İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

WhatsApp Web Yazışmaları Bilgisayara Kaydediyor mu?

WhatsApp dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olma ünvanını elinde bulundururken verdiği alternatif hizmetlerle adından sıkça söz ettiriyor. İş dünyasında WhatsApp kullanımının yaygınlaşması ile birlikte WhatsApp tarafından geliştirilen Web platformu oldukça fazla insan tarafından tercih ediliyor.

WhatsApp Web, bilgisayarda yazışma ve kontrol kolaylığı olması açısından mobil uygulamaya göre çok daha kullanışlı oluyor ancak akıllarda “WhatsApp Web fotoğrafları kaydediyor mu, WhatsApp Web yazışmaları kaydediyor mu?” gibi bazı soru işaretlerinede yol açabiliyor. Bunun en büyük nedeni ortak paylaşımda kullandığımız cihazlarda kişisel bilgilerimizi bırakmak istemememizdir. Peki WhatsApp web yazışmaları kaydediliyor mu?

WhatsApp Web Yazışmaları Bilgisayara Kaydediyor mu? Nereye Kaydediyor?

WhatsApp Web, telefonunuz üzerinden WhatsApp erişimine olanak sağalayan bir platformdur. Yani telefonunuz kapalı olduğunda WhatsApp Web platformunu kullanamazsınız. Buda demek oluyor ki aslında veriler telefonunuzda işlenirken WhatsApp web sadece size aracılık yapıyor.

İçiniz bu konuda rahat olabilir WhatsApp Web yazışmaları bilgisayarınıza kaydetmez. Mobil uygulamada olduğu gibi yine WhatsApp konuşmalarınız telefonunuza yada online ortamda izin verdiğiniz bulut servislerine yedeklenmektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

WhatsApp Web Açık Olan Cihazlar Nasıl Bulunur? Nasıl Çıkış Yapılır?

WhatsApp web platformunu ortak bir bilgisayarda kullandıysanız veri güvenliğiniz açısından çıkış yapmayı unutmamalısınız. Bilgisayardan WhatsApp web çıkış yapma işlemini unuttuysanız telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasından çıkış işlemini yapabilirsiniz.

  • WhatsApp uygulamasını açın
  • Ayarlar
  • WhatsApp Web/Masaüstü
  • Tüm Cihazlardan Çık

Bu işlemi yaptıktan sonra açık unutulan WhatsApp Web uygulamaları kapatılacaktır.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Çözüm

WhatsApp bildirim sesi ayarlarını özelleştirmek ve bildirim sesi gelmiyor sorununu çözmek için aşağıdaki yöntemleri takip edebilirsiniz. Akıllı telefon kullanıcılarının %70’inden fazlasının WhatsApp kullandığı tahmin...

HABER

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir özellikle karşımıza çıkıyor. WhatsApp çoklu cihaz desteği ile telefonunuzda internet olmasa bile Whatsapp’ı kullanabileceksiniz....

HABER

Whatsapp uygulaması her geçen gün yeni özellikleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan Whatsapp, son güncellemesi ile...

HABER

Whatsapp geçtiğimiz hafta duyurduğu yeni gizlilik sözleşmesinin çok büyük tepki çekmesinin ardından yeni kararlar almak zorunda kaldı. Gizlilik sözleşmesi değişikliği sonrası kabul etmeyen kullanıcıların...