İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

iPhone 13 Ekran Görüntüsü Alma | Ekran Videosu | SS alma

1 Ekim itibari ile ön siparişleri teslim edilen iPhone 13 ile alakalı merak edilenleri derleyeceğimiz yazı dizisine başlıyoruz. iPhone kullanıcıları genelde tuş kombinasyonlarının sürekli değişmesi ile bazı özelliklerin kullanımını karıştırabiliyor. Bu makalemizde iPhone 13 ekran görüntüsü alma özelliğinden bahsedeceğiz.

iPhone 13 ile ekran resmi yada ekran videosu alma sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki basit adımlarla sorununuzu çözebilirsiniz.

iPhone 13 Ekran Görüntüsü Alma

Apple iPhone 13 modellerinde Face ID teknolojisini kullandığından ana ekran düğmeli iPhone’da olduğu gibi ekran görüntüsü alınmamaktadır.

iPhone 13 ekran görüntüsü almak için:

Advertisement. Scroll to continue reading.
 1. Güç tuşuna ve ses açma tuşuna aynı anda basıp bırakın.
 2. Sol alt köşedeki ekran resmine dokunun, sonra Bitti seçeneğine dokunun.
 3. Fotoğraflar’a Kaydet’i, Dosyalar’a Kaydet’i veya Ekran Resmini Sil’i seçin.

Fotoğraflar’a Kaydet seçeneğini seçerseniz onu Fotoğraflar uygulamasındaki Ekran Resimleri albümünde veya Ayarlar > Fotoğraflar bölümünde iCloud Fotoğrafları açıksa Tüm Fotoğraflar albümünde görüntüleyebilirsiniz.

iPhone 13 Ekran Resmini PDF Yapma

Yeni nesil iPhone telefonlarda ekran görüntüsü PDF olarak kaydetmek istiyorsanız bu işlemi birkaç basit adımda tamamlayabilirsiniz.

 1. Güç tuşuna ve ses açma tuşuna aynı anda basıp bırakın.
 2. Sol alt köşedeki ekran resmine dokunun, sonra Tam Sayfa’ya dokunun.
 3. Ekran resmini kaydetme: Bitti seçeneğine dokunun, PDF Dosyalar’a Kaydet seçeneğini seçin, bir konum seçin, sonra Kaydet seçeneğine dokunun.

iPhone 13 Ekran Videosu Alma

Yeni nesil iPhone13 ile ekran görüntüsü alabilir ve sesleri kaydede bilirsiniz.

Ekran görüntüsü kaydetme:

 1. Ayarlar 
 2. Denetim Merkezi bölümüne tıklayın
 3. Ekran Kaydı’nın yanındaki  [+] simgesine dokunun.
 4. Denetim Merkezi’ni açın,  simgesine dokunun, sonra üç saniyelik geri sayımı bekleyin.
 5. Kaydı durdurmak için Denetim Merkezi’ni açın, Kaydı Başlatma simgesine veya ekranın üstündeki kırmızı durum çubuğuna dokunun, sonra Durdur seçeneğine dokunun.

Fotoğraflar’a gidin ve sonra ekran kaydınızı görüntüleyebilirsiniz.

iPhone 13 ekran görüntüsü alma yada video kaydetme konusunda yaşadığınız sorunları bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

HABER

Analistler, Apple’ın Perşembe günü kazançlarını paylaştığı 2019’dan bu yana ilk yıllık gelir düşüşünü kaydetmesini beklediklerini söylüyorlar. Apple, yıllık düşüşü temsil eden kazançlarını en son...

Çözüm

2022’de satış adetlerinde patlama yaşanan Apple’ın en son amiral gemisi telefonlarında sorun mu var? Özellikle iPhone 13 Pro Max modeli başta olmak üzere tüm...

HABER

Apple, iPhone güncellemelerini nispeten sık aralıklarla yayınlar. Her yıl büyük bir işletim sistemi güncellemesinin yanı sıra Apple, sorunları çözmek, kısmen onarmak veya güvenliği yükseltmek için...

HABER

Bu ayın başında piyasaya çıkartılan iPhone 13 modelleri Apple iPhone tutkunlarının ilgisi ile karşılaştı. Öyle ki teknoloji marketlerindeki stokların tamamı eritildi. Ön sipariş vermeyen...