İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Youtube Abone Arttırma | Beğeni Arttırma

Youtube Abone arttırma yöntemleri nelerdir? Youtube Beğeni arttırmak için ne yapmak gerekiyor? Abone kasma programlarına ihtiyaç duymadan nasıl abone arttırılabilir? Youtube’da nasıl fenomen olabilirim? Youtube kanalımı daha fazla kişiye nasıl ulaştıraibilirim? Youtube videolarım neden önerilenlerde çıkmıyor? Youtube takipçi arttırmak için ne yapılması gerekiyor? Youtube kanalı için kaliteli içerik nasıl üretilir? Youtuber nasıl olunur? Youtube video izlemeleri nasıl arttırılır?

Youtube son yıllarda sosyal medya fenomenleri ile daha çok ön plana çıkmaya başladı. Özellike klip ve dizi filmlerden kesitleri izlemek için kullanılan Youtube bir süre sonra bireysel olarak çektikleri videolar ile ciddi gelirler elde eden kullanıcıların yoğunlaştığı bir ortam haline geldi.

Artık sanatçılar albüm çıkarmak yerine single şarkı ile Youtube gelirlerini arttırmaya çalışıyorlar. Hatta bir çok eski plak şirketi Youtube kanalı açarak sanatçıların parçalarını kanallarında yayınlıyor ve buradan ciddi gelirler elde edilebiliyor.

Kişisel olarak yada grup haline videe çekimleri yapan Youtube fenomenleri çok ciddi rakamlar kazanıyor. Tabi ki bu noktalara gelmek çok kolay olmuyor. En başından hedeflediğiniz nokta ve planlamanızın çok doğru olması gerekiyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Youtube Abone Arttırma | Beğeni Arttırma

Gerçekten iyi oranda abone sayısına ulaşmak istiyorsanız bazı püf noktalara çok dikkat etmeniz gerekiyor. İlk olarak karar vermemiz gereken şey bu işi eğlence amaçlımı yapıyorsunuz, yoksa kanalınız ile büyük kitlelere hitap etmek ve bu işten gelir elde etmek mi istiyorsunuz?

Eğer ikinci seçeneği seçtiyseniz artık basit, anlık ve spontane çekilmiş herhangi bir düzenleme olmadan paylaşılan videolardan vazgeçmeniz gerekiyor. Daha profesyonel ve gerçekten ilgi çekici videolar çekerek kanalınızı ilgi çekici hale getirmeniz gerekiyor.

Youtube uygulaması Google reklamların kullandığı algoritmaya benzer bir algoritma kullanmaktadır. Yani daha önce izlenilen videoların bazı özelliklerini sizin geçmişinizde kayıt altına alarak daha sonra izlediğiniz videolara benzer videoları sizlere öneriyor. Youtube video önerileri tamamen sizin ilginizi çekecek videolara göre düzenlenmektedir. Bu özelliği de Youtube abone arttırmada kullanacağız.

Youtube’da yayın yapmak için gerekli ekipmanları mutlaka sağlamanız gerekiyor. Bütçe durumunuza göre ekipmanları temin edip ilerleyen aşamalarda daha kaliteli hale getirebilirsiniz. Çok yüksek tutarları harcayıp daha sonra elinizde kalmasını istemeyiz.

→ Youtube Kanal Adı seçimi nasıl yapılmalıdır?

Advertisement. Scroll to continue reading.

Ülkemizde genelde bireysel olarak çekim yapan Youtuberlar kanal isimlerini kendi isimleri olarak kullanmayı tercih ediyorlar. Yurt dışında özellikle Avrupa’da yüksek abone sayılarına sahip hesapların Youtube kanallarında ise daha çok ilgi çekici isimler yada lakaplar tercih ediliyor. Ben bu durumu eski dönem sanatçılarına benzetiyorum adı soyadı farklı olup değişik bir sahne ismi kullanan sanatçıların buradaki amaçları akılda kalıcılık ve farklılık yaratmaktır.

Kanal adı ilgi çekici ve akılda kalıcı olmalıdır.

→ Kanal içeriği nasıl olmalıdır?

