İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Knight Online İtem Basma Oranları | GÜNCEL

Knight Online, Mgame Corporation ve Noah System tarafından geliştirilmiş ve NTTGame tarafından yayınlanan, çok oyunculu, devasa bir çevrimiçi rol yapma oyunu olarak 15 Temmuz 2002 tarihinde piyasaya çıkartıldı. Oyun ülkemizde 17 Ağustos 2004 tarihinde USKO olarak piyasaya çıkmıştır.

Büyük kitlelerin tutku ile oynadığı Knight Online, piyasaya çıktığı ilk günden günümüze dönem dönem çalkantılı zamanlar geçirse de kullanıcı kitlesini belirli bir seviyede korumayı başardı.

Özellikle ilk dönemlerinde oyun içerisindeki silahların (item) yüksek bedellere satılması hatta araba takasında kullanılması çoğu kez haberlere konu olmuştur. Geçtiğimiz günlerde bir yayıncı tarafından basılan “+10 item” karşılığında araba takası yapılması bir anda ilgiyi yeniden platforma çekmeyi başardı.

Knight Online İtem Basma Oranları

Knight Online ile alakalı bir çok efsane ve hurafe olmasının yanında oyun içerisinde item basma sistemi her zaman kullanıcıların oldukça fazla ilgisini çekmiştir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Knight Online item basma yöntemleri ve çeşitli taktikler yıllardır sürekli dile getirilse de bir çok kullanıcı oyunun bu konuda bir açığı olmadığı ve durumun tamamen şanstan ibaret olduğu gerçeğini savunmaktadır.

Yıllardır merak edilen Knight Online item basma oranları hakkında herhangi bir resmi açıklama hiçbir zaman yapılmadı. Buna karşın oyunun ilk yıllarından günümüze düşünülen geçme olasılıkları tablodaki gibidir. Bu oranlara ek olarak item basmadaki büyüsüne inanılan Trina üzerinde +5 seviyesine kadar %100 geçme oranı açıklanmaktadır. Yani +5 seviyesinden sonra Trina’nın hangi oranda item basmaya yardımcı olduğu belirtilmemektedir.

+1 >> +2 %100
+2 >> +3 %100
+3 >> +4 %90
+4 >> +5 %85
+5 >> +6 %60
+6 >> +7 %30
+7 >> +8 %10
+8 >> +9 %5
+9 >> +10 %1

Knight Online [Upgrade] İtem Basma Taktikleri

→ Oyunu yıllardır oynayan kullanıcıların item basarken en çok kullandığı taktik önden yakmalık item basmaktır. Bu teori bize göre item basmada herhangi bir şey ifade etmese de upgrade öncesi yanan ucuz itemler bir nebze içinizi rahatlatabilir yada item basma kararınızdan sizi vazgeçirebilir. Bunun dışında bir etkisi olmadığını düşünüyoruz.

→ Knight online anvil açıp yürüme taktiği yani maradonda farklı bir ortamda item basma başka bir upgrade yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle yayıncıların tercih ettiği ve daha fazla merak uyandıran bu yöntemin anvil başındaki kalabalıktan kurtulmaktan başka bir yararı olmadığını düşünüyoruz. Yinede kullanmak isterseniz E tuşu ve Anvil üzerine aynı anda sağ tık basarsanız Anvil açıkken char hareket etmeye başlayacaktır.

Knight Online item basma efsanelerinden en çok dikkatimizi çekeni söylemeden edemeyeceğim. Bazı kullanıcılar itemlerin drop olarak düştüğü ilk andan itibaren sahip oldukları alt kod sayesinde aslında artı kaça kadar geçeceğinin belli olduğunu savunuyor. Yani tüm itemlerin alt kodunda maksimum artı(+5, +8, +10) gizli oluyor. Bir itemin alt kodunda +9 seviyesi var ise bu itemi kim denerse +9 seviyesine çıkartabilir anlamına geliyor. Bu noktada Anvil’in tamamen bir görsel şov olduğu savunuluyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

İtem Basma Tavsiyeleri

Gelelim bizim tavsiye ettiğimiz item basma taktiklerine…

Öncelikle item basma işinin tamamen şanstan ibaret olduğunu aklımızdan çıkartmamalıyız. Bu şansın yanı sıra item basma işinden maksimum kar ile ayrılmak için bazı seçimleri ve yöntemleri kullanmak gerekiyor. Son kurşun olarak basılan itemlerin genelde büyük bir çoğunluğu yanmaktadır.

Bu noktada +10 seviyesine item basmak istiyorsak önden (geçerse) bu Upgrade denemesini kurtaracak yada yakın seviyede bir kayıp ile sonuçlandıracak +8 seviyesinde item basmak gerekiyor. Örnek tablodaki gibi bir Upgrade işelminde +10 Shard denemek istiyorsak bu seviyede bir tablo oluşturabiliriz. İlk 2 sıradaki itemler için mutlaka Trina kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu tabloda +8 Shard +9 olsa muhtemelen +10 basmaktan vazgeçip oradan ayrılırsınız. Serverlar arasında item fiyatları değiştiği için tabloyu kendiniz oluşturmalısınız. Maksimum risk seviyenizin altında mutlaka 2 yada 3 item önden ekleyiniz.

Bu düzende Sirius’da aşağıdaki itemleri geçirdik;

+8 ( Shard (x4), İron Bow, Enion Bow, Chitin Bow(x2), Eagles Eye )

Advertisement. Scroll to continue reading.

+9 ( Chitin Bow, Mirage Dagger (x2), Full Plate (x4) )

+10 ( Mirage Dagger )

Bu itemlerin yanı sıra maliyeti düşük olan ve içinizi rahatlatacağına inandığınız yakmalık itemleri kullanmayı sizin kararınıza bırakıyoruz. Çünkü hiçbir item yakmalık değildir. Anvil’e koyulan tüm itemlerin geçme olasılığı artı (+) seviyesine göre aynıdır. BOL ŞANSLAR.

Sizden gelenler;

Knight online anvil’in sırrı çözüldü mü? Knight online item basma yöntemleri nelerdir? Knight online +8,+9,+10 item nasıl basılır? Knight online yüzde yüz item geçirme yöntemi var mıdır? Knight online item basarak para kazanılır mı? Knight online anvil algoritması nedir? Knight online upgrade oranları 2020? Knight online 2020 item basma oranları kaçtır? Knight online anvilden uzaklaşma nasıl yapılıyor?

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Knight Online, tamamen güvenliği arttırmak amacı ile OTP kullanımınızı zorunlu hale getirmiştir. Ancak herhangi bir sebepten dolayı AnyOTP erişimini kaybettiğimizde oyuna girişimizde engellenmiş oluyor....

Oyun

Knight Online’da 9 Mart – 6 Nisan tarihleri arasında aktif olan bu etkinlikle günlük olarak görevleri tamamlayarak Coin toplayabilir ve topladığınız Coin’leri dilediğiniz ödül...

Çözüm

Knight Online anahtar görevi ile alakalı bir kaç bilgi vererek yazımıza başlayalım. Guardian of 7 Keys görevi güncel KO oyuncuları için görece zahmetli bir...

Çözüm

Knight Online günümüzde hala ciddi bir sadık kitle tarafından tercih edilen en eski MMRPG oyunlar arasında yer alıyor. Doğal olarak bazı hatalar geçmişten günümüze...