İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Lenovo Disk Kullanımı %100 ( Yüzde Yüz ) Sorunu Çözümü!

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Son zamanlarda Lenovo marka bilgisayarlarda sıkça rastlanan harddisk sorunu ( disk kullanımı yüzde yüz sorunu ) kullanıcıların canını oldukça fazla sıkmaya başladı. Disk kullanımı yüzde yüz olduğunda cihazda herhangi bir işlem yapılmak istendiğinde donma ve yavaşlama sorunları ile karşılaşılıyor.

Öncelikle eğerki bilgisayarı ilk aldığınızda bu tarz bir sorun ile karşılaşıyorsanız donanımsal bir sorun olma olasılığı çok yüksek bu nedenle vakit kaybetmeden satın aldığınız bayiye başvurmanızda yarar var.

Sorun donanımsal değil ise Lenovo disk kullanımı yüzde yüz sorununun temeline inildiğinde cihazın ilk kurulumunda hale hazırda kurulu olarak gelen bazı programların arka planda sürekli çalışmasından kaynaklı oluşturduğu yoğunluğun diski yavaşlattığı görünüyor.

Lenovo Disk Kullanımı %100 Yüzde Yüz  Hatasının Çözümü

  • Başlat
  • Program Ekle Kaldı
  • Karşınıza çıkan ekranda bilgisayarda hale hazırda kuru olan programları göreceksiniz. Bu ekranda Lenovo başlığı ile görülen tüm programları kaldırın.

Lenovo’nun kendi yazılımları arka planda bilgisayar başlatıldığı andan itibaren çalıştığından disk kullanımını olumsuz olarak etkilemektedir. Bu programlar kaldırıldığında disk kullanımda düşüş olduğunu göreceksiniz.

Disk kullanımı yüzde yüz sorununa neden olan diğer yazılımları bulmak için Görev Yöneticisinden disk kullanımlarını kontrol edin. Eğer bir yazılım disk kullanımı normalin üzerinde ise o yazılımıda aynı seçeneklerden kaldırın.

Bilgisayarı uzun süredir kullanıyorsanız ve bu hatayı almaya başladıktan sonra yukarıdaki adımları uygulamanıza rağmen sorun devam ediyor ise bilgisayarı Lenovo tek tuşla format seçeneği ile sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar