İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi Ertelendi! Yeni Tarih ve Kurallar

Whatsapp geçtiğimiz hafta duyurduğu yeni gizlilik sözleşmesinin çok büyük tepki çekmesinin ardından yeni kararlar almak zorunda kaldı. Gizlilik sözleşmesi değişikliği sonrası kabul etmeyen kullanıcıların platformu kullanamayacak olması insanları farklı uygulamalara yönlendirmişti. WhatsApp gizlilik sözleşmesi ertelendi mi?

Yapılan araştırmaya göre ülkemizin de içinde bulunduğu yeni gizlilik sözleşmesinden etkilenecek ülkelerde toplam 100 milyon kullanıcı farklı uygulamaları denemeye başladı. Durum böyle olunca Whatsapp konu hakkında yeni bir aksiyon alma kararı aldı.

Whatsapp’tan Durumlarda Açıklama

Avrupa birliği ülkelerinde sözleşme kullanıcıya bir seçenek olarak sunulurken diğer tüm ülkelere zorunlu olarak onaylatılmak istenmişti. Ülkemizde ve bir çok ülkede konu hakkında soruşturma başlatılırken uygulamadan yeni hamle geçte olsa geldi. Bir kaç gündür soruşturma açılması sonrası kullanıcılar “whatsapp gizlilik sözleşmesi iptal mi oldu, whatsapp sözleşmesi iptal mi edildi, whatsapp kapatıldı mı” aramalarını sıklıkla yapaya başladılar. Son bir haftadır Whatsapp gizlilik sözleşmesi haberleri ise neredeyse her gün karşımıza çıkıyordu.

Kullanıcılar bu sabah uygulamaya girdiklerinde bir ilk ile karşılaştı. Whatsapp’ın attığı durumu görünce ilk olarak bir şok yaşayan kullanıcılar bir haftadır akılları kurcalayan sorulara Whatsapp tarafından durumda kısa yanıtlar verildiğini gördüler.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Whatsapp tarafından atılan durumda: Gizliliğinizi korumaya kararlıyız, Whatsapp kişilerinizi Facebook ile paylaşmaz, Whatsapp paylaştığınız konumu göremez, Kişisel sohbetleriniz uçtan uca şifreli oldukları için Whatsapp bunları okuyamaz ve dinleyemez açıklaması yapıldı.

Whatsapp gizlilik sözleşmesi erteleme kararı ile alakalı şirketten resmi açıklama sonunda geldi.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi Ertelendi

Whatsapp öncelikle kendileri tarafından güncelleme ile alakalı tam olarak anlaşılamayan yerler olduğunu belirterek yeni gizlilik sözleşmesi tarihinin 15 mayıs olarak güncellendiğini duyurdu. Yeni sözleşme kurallarının ise bu tarih öncesinde kullanıcılara kademeli olarak aktarılacağı belirtildi.

Şirketten yapılan ilk açıklamada 8 Şubat tarihine kadar onaylanması istenen gizlilik sözleşmesini, onaylamayan kullanıcıların hesaplarının askıya alınmayacağı ve silinmeyeceği belirtildi.

Whatsapp gizlilik sözleşmesi erteleme kararının tepkinin en çok çekildi Twitter üzerinden’de duyurması dikkat çekti.

Whatsapp açıklamasından önemli noktalar: Birçok kişiden, kısa süre önce yaptığımız güncellemeyle ilgili tam anlaşılmayan noktalar olduğuna dair bildirimler aldık. Çok fazla yanlış bilginin yayılması, kullanıcılarımızın endişelenmelerine yol açtı. Bu nedenle, prensiplerimizi ve gerçekleri herkesin anlamasına yardımcı olmak istiyoruz. Açıklamanın tamamı için gizlilik sözleşmesi açıklama bağlantısını kullanabilirsiniz.

Kullanıcılardan belirli bir tarihe kadar koşulları inceleyip kabul etmelerini istemiştik. Bu isteğimizi ileri bir tarihe alıyoruz. 8 Şubat’ta kimsenin hesabı askıya alınmayacak ve silinmeyecek. Ayrıca, WhatsApp’ta gizlilik ve güvenliğin nasıl işlediğiyle ilgili yanlış bilgileri ortadan kaldırmak için çok daha ciddi adımlar atacağız. 15 Mayıs’ta işletmelerle ilgili yeni seçenekler kullanıma sunulmadan önce, kullanıcılarımıza aşamalı olarak ulaşacağız. Böylelikle, kullanıcılarımız gizlilik ilkelerimizi kendilerine uygun bir zamanda inceleyebilecekler.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

WhatsApp bildirim sesi ayarlarını özelleştirmek ve bildirim sesi gelmiyor sorununu çözmek için aşağıdaki yöntemleri takip edebilirsiniz. Akıllı telefon kullanıcılarının %70’inden fazlasının WhatsApp kullandığı tahmin...

Çözüm

Birine Twitter bağlantısı göndermek zorunda kalmadan, videoyu paylaşabilmeniz için Twitter’dan video kaydetmenin mümkün olup olmadığı bu yazımızda açıklıyoruz. Twitter video indir yada kaydet seçeneğini...

Çözüm

Türkiye’nin en çok kullanılan ücretsiz online alışveriş sitelerinden bir tanesi Sahibinden.com’dur. Uygulamanın oldukça gelişmiş olması bazı kullanıcılara karmaşık geldiğinden ayarların yapılandırılması noktasında sorunlar yaşayan...

Uygulama

Sosyal medya kullanıcıların büyük bir çoğunluğu içeriklerin kişiselleştirilememesinden şikayetçidir. Touchapp, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyimin anahtarını sunuyor. Aralık ayında kullanıma sunulan uygulama her geçen gün...