İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

AMPL Coin Nedir? | Ampleforth: Merkezi Olmayan Bir Finans Altyapısı

Ampleforth Ekosistemi, paradaki yenilikleri destekleyen merkezi olmayan bir finans altyapısıdır. Ampleforth, hesap birimi protokolü, DAO yönetişim protokolü ve yakında çıkacak olan enflasyona dayanıklı stabilcoin protokolü aracılığıyla yeni bir dijital ekonomi için temel yapı taşlarının kullanımını geliştirir ve destekler.

AMPL Yapı Taşı

Ampleforth protokolü, Ethereum blok zincirinde, adı verilen merkezi olmayan bir hesap birimi üreten bir dizi talimattır. Belirteç, Ampleforth Elastik Finans Ekosisteminin birincil yapı taşıdır.

1. Basit Politika

AMPL, 2019 USD’nin satın alma gücünü hedefliyor. Fiyat hedeften yüksek olduğunda, kullanıcı cüzdanlarındaki token sayısı otomatik olarak artar. Fiyat hedefin altına düştüğünde, kullanıcı cüzdanlarındaki token sayısı otomatik olarak azalır. 

2. Kanıtlanmış Sonuçlar

Fiyat oynaklığı, günümüz kripto para birimlerinin hesap birimi olarak işlev görmesini engeller. AMPL bunu enflasyona dayanıklı ve kriptoya özgü bir şekilde çözer. Ampleforth ağı, 1/7/2019 tarihinde Ethereum ana ağında yayına girdi ve o zamandan beri fiyatı zorlu koşullar altında sürekli olarak hedef olaya geri döndü.

Advertisement. Scroll to continue reading.

AMPL Kullanım Durumları

Paranın hesap birimi işlevi esastır çünkü öngörülebilir sözleşmelerin adlandırılmasına olanak tanır. Bu tür sözleşmeler, bugün finansal sistemimizin yapı taşlarıdır.

AMPL, merkezi koruyuculara güvenmeden aşağıdaki kullanım durumlarının kilidini açmak için kullanılabilir.

  • Borç Verme ve Borç Alma
  • Türevler
  • Güvenli Varlık Teminatı

Ampleforth’un amacı, daha güvenli, daha dayanıklı, finansal bir ekosistem yaratmaktır.

AMPL Coin Nedir?

Protokol, AMPL ve FORTH olmak üzere iki ana belirteçten oluşur.

  • AMPL, hesap birimi ERC-20 jetonudur. AMPL’nin fiyatı, CPI ayarlı 2019 USD’yi hedefliyor, ancak kullanıcı cüzdanlarındaki AMPL jetonlarının sayısı talebe göre otomatik olarak artıyor veya azalıyor. Piyasa talebi çok fazla veya çok az arz olduğunu gösterdiğinde AMPL hedefinden sapacaktır, ancak AMPL başına fiyat her zaman sonunda uzun vadeli hedefine geri dönecektir.
  • FORTH coin hakkında bilgi edinmek için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

AMPL Coin Bilgileri

AMPL Coin Nasıl Alınır?

AMPL ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Gate.io, KuCoin, FTX, Bitfinex ve MEXC’dir. İşlem çiftleri, AMPL ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla AMPL coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

NanoByte, kripto-cüzdanları e-para, kredi kartları, sigorta ve diğer yatırımlar gibi FIAT ürünleriyle uyumlu hale getirerek kripto para birimini geleneksel/geleneksel para birimi sistemine bağlamayı amaçlamaktadır....

Kripto Para

Gate.io Startup listelemesine eklenen ASTO Coin hakkında merak edilenleri sizler için derliyoruz. Altered State Machine (ASTO), Dinamik NFT’ler tarafından desteklenen yapay zeka için Merkezi...

Kripto Para

Web 2.0’a elveda deyin ve web 3.0 ile geleceğe girin. Web’i tamamen yeni bir bakış açısıyla keşfetmenizi sağlayan yerleşik kripto özellikleri içeren tamamen sürükleyici...

Kripto Para

Black Stallion, çeşitli zırhlı savaş araçları ve uçakların yanı sıra ek silahlarla (örneğin Drone’lar) dolu bir oyun evrenidir. MBG evreninde, taret gibi tank parçaları, tankın...