İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Xiaomi Kilit Ekranında Bildirimleri Gizleme [ÇÖZÜM]

Akıllı telefonlarda sosyal medya uygulamalarını kullanmayan yoktur. Sosyal medya uygulamalarının ve mesajlaşma uygulamalarının tamamında yüklenirken bildirim izinleri verilmesi gerekiyor. Ancak tüm bildirim izinlerini verdiğinizde telefonunuzda ekran şifresi olsa bile bildirim ekranında mesaj içeriğiniz yada sosyal medyadan gelen bildirimin içeriği gözükmektedir.

Uygulama bildirimlerinin ekran koruyucu devdeyken görünmesi telefonunuza ikinci bir kişi tarafından müdahale anlamı taşımaktadır. Telefonu şarjda bıraktığınızda gelen mesajların başkası tarafından okunmasını istemiyorsanız kilit ekranı bildirimlerini kapatmanız gerekmektedir. Bu yazımızda Xiaomi kilit ekranında bildirim gizleme işlemini anlatacağız.

Xiaomi telefonlarda kilit ekranında mesajların görünmemesi ve bildirimlerin gizlenmesi için bir kaç temel ayar yapılması gerekiyor.

Xiaomi Kilit Ekranında Bildirimleri Gizleme

  • Ayarlar
  • Bildirim ve Durum Çubuğu
  • Uygulama Bildirimleri

Açılan ekrandan kilit ekranında bildirimleri kapatmak istediğiniz uygulamayı seçin. Örn, Mesajlar

  • Mesajlar
  • Mesaj Bildirimleri
  • Kilit Ekranı Bildirimleri “Önemli bildirimlerin kilit ekranında görünmesine izin ver”

Bu seçeneği pasif hale getirdiğinizde artık kilit ekranında mesaj bildirimleri görünmeyecektir. Bir üst menüden kilit ekranında bildirimleri kapatmak istediğiniz tüm uygulamalarda bu işlemi yapabilirsiniz. Aynı ekrandan kilit ekranında bildirim almak istediğiniz uygulamaların bildirimlerini de açabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar