İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

YouTube Premium Hesabını Kaç Kişi Kullanabilir?

YouTube tarafından sunulan ücretli abonelik sistemi YouTube Premium ile kullanıcılar reklamsız video indirme deneyimi yaşayabilirken, arka planda oynatma ve video indirme gibi özelliklerden de faydalanabiliyor. Bu yazımızda “YouTube Premium hesabını kaç kişi kullanabilir” sorusunu cevaplıyoruz.

YouTube Premium aboneliği için güncel fiyatlar aşağıdaki gibidir:

Standart kullanıcı • ₺16,99/ay

Öğrenci • ₺9,99/ay

Advertisement. Scroll to continue reading.

Aile • ₺25,99/ay

Öğrenci planından faydalanabilmek için kullanıcılardan öğrenci olduklarına dair kanıt isteniyor. Doğrulama yapılması ile birlikte YouTube Premium öğrenci planı aboneliği başlatılabiliyor.

YouTube Premium Hesabını Kaç Kişi Kullanabilir?

YouTube Premium abonelikleri tek bir Google hesabına tanımlı olduğundan dolayı yalnızca tek bir kişi tarafından kullanılabilmektedir.

Ancak aile paketi aboneliği ile aile üyelerinizden en fazla 5 kişiyi YouTube Premium aboneliğine davet edebilir ve böylece YouTube Premium hesabını 5 farklı aile üyenizle paylaşabilirsiniz.

YouTube Premium Aile Planı Nasıl Kullanılır?

YouTube Premium aile planı aboneliğine sahip olan kişi yönetici olarak bir Google aile grubu oluşturur.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Sonrasında bu kişi YouTube Premium ve YouTube Music Premium üyeliklerini paylaşmak için diğer aile üyelerini aile grubuna davet eder.

Bu paylaşım ile birlikte herkes kendi Google hesabı üzerinden YouTube Premium hizmetine erişir. Hesaplar arası tercihler paylaşılmaz.

Aile grubu oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edin (Android):

• YouTube uygulamasını açın ve sağ üstte yer alan profil resminize dokunun. Sonrasında “Satın alınanlar ve üyelikler” seçeneğine dokunun.

• YouTube Premium üyeliğinizin görüntüleneceği bu ekranda, “Aile paylaşım ayarları” seçeneğinin yanında bulunan “Düzenle” seçeneğine dokunun.

Advertisement. Scroll to continue reading.

• “Aile üyelerini davet et” kısmına dokunarak davet etmek istediğiniz aile üyelerine ait e-posta adreslerini girin.

• Davet ettiğiniz üyelerden aile planına katılan olduğu durumda e-posta ile bildirim alırsınız.

Böylece aile planı dahilinde sahip olduğunuz YouTube Premium aboneliğiniz 5 kişiye kadar olacak şekilde aile üyelerinizle paylaşabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Malware Nedir? İngilizce kökenli olan Malicious Software kelimelerinden türetilmiş olan Malware; kötü amaçlı yazılımlar anlamında kullanılmaktadır. Malware grubuna virüs, trojan, backdoor, worm, adware gibi...

Çözüm

Talkback nedir? Talkback, görme engelli ya da az gören kullanıcıların, akıllı telefonlarını veya tabletlerini daha rahat kullanabilmeleri amacı ile geliştirilmiş bir uygulama fonksiyonudur.  Android...

Çözüm

Fiber veya ADSL internet hizmeti alabilmek için mutlaka bir modem kullanmanız gerekmektedir. Modemler operatörünüzden gelen internet sinyalini bilgisayarınıza iletmek ile görevlidirler. Modemler kablolu ve...

Çözüm

WhatsApp’ın yeni kullanım koşullarına tepki olarak farklı mesajlaşma uygulamalarına geçiş yapan kullanıcıların ilk duraklarından biri Telegram oldu. Gizlilik kaygılarıyla WhatsApp yerine alternatif uygulama arayışında...