İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

Zenly nedir? Nasıl kullanılır? | Best Friends Only

Bu hafta App Store’da en çok indirilen uygulama olan Zenly nedir? Zenly uygulaması nasıl kullanılır?

Zenly, arkadaşlar arasında en çok sorulan  ‘Neredesin?’ sorusundan yola çıkarak geliştirilmiş bir sosyal ağ uygulamasıdır. Uygulamada harita kısmına girildiğinde arkadaşlarınızın yada ailenizin nerede olduğunu neler yaptığını görebiliyorsunuz. Uygulama sadece en iyi arkadaşlar ‘Best Friends Only’ sloganı ile lanse edilmiştir. Çünkü bu uygulamada özel hayata dair en önemli bilgi olan konum bilgisi sürekli paylaşılıyor.

Bir arkadaşınız sizin yanınıza geliyorsa Zenly uygulamasından anında nerede olduğunu ve yanınıza ne zaman geleceğini görebilirsiniz.

Zenly, bir nevi takip uygulaması olarak da düşünülebilir. Daha önce arkadaşınızın nereye gittiğini hiç merak ettiniz mi? Bu uygulama sayesinde arkadaşlarınızın online olarak neler yaptığını hangi mekanlarda takıldıklarını yada size ne mesafede olduklarını görebilirsiniz.

Uygulama üzerinden yer bildirimi isteyerek arkadaşlarınızı daha kolay bulabilir ve kalan mesafeyi GPS özelliği ile her an güncel olarak görebilirsiniz. Anında mesajlaşma özelliği sayesinde uygulama üzerinden arkadaşlarınız ile görüşebilirsiniz. Peki Zenly nasıl kullanılıyor?

Zenly Uygulaması Nasıl İndirilir?

Zenly uygulamasını aşağıdaki bağlantılardan Google Play Store yada App Store mağazalarından hemen indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

‎Zenly - Your map, your people
‎Zenly - Your map, your people
Developer: Zenly
Price: Free
Zenly - Yakınlarının haritası
Zenly - Yakınlarının haritası
Developer: ZENLY
Price: Free

Zenly Nasıl Kullanılır?

Zenly uygulamasının kullanımı oldukça basittir. Zenly uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra bir kaç adımda uygulamaya kayıt olup hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yakın arkadaşlarınıza davet göndererek uygulamayı arkadaş çevreniz ile keyifli ve eğlenceli bir şekilde kullanabilirsiniz. Zenly Bump özelliği ile arkadaşlarınız ile bir nevi yer bildirimi yapabilir ve diğer ortak arkadaşlarınızı bildirim yaptığınız mekana çağırabilirsiniz. Arkadaşlarınız Bump yaptığınız yere uzaklıklarını anında harita üzerinde görebilirler.

Zenly uygulamasında arkadaşlarınızı takip edebilmeniz için karşılıklı birbirinizi eklemeniz gerekmektedir.

Zenly Bump nedir? Nasıl kullanılır?

Aynı zamanda uygulamadaki Bump özelliği sayesinde arkadaşlarınızla birlikte olduğunuzu harita üzerinde bildirebiliyorsunuz. Uygulama Bump özelliği sayesinde arkadaşlarınız ile en son ne zaman görüştüğünüzü kayıt altına almaktadır.

Zenly Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Zenly uygulamasında tanıdığınız kişileri ve yakın arkadaşlarınızı eklemek oldukça basittir. Zenly arkadaş ekleme işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Zenly uygulamasına giriş yapın

→ Sol alt köşedeki konuşma baloncuğuna tıklayın

Arkadaş Ekle seçeneğine tıklayın.

→  Bu kısımda “Kişiler’den”, “Kullanıcı Adı ile”, Telefon Numarası ile”, “Telefonları Bump’larak” seçeneklerinden herhangi bir tanesini kullanarak arkadaş ekleyebilirsiniz.

Uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra bu bölümde size arkadaş önerileri ve tanıyor olabileceğiniz kişiler gösterilecektir.

Zenly Kullanıcı Adı Nasıl Oluşturulur?

Zenly uygulamasına giriş yaptığınızda sağ alt köşedeki profil simgesine tıklayarak profilinize ulaşabilirsiniz. Bu kısımda “Bir Kullanıcı Adı Seç” seçeneğini kullanarak yeni bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz.

Zenly kullanıcı adı değiştirme işlemlerini Profil Sayfanızda sağ üst köşedeki dişli çarka tıklayarak açılan menüden Kullanıcı Adı bölümünden yapabilirsiniz.

Zenly Gizlilik Özellikleri Nelerdir?

Zenly Özel Mod : Sadece kişilerindeki insanlar seni arkadaş olarak ekleyebilir. Sadece bu kişiler seninle özel olarak iletişime geçebilir ve mesaj gönderebilir.

Zenly Kullanıcı Engelleme : Engellenen kullanıcılar sizinle kesinlikle iletişime geçemez ve konum bilginizi göremezler.

1 Comment

1 Comment

  1. Melih

    Aralık 30, 2018 at 3:10 am

    Çok saçma ifşa uygulaması

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar