İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Everest Kablosuz Modem WiFi Şifre Değiştirme

Everest marka modemlerde şifre değiştirme işlemi türkçe panel kullanıldığından oldukça basittir. Modem ayarlar paneline bağlandıktan sonra birkaç adımda şifre değiştirme işlemini bitirmiş olacağız. Everest marka kablosuz modemlerde şifre sıfırlama işlemi için adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Everest kablosuz modem wifi şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Everest modem wifi şifresi değiştirme konusunda sorun yaşıyorsanız yada yeninden şifre belirlemek istiyorsanız basit adımlarla Everest modem şifresi değiştirme adımlarını takip edebilirsiniz.

Everest Kablosuz Modem WiFi Şifre Değiştirme

Evrest marka modemler için basit WiFi modem yapılandırma işlemleri için adımları takip edebilirsiniz;

  • Bilgisayarınızdan yada telefonunuzdan internet tarayıcınızı açın ve arama çubuğuna 192.168.1.1 adresini yazın. Bu adres sizin modeminizde nadirende olsa farklı olabilir modeminizin arkasını yada kullanma kılavuzunu kontrol ederek modeminize ait olan adrese ulaşabilirsiniz.
  • Karşımıza Modem Arayüzü kullanıcı adı ve şifre paneli çıkacaktır. Genellikle modemlerin arka kısmında kullanıcı adı ve şifre yazmaktadır. Everest modemlerin arayüz şifresi genelde %90 gibi bir kısmında kullanıcı ve şifre Admin yada Admin – 1234 olmaktadır. Bu kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapamadıysanız modem arayüz şifresi öğrenme makalemizi inceleyebilirsiniz.
  • Kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra arayüze giriş yapıyoruz. Modem arayüzü marka ve modeline göre değişmektedir.
  • Daha sonra açılan arayüzde soldaki yada üst kısımdaki menüden KABLOSUZ menüsünü seçiyoruz.
  • Buradan Kablosuz Ağ Şifre ayarlarını seçiyoruz.
  • Açılan ekranda hale hazırda olan kablosuz şifremizin yazdığı kutucuğun içine belirleyeceğimiz yeni şifreyi giriyoruz ve kaydet diyoruz.

Bu işlem sonrasında modem reset atacaktır ve modem şifre değiştirme işlemi bitecektir. Artık yeni şifre ile modeme bağlantı kurabilir ve internete girebilirsiniz.

Kaynak: https://www.everest-global.eu

Everest modem şifre değiştirme sorunu çözümü, Everest modem şifre yapılandırma, Everest modem internete girmiyor şifre değiştirme işlemi nasıl oluyor? 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Çözüm

Fiber veya ADSL internet hizmeti alabilmek için mutlaka bir modem kullanmanız gerekmektedir. Modemler operatörünüzden gelen internet sinyalini bilgisayarınıza iletmek ile görevlidirler. Modemler kablolu ve...

Çözüm

Yeni bir modem aldığımızda kurulum için mutlaka modem arayüzüne girmemiz gerekmektedir. Kurulum ve modem ayarları için modem arayüzüne girebilmek için modem ara yüz kullanıcı...

Çözüm

Film izlerken veya oyun oynarken internet hızınızın yavaşlamasından dolayı donmalar yaşamak herkesin sinirini bozan bir şeydir. İnternetin yavaşlamasının birden fazla nedeni var. Ancak bunlardan...

Çözüm

Superbox şifre değiştirme işlemini anlatmadan önce ne olduğuna bakmakta yarar vardır. Çünkü teknoloji olarak gelişmiş bir cihaz olan Superbox ile fiber erişimi olmayan alanlarda...