İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Android Telefon Rehberi iPhone’a Nasıl Aktarılır?

Telefonlar insanların iletişim kurmak için icadından bu yana en çok tercih ettiği aletlerdir. Her gün yeni modellerin ve yeni özelliklerin eklendiği bir telefon teknoloji dünyası ile karşı karşıyayız. İlk zamanlar sadece iletişim amaçlı kullanılan telefonlar günümüzde çok farklı amaçlarda da kullanılabiliyor.

Esas amacı olan iletişim özelliği her geçen gün farklı teknolojiler ile gelişse de telefonlarda bulunan kişi rehberleri yıllardır aynı şekilde bulunmaya devam ediyor. Kullanıcıların, tüm tanıdıklarının iletişim bilgilerini içeren telefon rehberlerinin silinmesi, kaybolması kullanıcılar için oldukça büyük bir sorun oluşturmaktadır. Android telefondan iPhone telefona rehberini aktarmak isteyenler yazımızda bunu nasıl yapacaklarını bulacaktır.

Rehberin silinmesi sorunu ile en çok telefon sıfırlama veya telefon değiştirme durumlarında karşılaşılmaktadır. Kullanıcılar telefon değiştirme gibi durumlarda kaybolan telefon numaralarını ararken büyük stres yaşar. Artık rehber değişikliği yapılması gereken durumlar için telefondan telefona rehber aktarma yöntemleri bulunmaktadır.

Android telefondan iPhone telefona rehber aktarma için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Şimdi ise Android akıllı telefondan iPhone’a geçiş yapan kullanıcılar için; Android telefondaki rehberlerini iPhone’a nasıl geçirmeleri gerektiğini anlatacağız. Anlatacağımız iki farklı aktarım yöntemini de kolayca uygulayabilirsiniz. Herhangi bir numara kaybı yaşamadan, kolayca rehberinizi Android telefondan iPhone telefona aktarmak için aşağıdaki adımları uygulayınız.

Android Rehberi iPhone’a Aktarma Nasıl Yapılır?

Şimdiye kadar Android bir cihaz kullanıyorsanız, hali hazırda mevcut kullandığınız bir Gmail hesabınız bulunuyor demektir. Bu hesabı kullanarak kolay ve hızlı bir şekilde rehberinizi yedekleme işlemini gerçekleştirebilir ve kişilerinizin tamamını yeni akıllı telefonunuza kolayca aktarabilirsiniz.

Gmail ile Android Telefondan iPhone’a Rehber Aktarma

Yapmanız gereken ilk şey kullanmakta olduğunuz Android cihazınızdan:

 • Ayarlar uygulamasına giriş yapmak ve Hesaplar sekmesine tıklamak olacaktır.
 • Sonrasında ise Google hesabınızın üzerine dokunun.
 • Hesabınız açık değilse, Kişiler senkronizasyonunu aktif hale getirin.
 • Hesabınız açık değilse, yüklenmesi birkaç dakika sürebilir.

İkinci adımda ise iPhone’unuzda:

 • Ayarlar uygulamasını açarak Kişiler sekmesine dokunun.
 • Sonrasında açılan pencerede Hesaplar butonuna dokunun ve Hesap Ekleye basın.
 • Android cihazınızdaki Gmail hesabı ile bu hesaba giriş yapın.
 • iPhone’da oturum açma sırasında Rehber seçeneğinin aktif olduğundan emin olmalısınız.

Uygulama ile Android Telefondan iPhone’a Rehber Aktarma

Gmail ile rehber yedeklediğinizde maili herhangi bir sebepten dolayı kaldırdığınızda numaralarınız rehberden gidebilir. Bu yüzden uygulama yardımı ile yedeklemeyi öneriyoruz. Telefonunuza yükleyeceğiniz ücretsiz bir uygulama yardımı ile dakikalar içerisinde veri kaybı olmadan rehberinizi iPhone’a aktarabilirsiniz.

MCBackup uygulaması ile numaraları iPhone’a aktarmak için:

 • Android telefona uygulamayı indirin.
 • Uygulamaya girin ve YEDEKLE tuşuna basın
 • Ekranda kaç adet numara yedeklendiğini gösteren bir yükleme ibaresi çıkacaktır. İşlem bittiğinde numaraları bir dosyaya aktarılmış olacaktır.
 • Mail adresinizi girip rehber yedeğinizi mailinize gönderebilirsiniz.
 • Yeni telefonunuzda mail adresinize girin uygulamadan gelen mailde ekte bulunan rehber yedek dosyasına tıklayın.
 • Numaralar iPhone rehberinize eklenecektir.

Uygulama indirme bağlantısına makale sonundan ulaşabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız yöntemler ile eksiksiz bir şekilde Android rehberi iPhone’a aktarma yapmanız mümkündür. Buna alternatif olarak kullanabileceğiniz başka bir yol da sim karttır. Fakat sim kart yerine, içinde bulunduğumuz teknoloji imkanlarını da dikkate alırsak, rehberi bulutta yedeklemek ve saklamak en cazip seçenektir.

Sim kartlarda rehber yedekleme işleminde karakter sınırı olduğundan bazı isimler tam olarak yedeklenmemektedir. Sim kartınız bozulursa, değiştirmek gerekirse rehberinizi kaybedebilirsiniz. Bu da hiç kimsenin istemeyeceği bir durum olur. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için bulut depolama teknolojilerine güvenmemiz önemlidir.

Buradaki bilgileri kullanarak başarılı bir şekilde Android rehberi iPhone’a aktarma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hiçbir bilginizi kaybetmemek için lütfen anlatılan adımları dikkatle uygulayın.

1 Comment

1 Comment

 1. Levent

  Ağustos 20, 2021 at 3:48 pm

  iPhone kurulurken verileri aktarmak için seçenek çıkıyor bu seçenekle telefonunuzu iphone a kolayca aktarabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

HABER

Bu ayın başında piyasaya çıkartılan iPhone 13 modelleri Apple iPhone tutkunlarının ilgisi ile karşılaştı. Öyle ki teknoloji marketlerindeki stokların tamamı eritildi. Ön sipariş vermeyen...

Çözüm

1 Ekim itibari ile ön siparişleri teslim edilen iPhone 13 ile alakalı merak edilenleri derleyeceğimiz yazı dizisine başlıyoruz. iPhone kullanıcıları genelde tuş kombinasyonlarının sürekli...

Çözüm

Teknoloji dünyasından hayatımıza giren ve en geniş kullanıcı kitlesine ulaşan cihazlar akıllı telefonlardır. İletişimin vazgeçilmezi haline gelen Android telefon kullanımında en sık karşılaşılan sorun,...

Çözüm

Bir fotoğrafın konum bilgileri o fotoğrafın meta verilerinin içerisinde bulunur. Fakat bu meta veriler orijinal fotoğraflarda ulaşılabilirdir. Fotoğraf herhangi bir uygulama ile düzenlenmiş ise...