İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

NOM Coin Nedir? Onomy Protocol Nedir? NOM Coin Bilgileri

Onomy Protokolü(NOM), Forex dünyalarını ve merkezi olmayan finansı uyumlu hale getirmek için tasarlanmış yenilikçi bir Layer-1 ekosistemini temsil eder. Çekirdeğinde, son derece çok yönlü Cosmos SDK çerçevesi kullanılarak oluşturulmuş bir proof-of-stake blok zinciri olan Onomy Network ve EVM, EVM olmayan ve IBC zincirleriyle birlikte çalışabilirlik sağlayan Arc Bridge Hub yatıyor ve tümü dağıtılmış bir bağımsız ağ tarafından sürdürülüyor.

Onomy Protokolünün temel taşlarından biri, katkıda bulunanlara Onomy ekosisteminin özelliklerini, ürünlerini, pazarlama girişimlerini ve toplulukta Onomy İyileştirme Önerileri (OIP’ler) olarak adlandırılan daha fazlasını aktif bir şekilde yönetme ve şekillendirme yetkisi veren Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon veya DAO’dur. En fazla vaatte bulunan teklifler, Onomy’nin yerel NOM tokeninin tüm sahipleri tarafından yönetilen on-chain hazinesinden doğrudan finanse edilir.

NOM Coin Nedir?

NOM, Onomy Network’ün uygulama ekosisteminde kullanıcılara önemli fayda sağlayan Onomy Protocol’ün yerel madeni parasıdır.

  • Staking

NOM sahipleri, NOM’lerini bir doğrulayıcıya devrettiklerinde staking yapıyorlar. Staking, bir blockchain ağının güvenliğini ve operasyonlarını destekleyen doğrulayıcılara yetki verme karşılığında ödüller sağlar.

  • Yönetim

Onomy, Onomy DAO tarafından yönetilir ve NOM sahiplerine NOM ağırlıklı oylarla karar verme sürecine rehberlik etme fırsatı sunar.

DAO (Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon), şeffaf bir bilgisayar programı olarak kodlanmış kurallarla temsil edilen, organizasyon üyeleri tarafından kontrol edilen ve merkezi bir yönetim organından etkilenmeyen bir organizasyondur. Kurallar kodun içine gömülü olduğu için hiçbir yöneticiye ihtiyaç duyulmaz, böylece bürokrasi veya hiyerarşi engelleri ortadan kalkar. Cosmos SDK’nın yönetişim modülüne entegre edilmiş yeni işlevler var. Tüm protokol fon hazinesini tutmak, yönetimi daha da merkezileştirmek ve NOM token sahiplerinin yalnızca Onomy’nin yönüne değil, aynı zamanda fon kullanımına da anlamlı bir şekilde katılmasını sağlamak için bir DAO Cüzdanı oluşturuldu. Bunu yaparken Onomy Network, NOM sahipleri tarafından yönetilen merkezi olmayan ve “zincir üzerinde” bir Vakıf’a sahiptir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

AMM Kazançlarından Al ve Yak

AMM kazançları iki şekilde kullanılmaktadır. İlk olarak, AMM kazançlarının ilgili kısmını likidite sağlayıcılarına ödemek. İkincisi, programlı olarak NOM satın almak ve ardından satın alınan NOM’u tedarikten yakmak. Bu, herhangi bir merkezi tarafın veya DAO’nun yönetimi olmadan yapılır. Bu işlevsellik, satın alma ve yakma işlevini yürüten herhangi bir kullanıcıya programatik bir ödül sağlayarak teşvik edilir – böylece bu eylem merkezileştirilir ve ödülü almak için işlevi yerine getirmek üzere kullanıcılar arasında rekabetçi bir pazar oluşturulur.

NOM coin, Telegram kanalı, Twitter adresi ve resmi web sitesi bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

NOM Coin Bilgileri

NOM Coin Nasıl Alınır?

NOM ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Gate.io, BitGet ve KuCoin’dir. İşlem çiftleri, NOM ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla NOM coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

SATS, Binance’te listelendiğinin duyurulmasından bu yana işlem hacmi ve sahiplerinin ilgisindeki artışla %155 büyüme kaydetti.  Binance’in geri sayımına göre SATS, 1 saat 15 dakika içinde Binance’te...

Kripto Para

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi...

Kripto Para

SAIL, Solana’da inşa edilen yeni bir ekosistemin ana hizmet belirteci olacak. gSAIL, dSAIL, vSAIL ve nSAIL için kullanılacaktır. SAIL’i tutmak, tüm SAIL ekosistem platformunda daha fazla...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...