İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

AMPL Coin Nedir? | Ampleforth: Merkezi Olmayan Bir Finans Altyapısı

Ampleforth Ekosistemi, paradaki yenilikleri destekleyen merkezi olmayan bir finans altyapısıdır. Ampleforth, hesap birimi protokolü, DAO yönetişim protokolü ve yakında çıkacak olan enflasyona dayanıklı stabilcoin protokolü aracılığıyla yeni bir dijital ekonomi için temel yapı taşlarının kullanımını geliştirir ve destekler.

AMPL Yapı Taşı

Ampleforth protokolü, Ethereum blok zincirinde, adı verilen merkezi olmayan bir hesap birimi üreten bir dizi talimattır. Belirteç, Ampleforth Elastik Finans Ekosisteminin birincil yapı taşıdır.

1. Basit Politika

AMPL, 2019 USD’nin satın alma gücünü hedefliyor. Fiyat hedeften yüksek olduğunda, kullanıcı cüzdanlarındaki token sayısı otomatik olarak artar. Fiyat hedefin altına düştüğünde, kullanıcı cüzdanlarındaki token sayısı otomatik olarak azalır. 

2. Kanıtlanmış Sonuçlar

Fiyat oynaklığı, günümüz kripto para birimlerinin hesap birimi olarak işlev görmesini engeller. AMPL bunu enflasyona dayanıklı ve kriptoya özgü bir şekilde çözer. Ampleforth ağı, 1/7/2019 tarihinde Ethereum ana ağında yayına girdi ve o zamandan beri fiyatı zorlu koşullar altında sürekli olarak hedef olaya geri döndü.

Advertisement. Scroll to continue reading.

AMPL Kullanım Durumları

Paranın hesap birimi işlevi esastır çünkü öngörülebilir sözleşmelerin adlandırılmasına olanak tanır. Bu tür sözleşmeler, bugün finansal sistemimizin yapı taşlarıdır.

AMPL, merkezi koruyuculara güvenmeden aşağıdaki kullanım durumlarının kilidini açmak için kullanılabilir.

  • Borç Verme ve Borç Alma
  • Türevler
  • Güvenli Varlık Teminatı

Ampleforth’un amacı, daha güvenli, daha dayanıklı, finansal bir ekosistem yaratmaktır.

AMPL Coin Nedir?

Protokol, AMPL ve FORTH olmak üzere iki ana belirteçten oluşur.

  • AMPL, hesap birimi ERC-20 jetonudur. AMPL’nin fiyatı, CPI ayarlı 2019 USD’yi hedefliyor, ancak kullanıcı cüzdanlarındaki AMPL jetonlarının sayısı talebe göre otomatik olarak artıyor veya azalıyor. Piyasa talebi çok fazla veya çok az arz olduğunu gösterdiğinde AMPL hedefinden sapacaktır, ancak AMPL başına fiyat her zaman sonunda uzun vadeli hedefine geri dönecektir.
  • FORTH coin hakkında bilgi edinmek için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

AMPL Coin Bilgileri

AMPL Coin Nasıl Alınır?

AMPL ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Gate.io, KuCoin, FTX, Bitfinex ve MEXC’dir. İşlem çiftleri, AMPL ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla AMPL coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Kripto Para

MetaElfLand, E-Spor on-chain oyunlarının piyasada gelişmesiyle ekip bu hazineyi keşfetmeye karar verdi. Profesyonel Aktüer Üyelerin de yardımıyla MetaElfLand, tüm dünyadaki oyunculara uzun soluklu, adil ve...

Kripto Para

Typelt, kullanıcıların onu günlük yazma aktivitelerini gerçekleştirmek için kullanarak pasif bir gelir elde etmelerini sağlayan devrim niteliğinde yeni bir klavyedir. Bu yenilikçi klavye, klavye temalarını,...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...

Kripto Para

Hatom: HTM, farklı bir ürün yelpazesi aracılığıyla DeFi ortamını canlandırmak gibi belirgin bir amacı olan MultiversX’in ilk likidite protokolü olarak hizmet ediyor. Organik ve...