Youtuber olmaya karar verdiyseniz mutlaka sizin de ilginizi çeken çekim yaparken keyif aldığınız bir alan olmalıdır. Ürettiğiniz fikir diğer Youtube kanallarında çok fazla kullanıldıysa ön plana çıkmanız çok uzun zaman alabilir. Yada hiç ön plana çıkamaya bilirsiniz. Kararı en baştan vermelisiniz. Kanalınızda ne tür içerikler yayınlayacaksınız? ( Eğlence, Araştırma, Soru Cevap, Bilim, Hikaye, Çizgi Animasyon )

Youtube Türkiye kanallarında daha az olan yada hiç yapılmayan bir projeniz var ise hiç durmayın hemen yola koyulabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Belirli aralıklarla mutlaka içerik paylaşın!

Kanalınız aktif olmalıdır. Ayda bir kez video paylaşımı yapan kanallar bir süre sonra unutulurlar. Haftada en az bir içerik paylaşımı yaparak kanalınızın aktf olduğunu ve sizden video bekleyen aboneleriniz ile etkileşimde olduğunuzu gösterin.

→ Youtube Video başlıkları nasıl olmalıdır?

Haber programlarını ve siteleri düşünün attıkları manşetler sayesinde oluşturdukları merak ve ilgi sayesinde izlenme okunma sayılarını nasıl arttırdıklarını göreceksiniz. Aynı şekilde video başlığı çok çok önemlidir. Örneğin: Merdivenden düştü ve başını çarptı! Merdivenden düştü ve bakın ne oldu? İçerik ikisinde de aynı hangisi daha fazla tıklanır?

Video başlıklarınız özenle seçilmiş olmalı ve videonuzu izlettirmeli!

Advertisement. Scroll to continue reading.

Youtube video etiketleri nasıl seçilmelidir?

Youtube videonuzu önerilen videolar bölümünde çıkartırken en çokta etiketleri baz almaktadır. Yani etiketsiz bir video paylaşımı düşünülemez. Çekmiş olduğunuz video için güncel ve çok ilgi çeken etiketleri kullanarak videonuzun daha fazla kişiye önerilmesini sağlayabilirsiniz.

Seçmiş olduğunuz etiketler içeriğiniz ile alakasız olmamalıdır. Aksi halde videonuz önerilse de izlenmesi çok az kalacaktır.

→ Diğer Sosyal Ağlar ve tanıtım nasıl yapılmalıdır?

Youtube kanalınızın linklerini yazı yazılabilen, paylaşım yapılabilen her yere atmanız size hiç bir şey katmayacaktır. Belki izlenmeleriniz bir iki fazla olur ancak bu tarz linklemeler hiç çekilmez ve sizi amatör gösterecektir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Youtube kanalınızda çekmiş olduğunuz videoları kendi sosyal medya hesaplanırınızdan paylaşın ve aynı video altında paylaştığınız platformdaki gündemleri etiketleyin. Bu sayede paylaştığınız platformda da önerilenlerde videolarınız çıkacaktır. İlgi çekici bir içeriğe sahipseniz kanalınızın ziyaret ve abone sayısı kısa sürede artmaya başlayacaktır.

→ Video sonlarında Abone Ol mesajı verin.

Çektiğiniz videolar en az 10dk uzunluğunda olmalıdır. Video sonlarında izleyicilerden kanalınıza abone olmalarını mutlaka istemelisiniz. Düz bir cümle ile kanalınıza abone olmalarını değil neden olmaları gerektiğini kısaca açıklayın.

Youtuberlar ile birlikte çekimler yapmak, hediyeler dağıtmak, reklam vermek ve bazı tuzak sitelere para yedirmek belki abone sayınızı arttırmanıza yardımcı olabilir ancak şunu unutmayın siz gerçekten yukarıdaki adımları uygularsanız kesinlikle bunlara ihtiyacınız olmayacaktır.

İlk aşamalarda Youtube yeni başlayan kullanıcılara destek olur videolarınız düzenli paylaşılırsa önerilmeleriniz artacaktır. Kanal ne kadar aktif olursa abone artışı o derecede çok olacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

2 Yorum

2 Comments

  1. Akin

    Ekim 16, 2018 at 10:12 pm

    Çok güzel video

  2. Rana Afra Yelkovan

    Ocak 16, 2019 at 9:26 pm

    Çokkkk güzel

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar