İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Modem giriş şifresi nasıl değiştirilir?

Yeni bir modem aldığımızda modem giriş şifresi otomatik olarak gelmektedir. Bu çoğu modemde aynıdır. Daha sonra modemimize herhangi biri bağlandığında bu şifreyi bulması modemin markasına göre çok kolay olacağından modem ayarlarına anında erişim sağlayabilir.

Bu noktada güvenlik açısından yapılması gereken önemli hususlardan bir tanesi de modem erişim erişim şifresini değiştirmek olacaktır. Modem erişim şifresini değiştirmek için bazı basit adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. 

Modem erişim şifresi genellikle modem arkasında yada kullanma kılavuzunda yazmaktadır. Modem ile birlikte sabit olarak gelen erişim şifresini bulamadıysanız modem erişim şifresini öğrenme makalemizi inceleyebilirsiniz. 

Modem arayüz şifresini değiştirme:

Advertisement. Scroll to continue reading.
  • Tarayıcı arama çubuğuna 192.168.1.1 adresini yazıyoruz.
  • Kullanıcı adı ve şifreyi giriyoruz.
  • Gelen menü panelinden Şifre seçeneğine giriyoruz
  • Daha sonra yeni belirleyeceğimiz şifreyi ve eski şifreyi iki kez yazıyoruz.

Kaydet dedikten sonra bizi modem ayarları panelinden atacaktır. Oturumu yeni şifreyle açmayı deneyiniz şifre değişmiş olacaktır.

Modem giriş şifresini unuttuysanız modemi sıfırlamanız gerekmektedir. Modem sıfırlama işlemini daha önce yapmadıysanız modem fabrika ayarlarına döndürme makalemizi inceleyebilirsiniz.

Modem giriş şifresi değiştirme yöntemi tüm markalarda (Airties, Zyxell, Tp-Link, Asus vb.) aynıdır. 

Modem wifi şifresini değiştirme yöntemlerini kablosuz modem wifi şifre değiştirme makalemizden öğrenebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar