Kapat

Tenda kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme!

Anasayfa
Çözüm Tenda kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme!

Tenda marka modem şifre değiştirme işleminde sorun yaşayan kullanıcılar için bu makalemizde şifre oluşturma ve şifre değiştirme işlemlerini en basit yöntemleri ile anlatacağız.

Tenda marka modemlerde kullanıcı paneli nadiren de olsa ingilizce olduğundan bazı kullanıcılar şifre değiştirme işleminde sorun yaşayabiliyor. Oysaki diğer modemlerde olduğu gibi Tenda marka kablosuz modemlerde WiFi şifresi değiştirme işlemi oldukça basittir.

Tenda kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme

Öncelikle modeminize şifre sıfırlama yada yeni şifre belirme işlemi yapabilmek için Bilgisayar yada Telefonunuzun modeme bağlı olması gerekmektedir ( kablolu yada kablosuz). Modem arayüz bağlantı sorunu yaşıyorsanız ayarlarınızı linkten yapılandırın.

Tenda marka modemler için basit WiFi modem yapılandırma işlemleri için adımları takip edebilirsiniz;

→ Bilgisayarınızdan yada telefonunuzdan internet tarayıcınızı açın ve arama çubuğuna http://192.168.1.1 adresini yazın.

→ Karşımıza Tenda Modem Arayüzü kullanıcı adı ve şifre paneli çıkacaktır. Genellikle modemlerin arka kısmında kullanıcı adı ve şifre yazmaktadır. Modemlerin %90 gibi bir kısmında kullanıcı ve şifre Admin Admin yada Admin 1234 olmaktadır. Modeminizin kullanıcı adı ve şifresi  bulamadıysanız tıklayın… 

→ Kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra arayüze giriş yapıyoruz. Tenda modemlerde Türkçe panel ise yukarıdaki ekran çıkacaktır.

→ Daha sonra açılan arayüzde soldaki yada üst kısımdaki menüden KABLOSUZ ( Wireless ) menüsünü seçiyoruz.

→ Buradan Kablosuz Ağ Güvenliği ( Wriless Setting ) ayarlarını seçiyoruz.

→ Açılan ekranda hale hazırda olan kablosuz şifremizin yazdığı kutucuğun içine belirleyeceğimiz yeni şifreyi giriyoruz ve kaydet diyoruz. Daha sonra modem reset atacak ve bağlantımız kopacaktır.

Artık yeni şifre ile modeme bağlantı kurabilir ve internete girebilirsiniz. Tenda modem şifre sıfırlama işleminin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Keyifli kullanımlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Inca kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme!

“Tenda kablosuz Modem WiFi şifre değiştirme!” üzerine 4 yorum

  1. avatar Admin says:
    • Kral says:
  2. ömer says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir