & Durum Çubuğu
  • Uygulama Bildirimleri

Açılan ekranda bildirim almak istemediğiniz bir uygulamaya tıklayarak Bildirimleri Göster seçeneğini Pasif hale getirebilirsiniz. Yada telefona uygulama yüklerken bildirimlere izin vermediğiniz bir uygulamanın bildirim sesini açabilirsiniz. Aynı ekrandan Xiaomi bildirim simgesi gösterme ve gizleme işlemleri de yapılmaktadır.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar