İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Xiaomi Ekran Kaydedici Nasıl Kullanılır?

Xiaomi mobil oyun severler için Ekran Kaydedici özelliğini yayınladığı günden itibaren popülerliğini kısa sürede daha fazla arttırdı. Daha önce mobil oyun tutkunları yardımcı uygulamalarla oyunlarının videosunu çekmek zorun kalıyordu. Yeni özellik sayesinde ek bir uygulamaya gerek kalmadan istediğiniz ayarlarda telefonunuzda ekran kaydı alabiliyorsunuz. Xiaomi ekran kaydedicisi kullanıcılara video çekimi için bir çok özellik sunuyor. Bu makalemizde Xiaomi ekran kaydedici kullanımı ve ayarlarından bahsedeceğiz.

Xiaomi Ekran Kaydedici, oynadığınız oyunu telefonunuzda yüksek çözünürlükte kayıt etmenizi sağlayan bir özelliktir. Oyunu ister sistem sesi, isterseniz de mikrofon sesi ile kayıt altına alabilirsiniz. Bunları yaparken ücretli ek bir uygulama kullanmanıza ihtiyaç yoktur.

Xiaomi Ekran Kaydedici Nasıl Kullanılır?

Xiaomi ekran kaydedici özelliği en kısa yöntemle üst kısımdaki araçlar menüsü yardımı ile kullanılabilmektedir. Herhangi bir ayar yapmadan ekran kaydediciyi açarsanız default ayarlar ile sessiz ekran kaydı alınacaktır. Xiaomi ekran kaydedici ayarlarını yapılandırmak için Ekran Kaydedici simgesine basılı tutmanız ve ardından sağ üst köşedeki ayarlar butonuna tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra Xiaomi ekran kaydedici ayarlarını yapabilirsiniz.

KAYIT PARAMETRELERİ

Xiaomi Ekran Kaydedici – Çözünürlük

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bu bölümde ekran kaydedicisinin hangi çözünürlükte kayıt yapacağını belirleyebilirsiniz. Yüksek çözünürlükteki videoların boyutu daha büyük olacaktır ancak daha net görünecektir.

Xiaomi Ekran Kaydedici – Video Kalitesi

Video kalitesi bölümünde 1 Mbps ile 20 Mbps arasında video kalitesini belirleyebilirsiniz. Video kalitesini düşürerek daha uzun videolar çekebilirsiniz ancak çektiğiniz videoları yayınlayacaksanız 20 Mbps seçeneğini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Xiaomi Ekran Kaydedici – Yön

Videoların hangi tipte (Otomatik, Portre, Manzara) çekileceğini belirleyebilirsiniz. Tavsiyemiz otomatik seçeneğini kullanmanızdır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Xiaomi Ekran Kaydedici – Ses Kaynağı

Xiaomi ekran kaydı esnasında hangi sesin kullanılacağını seçebilirsiniz. Eğer sessiz ekran videosu çekmeyecekseniz sistem sesi yada mikrofon seçeneklerinden birini seçmeniz gerekiyor.

Xiaomi Ekran Kaydedici – Sabit Kare Hızı

Bu seçeneği aktif ettiğinizde sosyal medya platformlarında gelişmiş oynatma seçenekleri aktif oluyor ancak pil ömrü tüketimi artıyor.

Xiaomi Ekran Kaydedici – Kare Hızı

Advertisement. Scroll to continue reading.

Oyuncuların sıkça kullandığı fps bu noktada karşımıza çıkıyor. Yüksek kare hızı bulanıklığı azalttığından seçeneklerden ( 15fps, 24fps, 30fps) size uygun olanı seçebilirsiniz.

Ekran kaydedici ayarlarını tamamladıktan sonra en alt kısımdan ekran kaydının ne zaman başlayacağını, biteceğini ve dokunma hareketleri kaydı gibi temel ayarları da yapabilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar