İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Zoom Uygulaması Hata Veriyor Açılmıyor! Hata Kodları Çözüm

Pandemi sonrası dünya genelinde evden çalışma ve eğitimin evden yürütülmesine karar verilirken bazı uygulamalar bu süreçte kullanıcılara oldukça fazla yardımcı oluyor. Zoom uygulaması pandemi sürecinde en çok indirilen ve kullanılan uygulamalardan bir tanesidir.

Zoom uygulaması son günlerde toplu görüşmelerde hata kodları ile gündeme gelmeye başladı. Hata alan kullanıcı sayısının artmasının yanı sıra uygulamanın açılmadığını ve hata verdiğini söyleyen kullanıcı sayılarında da ciddi artış var. Zoom geliştiricileri konu genel bir sorun olmadığını açıkladı. Bu durumda uygulama bazlı yada kullanıcı cihazlarından kaynaklı bir takım sorunlar uygulamanın çalışmasını engelliyor olabilir.

Zoom Uygulaması Neden Açılmıyor?

Yaşanan genel sorunlardan bazı başlıklar:

 • Zoom’a kayıt olmaya uygun değilsiniz hatası
 • Zoom error code 5003 hatası
 • Zoom error code 104111
 • Zoom screen sharing has failed to start error code 0

Zoom Hata Kodları ve Çözümleri

 • Uygulamayı kullanırken aşağıdaki hata kodlarından bir tanesi alıyorsanız Zoom sunucuları ile bağlantı sorunu yaşıyorsunuz demektir. Güvenlik duvarı yada kullandığınız güvenlik yazılımı izinlerini kontrol edin. İnternet bağlantınızı kontrol edin ve yeniden bağlanmayı deneyin.

Zoom Hata Kodu 5000, Zoom Hata Kodu 5003, Zoom Hata Kodu 5004, Zoom Hata Kodu 104101, Zoom Hata Kodu 104102, Zoom Hata Kodu 104103, Zoom Hata Kodu 104104, Zoom Hata Kodu 104105, Zoom Hata Kodu 104106, Zoom Hata Kodu 104110, Zoom Hata Kodu 104111, Zoom Hata Kodu 104112, Zoom Hata Kodu 104113, Zoom Hata Kodu 104114, Zoom Hata Kodu 104115, Zoom Hata Kodu 104116, Zoom Hata Kodu 104117, Zoom Hata Kodu 104118

 • Zoom Hata Kodu 3113 Çözüm

Bu hatayı alıyorsanız Parola veya Bekleme Odası etkinleştirilmemiştir. Parola veya Bekleme Odasını etkinleştirmek için toplantıyı düzenleyin

 • Toplantıda beklenmedik bir hata var. Hata kodu: 2008 Çözüm

Web semineri lisansı kullanıcıya uygulanmaz; veya uygulanan lisans artık hesapta geçerli değil. Hesap sahibi veya yöneticisi olarak Kullanıcı Yönetimini ziyaret edin ve kullanıcıya uygun web semineri lisansını kullanın ve atayın.

 • Zoom XmppDll.dll bilgisayarınızda eksik hatası çözüm

XmppDll.dll’nin bilgisayarınızda eksik olduğuna dair bir hata alıyorsanız, lütfen Zoom’u manuel olarak yükleyin. Bu yardımcı olmazsa, bir destek talebi oluşturun.

 • Giriş noktası bulunamadı. Prosedür giriş noktası bulunamadı hatası çözüm

Microsoft Visual C ++ 2008 SP1’i yeniden yükleyin 

 • Zoom Sürücüde disk yok. Lütfen sürücüye bir disk takın hatası çözüm

Zoom uygulaması, Windows makinenizde mevcut olmayan bir dosya yolu arıyor. Bu genellikle bir toplantıya katılırken veya ayrılırken gerçekleşir. Zoom’u kaldırın ve Zoom’un en son sürümünü yeniden yükleyin

 • Zoom 0 (kurulum sırasında) hatası çözüm

Bu hatayla Sürüm 0.9 veya 1.0’dan yükseltme yapılırken karşılaşılır. Zoom yükleyici paketinin kaynak bağlantısı kesilirse bu hata gelecektir. Virüsten koruma yazılımı, Zoom yükleyicisi tarafından indirilen dosyaları karantinaya almış olabilir. Zoom istemci yükleyicisini  manuel olarak indirin  ve kurun.

 • Zoom 3000 Hata Kodu Çözüm

Zoom Installer, çalışan bir işlem nedeniyle mevcut bir dosyanın üzerine yazamadığında bu hatayı verir. Zoom’u kaldırın ve Zoom’un en son sürümünü yeniden yükleyin

 • Zoom 10002 Hata Kodu Çözüm

Zoom yükleyici paketinin kaynak bağlantısı kesildiğinde bu hatayı alırsınız. Virüsten koruma yazılımı, Zoom yükleyicisi tarafından indirilen dosyaları karantinaya almış olabilir. Zoom istemci yükleyicisini  manuel olarak indirin  ve kurun. 

 • Zoom 10006 Hata Kodu Çözüm

Hedef disk dolu olduğunda bu hatayı alırsınız. Yeterli disk alanı açtıktan sonra Zoom istemci yükleyicisini  manuel olarak indirin  ve kurun.

 • Zoom 13003 Hata Kodu Çözüm

Kullanıcı izinleri, uygulamaların yüklenmesine izin vermediğinde bu hatayı alırsınız. Uygulama kullanıcı izinlerini kontrol edin. Zoom istemci yükleyicisini  manuel olarak indirin  ve ardından yükleyiciyi yönetici olarak çalıştırın. Video ve ses sürücülerinin güncel olduğundan emin olun.

Zoom uygulamasında bu hatalar dışında bir hata alıyorsanız yada bu hataların çözümü konusunda sorun yaşıyorsanız bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

 1. aslı

  Kasım 25, 2020 at 11:31 pm

  zoomdan meetinge start tıkladığım zaman connecting yazıyor sonra 103104 hata kodu veriyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar