İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Ariston Kombi Anahtar İşareti | Çözüm

Kış aylarının gelmesi ile birlikte yazın nadiren kullanılan kombilerin hata verme oranı da artmaya başladı. Kombiler sık sık arızalanan cihazlar değildir ancak kritik arızalarda hemen müdahale edilmesi gerekmektedir. Kombilerde en çok rastlanılan anahtar işareti hatası özellikle uzun süreli kullanılmayan kombilerde görünmektedir. Ariston kombi anahtar işareti yüksek olasılıkla kombi su basıncı seviyesinden dolayı çıkmaktadır. Ariston kombi anahtar işareti hatası verdiğinde çalışmayacaktır.

Kombi su basıncını kontrol edip gerekli su basıncı seviyesini ayarladıktan sonra bu hatadan kurtulabilir ve kombinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Daha önce paylaştığımız  kombi su basıncı kaç olmalıdır makalemizi ziyaret ederek ideal su basıncı seviyesini öğrenebilirsiniz.

Kombi su basıncı düşük ise;

Ariston kombi su basıncı düşük ise kombiye su basılması gerekmektedir. Kombi alt kısmında bulunan doldurma musluğunu açarak su basıncı ideal seviyeye gelene kadar kombiye su basmanız gerekmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Kombi su basıncı yüksek ise;

Ariston kombi su basıncı yüksek ise su çekmeniz gerekmektedir. Kombiye en yakın kaloriferden hava alma kısmı kullanarak su basıncı ideal seviyeye gelene kadar su çekebilirsiniz.

Ariston kombilerde nadiren de olsa cihaz donanım arızasından dolayı anahtar işareti çıkmaktadır. Bu durumda kombi servisi çağırmanız gerekmektedir. Kombi içerisine kesinlikle müdahale etmeyiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Özellikle yaz aylarında kombi su eksiltiyor şikayeti oldukça fazla duyulmaktadır. Havaların ısınması ile birlikte petekler kullanılmasa bile kombi kış aylarına göre daha fazla su...

Çözüm

Kış aylarının gelmesi ile birlikte kombilerin aktif olarak kullanılmaya başlandı. Tabi doğal olarak zamanında bakımı yaptırılmayan kombilerin arızaları da boy göstermeye başladı. Genel olarak...

Çözüm

DemirDöküm kombi anahtar işareti ne anlama geliyor? Kombi, kat kaloriferi olarak ısıtma işlevi görürken aynı zamanda sıcak su sağlayan küçük kalorifer kazanıdır. Kombiler sık...