İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Ziraat Bankası Yeni Kimlik Harç Ödeme!

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Ülkemizde 2017 yılında yeni çipli kimliklere geçiş süreci başlatıldı. Yeni kimlik kartı çıkartma işlemlerinin 2019 yılında tamamlanması bekleniyordu ancak yeni kimlik kartı randevu işlemleri kontrol edildiğinde süreç uzayacak gibi duruyor. Yeni kimlik randevu işleminden önce yeni kimlik kartı ücretini yatırmanız gerekiyor. Yeni kimlik kartı ücreti Ziraat bankası Atm’lerinden yatırılmaktadır.

Yeni kimlik kartı çıkarma işleminden önce vergi ödemesi yapılmaması durumunda randevu günü işlemleriniz yapılamayacaktır. Yeni kimlik kartı, kimlik değişimi yada kayıp kimlik yeniletme işleminden önce Ziraat Bankasına ödeme yapılması gerekmektedir.

Kimlik yenileme, doğum kimlik çıkarma ve nüfus cüzdanı kayıp işlemlerinde 18,5 TL harç ödemesi yapılması gerekiyor. T.C. Kimlik kartı kayıp işlemlerinde ise 37,5 TL harç ödemesi yapılması gerekmektedir. Yeni kimlik kartı ödeme işlemini sonrasında makbuzu almayı unutmayınız. Makbuz nüfus müdürlüğünde işlemi yapan memura teslim edilecektir. Yeni kimlik ücreti ödeme makbuzunu kaybetmeniz durumunda yeniden döküm istenebilir.

Ziraat Bankası Yeni Kimlik Harcı Ödeme

Ziraat ATM üzerinden kimlik harç ödemesi nasıl yapılıyor;

 • Kartsız işlem
 • Ödeme İşlemleri
 • Vergi Ödemeleri
 • Sürücü Belgesi ve Kimlik Yenileme
 • Yeni Kimlik İşlemleri T.C. Kimlik Numaranızı Giriniz
 • Daha sonra çıkan ekrandan hangi işlemi yapacağınızı seçin ve ödeme işlemini yapın ( DOĞUM, DEĞİŞTİRME, NÜFUS CÜZDANI KAYIP, T.C. KİMLİK KARTI KAYIP )

Ödeme sonrasında makbuzu almanız yeterli olacaktır.

[affiliate_news id=”8400″]

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

 1. Ümit

  Şubat 7, 2019 at 5:59 pm

  eşime ve çocuguma yeni kimlik çıkarmak için ziraatbankası atm sinden para yatırdım.bu yatırdıgım parayı kendi tc numarama yatırdım geri nasıl alabilirim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar