İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Airfel Kombi Anahtar İşareti | Çözüm

Kış aylarının gelmesi ile birlikte kombilerin aktif olarak kullanılmaya başlandı. Tabi doğal olarak zamanında bakımı yaptırılmayan kombilerin arızaları da boy göstermeye başladı. Genel olarak kombiler sık sık arızalanan cihazlar değildir ancak kritik arızalarda hemen müdahale edilmesi gerekmektedir. Bu makalemizde kritik hatalardan bir tanesi olan Airfel kombide anahtar işareti nedeni ve çözümünden bahsedeceğiz.

Airfel Kombi Anahtar İşareti

Kombi modeline ve yılına  göre hata kodları farklılık gösterebilmektedir. Airfel kombide anahtar işareti cihazın arıza verdiğinin bir göstergesi olarak kombi ekranında çıkmaktadır. Anahtar işareti hatasını aldıysanız kombi çalışmayacaktır. Bu durumda hatanın temeline inmek için kombiyi resetlemeniz gerekmektedir. Resetleme işlemi sonrasında cihaz ekranında hata kodu çıkacaktır yada cihaz çalışmaya devam edecektir.

Cihazı yeniden başlattığınızda hata kodu almıyorsanız ve anahtar işareti tekrardan çıkıyorsa kombinizin su basıncı yüksek yada düşük olabilir. Daha önce yayınladığımız  kombi su basıncı kaç olmalıdır makalemizi ziyaret ederek ideal su basıncı seviyesini öğrenebilirsiniz.

Kombi su basıncı düşük ise;

Advertisement. Scroll to continue reading.

Airfel kombi su basıncı düşük ise kombiye su basılması gerekmektedir. Kombi alt kısmında bulunan doldurma musluğunu açarak su basıncı ideal seviyeye gelene kadar kombiye su basmanız gerekmektedir.

Kombi su basıncı yüksek ise;

Airfel kombi su basıncı yüksek ise su çekmeniz gerekmektedir. Kombiye en yakın kaloriferden hava alma kısmı kullanarak su basıncı ideal seviyeye gelene kadar su çekebilirsiniz.

Su basıncında herhangi bir sorun yok ise ve hata almaya devam ediyorsanız anahtar işaretinin çözümü için servis çağırmanız gerekmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Çözüm

Özellikle yaz aylarında kombi su eksiltiyor şikayeti oldukça fazla duyulmaktadır. Havaların ısınması ile birlikte petekler kullanılmasa bile kombi kış aylarına göre daha fazla su...

Çözüm

Kış aylarının gelmesi ile birlikte yazın nadiren kullanılan kombilerin hata verme oranı da artmaya başladı. Kombiler sık sık arızalanan cihazlar değildir ancak kritik arızalarda...

Çözüm

DemirDöküm kombi anahtar işareti ne anlama geliyor? Kombi, kat kaloriferi olarak ısıtma işlevi görürken aynı zamanda sıcak su sağlayan küçük kalorifer kazanıdır. Kombiler sık...