İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Modem – Router Fabrika Ayarlarına Döndürme

Modem yada Router “Access Point” cihazlarda arayüz bağlantı sorunları zaman zaman kullanıcıların başına gelebiliyor. Yada en basitinden modem arayüz şifresini daha önce değiştirdiysek ve hatırlamıyorsak bu durumda yapılması gereken işlem modem, router cihazı fabrika ayarlarına döndürmektir. Modem ile alakalı ayarları hatalı yaptığınızda yada internet ayarlarınızı sıfırlamak istediğinizde en kolay yöntem fabrika ayarlarına geri döndürmektir.

Modem, Router fabrika ayarlarına döndürme ne işe yarar? Modem yada Router cihazları fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde içerisindeki sonradan kaydedilen tüm veriler silinecektir. Cihaz fabrikadan ilk çıktığı yani satın aldığınız tarihteki ayarlarına geri dönecektir. Arayüz şifresi de kullanım kılavuzunda yada arkasında yazan şifre olacaktır.

Modem yada Router cihazları fabrika ayarlarına döndürmek oldukça basit bir işlemdir. Bu işlem basittir ancak daha sonra modem yada router kurulumu için gerekli bilgileri yeniden cihaza girmeniz gerekecektir. Eğer bilgileri hatırlamıyorsanız Türk Telekom yada Superonline gibi kullandığınız servis sağlayıcısından gerekli bilgileri çağrı merkezi aracılığı ile alabilirsiniz.

Modem – Router Fabrika Ayarlarına Döndürme

Cihazınız (Modem, Router, Access Point) açık durumdayken cihazın arkasında bulunan cihaz küçük düğmeye (Reset Tuşu) ucu sivri olan bir cisim (kalem, çubuk, iğne vb) ile 15-20 saniye kadar basılı tutunuz. Bu işlem sonrasında cihazınız kapanacak ve 1 dk içinde cihazınız fabrika ayarları ile yeniden açılacaktır.

Modeminizi fabrika ayarlarına geri döndürdükten sonra ilgili yazıları inceleyerek yapmak istediğiniz işlemleri basitçe tamamlayabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar