İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

FORTH Coin Nedir? | FORTH Coin Bilgileri | FORTH Yorum

Paradaki yenilikleri destekleyen merkezi olmayan bir finansal altyapı olan Ampleforth protokolünün FORTH belirtecini birlikte inceleyelim. Bin önceki yazımızda protokolün diğer belirteci olan AMPL coin hakkında bilgileri sizlerle paylaşmıştık.

Ampleforth, hesap birimi protokolü, DAO yönetişim protokolü ve yakında çıkacak olan enflasyona dayanıklı stablecoin protokolü aracılığıyla yeni bir dijital ekonomi için temel yapı taşlarının kullanımını sağlar ve destekler.

FORTH Yönetişim Hakkında

Ampleforth protokolü, her biri topluluktan artan fikir birliği seviyelerini temsil eden belirteç sahipleri tarafından bir dizi ardışık adımla yönetilir. Öneriler ve fikirler, anlaşmazlıkta veya herkese açık forumda ortaya çıkar ve zincire yerleştirildiğinde kesinleşir. Giderek artan bir şekilde bağlayıcı fikir birliğinin ilerlemesi aşağıda görülebilir.

1. Tartışma

En üst düzey tartışmalar, anlaşmazlık, Yönetişim Forumu, sosyal medya veya topluluk DAO’ları üzerindeki #governance kanalı dahil (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) birçok yerde fikirleri ortaya çıkarabilir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

2. Teklifler (AIP’ler / ACCP’ler)

AIP’ler ve ACCP’ler, protokol veya protokol yapılandırmasında önerilen değişikliği açıklayan resmi belgelerdir. aips.ampleforth.org

3. Hedefli Tartışma

Her teklifin, sonuç odaklı tartışmanın gerçekleştiği özel bir forum konusu vardır. Bu adımdaki amaç, çözülmemiş sorunları sonuçlandırmak ve zincir dışı fikir birliğini resmileştirmektir. forum.ampleforth.org

4. Zincir Dışı Sinyalizasyon

Advertisement. Scroll to continue reading.

Önceki adım bariz bir fikir birliğine varmadıysa, token sahiplerinden zincir dışı sinyaller yoluyla duygular bağlayıcı olmayan bir şekilde toplanabilir. Bu, gerçek oylama gücünü kullanarak nihai bağlayıcı oylamanın sonucunun olasılığı hakkında daha fazla bilgi sağlar.

5. Teknik geliştirme

Gereksinimler kodda uygulanır, testnet’te başlatılır ve güvenlik için denetlenir.

6. Bağlayıcı Oy / Dağıtım

Son adım, zincir üzerinde gerçekleşen bağlayıcı bir oylamadır. Zincir üzerindeki oylama “bağlayıcıdır” çünkü başarısı, aracılar olmadan kodun yürütülmesiyle sonuçlanır. Bu, yeni protokol sözleşmelerinin dağıtılmasını veya mevcut olanların durumunun değiştirilmesini içerir. Topluluğun üyeleri, doğrudan FORTH jetonlarıyla oy kullanabilir veya kendi adlarına birçok oy kullanan başka bir adrese yetki verebilir. Tally panosunda teklifleri görebilir, yetki verebilir ve oy verebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

FORTH DAO Nedir?

Forth DAO, yalnızca AMPL‘nin büyümesine ve benimsenmesine adanmış, merkezi olmayan özerk bir organizasyondur”. Bunu, ana amaca hizmet eden protokol sahibi likidite, ekosistem geliştirme, pazarlama vb. girişimlerle yapabilir. FORTH token yönetiminin sahipleri, DAO tarafından yönetilen fonların yönüne katılabilir.

  • FORTH belirteci, protokol tarafından uygulanan maksimum yıllık %2 enflasyona sahiptir.
  • Yeni FORTH token emisyonları DAO tarafından kontrol ediliyor.
  • Her yıl FORTH jeton sahipleri, tam miktara kadar atlamak veya basmak için oy kullanabilirler.
  • FORTH para basımından elde edilen gelir, DAO karar verdiği ölçüde kullanılabilir.

FORTH Coin Nedir?

Protokol, AMPL ve FORTH olmak üzere iki ana belirteçten oluşur.

  • FORTH, Ampleforth ekosisteminin yönetim belirtecidir. FORTH, protokol parametre değişikliklerini yönetmek, doğrudan likidite madenciliği emisyonlarını yönetmek ve esnek finans ve daha geniş DeFi alanında yenilikleri teşvik etmeye adanmış DAO hazine varlıklarının kullanımını yönlendirmek için kullanılan bir ERC-20 belirtecidir. Sahipler, FORTH jetonlarını kullanarak oy kullanırlar.
  • AMPL coin hakkında bilgi edinmek için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

FORTH Coin Bilgileri

FORTH Coin Nasıl Alınır?

FORTH ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Gate.ioBinance, Huobi, Hotbit, OKX, KuCoin, FTX, Bitfinex ve MEXC’dir. İşlem çiftleri, FORTH ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla FORTH coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Aylık kripto para çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

Hasaki, kullanıcıları belirteç ödülleri aracılığıyla müdahale eğitimine katılmaya teşvik etmeyi planlıyor. Verileri etiketlemeye ve düzenlemeye yardımcı olmak için Hsaki’nin yanıtlarının doğruluğu hakkında geri bildirim...

Kripto Para

KlimaDAO, karbon destekli, algoritmik kripto para birimi KLIMA belirteci aracılığıyla iklim eylemini yönlendirmek ve manifestolarını yerine getirmek için merkezi olmayan otonom bir Kuruluştur. Protokol...

Kripto Para

Affyn (FYN), Oynaması Ücretsiz, Oynat ve Kazan mobil oyunuyla blockchain destekli bir Metaverse projesi inşa eden Singapur merkezli bir şirkettir. Coğrafi konum belirleme yeteneğinden ve...

Kripto Para

GoMining(GMT), madenciliği basit ve herkes için erişilebilir hale getirmeyi misyon edinmiş bir şirkettir. Yaklaşık 6 yıldır 2017 yılından beri sektörün içindeler. İki önemli ürünleri var....