İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

FiFa 19 DirectX Error Hatası [ÇÖZÜLDÜ]

Futbol oyun tutkunları için bu makalemizde son zamanların en çok konuşulan hatası olan FiFa 19 DirectX Error hatasını inceleyeceğiz. FiFa 19 oyununda kullanıcıların canını oldukça fazla sıkan DirectX Error hatası için internette onlarca çözüm yönteminden bahsediliyor ancak bir çoğu bu hatanın neden alındığını açıklamıyor ve çözümü tam olarak sağlamıyor.

Directx Error FiFa 19 dışında bir çok oyunda rastlanan hataların başında geliyor. Bu hatanın oyun kurulumda gerekli olan yazılımlar eksik yüklendiğinde daha sık alındığı biliniyor. Bunun yanı sıra yarıda kesilen yüklemelerde DirectX dosya sistemi bozuk olduğunda dll hataları boy göstermeye başlıyor. Bu gibi durumlarda eksik olan dll dosyası kopyalama yönetimi ile hatadan kurtulabilirsiniz.

FiFa 19 DirectX Error Hatası, bilgisayarınızda yüklü olan DirectX kütüphanesinin güncel olmaması, dosyaların bozuk olması yada oyun ayarlarının doğru yapılandırılmış olmamasından kaynaklanmaktadır.

Hatanın çözümü için ilk olarak DirectX güncel sürümünü yüklemeniz gerekiyor. DirectX güncel sürümüne bağlantıdan ulaşabilir Windows sürümünüze göre güncel DirectX yazılımını yükleyebilirsiniz. Güncel DirectX Yükleme Listesi

Advertisement. Scroll to continue reading.

DirectX son sürümünü bilgisayarınıza yükledikten sonra oyunu açmayı yeniden deneyiniz. Hatayı almaya devam ediyorsanız bilgisayarınızın donanımsal özellikleri default ayarlarla oyunun açılması için yeterli olamaya bilir. FiFa 19 ayarlarına girip ayarları aşağıdaki şekilde güncelleyiniz.

Ayarları güncelledikten sonra oyun sorunsuz şekilde açılacaktır. Oyun açıldıktan sonra performans ayarlarında yeniden bir takım güncellemeler yapabilirsiniz.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar