İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Tenda Kablosuz Modem WiFi Şifre Değiştirme

Tenda marka modem şifre değiştirme sorunu yaşayan kullanıcılar için bu makalemizde şifre oluşturma ve şifre değiştirme işlemlerini en basit yöntemleri ile anlatacağız. Tenda kablosuz modem WiFi şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Tenda marka modemlerde kullanıcı paneli nadiren de olsa ingilizce olduğundan bazı kullanıcılar şifre değiştirme işleminde sorun yaşayabiliyor. Oysaki diğer modemlerde olduğu gibi Tenda marka kablosuz modemlerde WiFi şifresi değiştirme işlemi oldukça basittir.

Tenda kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme

Öncelikle modeminize şifre sıfırlama yada yeni şifre belirme işlemi yapabilmek için Bilgisayar yada Telefonunuzun modeme bağlı olması gerekmektedir ( kablolu yada kablosuz). Modem arayüz bağlantı sorunu yaşıyorsanız ayarlarınızı linkten yapılandırın.

Tenda marka modemler için basit WiFi modem yapılandırma işlemleri için adımları takip edebilirsiniz;

 • Bilgisayarınızdan yada telefonunuzdan internet tarayıcınızı açın ve arama çubuğuna 192.168.1.1 adresini yazın.
 • Karşımıza Tenda Modem Arayüzü kullanıcı adı ve şifre paneli çıkacaktır. Genellikle modemlerin arka kısmında kullanıcı adı ve şifre yazmaktadır. Tenda modem arayüz şifresi %90 gibi bir kısmında kullanıcı ve şifre Admin Admin yada Admin 1234 olmaktadır. Kullanıcı adı şifreyi bulamıyor yada hatırlamıyorsanız modem arayüz şifresi öğrenme yazımızı inceleyebilirsiniz.
 • Kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra arayüze giriş yapıyoruz. Tenda modemlerde Türkçe panel ise yukarıdaki ekran çıkacaktır.
 • Daha sonra açılan arayüzde soldaki yada üst kısımdaki menüden KABLOSUZ ( Wireless ) menüsünü seçiyoruz.
 • Buradan Kablosuz Ağ Güvenliği ( Wriless Setting ) ayarlarını seçiyoruz.
 • Açılan ekranda hale hazırda olan kablosuz şifremizin yazdığı kutucuğun içine belirleyeceğimiz yeni şifreyi giriyoruz ve kaydet diyoruz. Daha sonra modem reset atacak ve bağlantımız kopacaktır.

Artık yeni şifre ile modeme bağlantı kurabilir ve internete girebilirsiniz. Tenda modem şifre sıfırlama işleminin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Keyifli kullanımlar.

Kablosuz modem şifre değiştirme makalemizden diğer markalara ait şifre değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

3 Yorum

3 Comments

 1. Kral

  Şubat 9, 2019 at 7:39 pm

  abi benim tendam wifi şifremin üstnde girlimez işareti var leptopdan giriyorum wifi y den bunu nasıl çozerim ?

 2. ömer

  Haziran 17, 2020 at 10:43 am

  hocam bunu yapmak için ethernet ile bağlı mı olması gerekiyor doğru yazmama rağmen girmiyor

 3. Bedirhan asuk

  Kasım 10, 2020 at 10:48 pm

  Evimi İnternet şifresini deyiştirecem

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Çözüm

Fiber veya ADSL internet hizmeti alabilmek için mutlaka bir modem kullanmanız gerekmektedir. Modemler operatörünüzden gelen internet sinyalini bilgisayarınıza iletmek ile görevlidirler. Modemler kablolu ve...

Çözüm

Yeni bir modem aldığımızda kurulum için mutlaka modem arayüzüne girmemiz gerekmektedir. Kurulum ve modem ayarları için modem arayüzüne girebilmek için modem ara yüz kullanıcı...

Çözüm

Film izlerken veya oyun oynarken internet hızınızın yavaşlamasından dolayı donmalar yaşamak herkesin sinirini bozan bir şeydir. İnternetin yavaşlamasının birden fazla nedeni var. Ancak bunlardan...

Çözüm

Superbox şifre değiştirme işlemini anlatmadan önce ne olduğuna bakmakta yarar vardır. Çünkü teknoloji olarak gelişmiş bir cihaz olan Superbox ile fiber erişimi olmayan alanlarda...