İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Kredi Kartı Çalışmıyor | Çip Okumuyor Sorunu | Çözüm

Kredi kartı çalışmıyor çip okumuyor sorunu genellikle kart üzerindeki çipin eskimesi sonucunda oluşmaktadır.

Genelde eski ve çip kısmı oksitlenmiş kartlarda karşımıza çıkan bu sorunun en net çözümü kartın yenisi talep etmektir. Bazen kredi kartları çipi yeni olmasına rağmen çalışmayabiliyor. Bunun sebebi ise cüzdan içerisinde kaldığında çip üzerine sürtünme kaynaklı deri yapışkanı gelmesidir.

Acil ihtiyacınız var ve yeni kartı bekleyecek vaktiniz yoksa pratik olarak kredi kartını çalıştırmanıza yardımcı olacak bir kaç yöntemden bahsedeceğiz.

Kredi Kartı Çalışmıyor Sorunu Çözüm

→ Kredi kartında çip kısmında herhangi bir kırık çatlak yok ise kartınızın çip kısmını kolonyalı bir bez ile silip hafif nemli kalacak şekilde pos cihazına yeniden takın ve çekim yapmayı deneyin. Pos cihazı kartınızı tanımaz ise eliniz ile hafifçe silin ve tekrar deneyin.Bu yöntem ile %50 şansımız var bir çok kartı bu yöntem ile pos cihazı tanıyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Kredi kartınızın cip bölümünde bir sorun yok ve çekim esnasında red alıyorsanız limit ve son kullanma tarihini kontrol etmenizde yarar var.

Kredi kartınızda limit olmasına rağmen çekim yapamıyorsanız diğer banka hesaplarınızdan birinden dolayı bloke konmuş olabilir bu gibi durumlarda banka ile irtibata geçmeniz ve sorunu öğrenmeniz gerekiyor.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Çözüm

Günlük yaşantımızda üzerinde manyetik çip olan yada temassız özelliği bulunan oldukça fazla kart kullanıyoruz. Bu kartların başında banka kartları, kredi kartları, yemek kartları ve...