İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

DrayTek Kablosuz Modem WiFi Şifre Değiştirme

DRAYTEK marka modem router şifre değiştirme işlemini en basit yöntem ile bu makalemizde sizlerle paylaşacağız. DRAYTEK marka modemlerde şifre değiştirme sorunu yaşıyorsanız makalemizi okuyarak şifre değiştirme işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. Draytek kablosuz modem wifi şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır?

DRAYTEK marka modem WiFi şifre değiştirme işlemi için adımları takip edebilirsiniz. Draytek modem arayüzüne erişim sağlayamıyorsanız modem arayüz bağlantı sorunu makalemizi inceleyebilirsiniz.

DrayTek Kablosuz Modem WiFi Şifre Değiştirme

→ Bilgisayarınızın Modem yada Router a doğru şekilde bağlandığından emin olun.

→ Ardından web tarayıcıyı açın ve 192.168.1.1 yazın. Eğer bağlantınız başarılıysa bir pop-up pencere açılacak ve sizden kullanıcı adı ve parolası isteyecektir. Draytek modem arayüz şifresi yoktur. Varsayılan boş değerlerde bırakın ve devam etmek için OK’e basın. Kullanıcı adı ve şifre hatası veriyorsa modem arayüz şifresi öğrenme makalemizi inceleyebilirsiniz.

→ Giriş yapıldıktan sonra aşağıdaki DRAYTEK arayüz ana sayfası gelecektir.

→ Sol kısımdaki menüden Internet Access / Wireless LAN kısmına giriyoruz.

→ Old Password kısmına mevcut şifreyi giriyoruz, Wireless New Password kısmına yenisini girin ve Retype New Password kısmına yeniden girin. Ardından devam etmek için OK’ e basın.

İşlem bitiminde DrayTek modem şifre değiştirme işlemi bitmiş olacak artık yeni şifre ile WiFi bağlantısını kullanabilirsiniz.

Kablosuz modem şifre değiştirme makalemizden diğer markalara ait şifre değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Çözüm

Fiber veya ADSL internet hizmeti alabilmek için mutlaka bir modem kullanmanız gerekmektedir. Modemler operatörünüzden gelen internet sinyalini bilgisayarınıza iletmek ile görevlidirler. Modemler kablolu ve...

Çözüm

Yeni bir modem aldığımızda kurulum için mutlaka modem arayüzüne girmemiz gerekmektedir. Kurulum ve modem ayarları için modem arayüzüne girebilmek için modem ara yüz kullanıcı...

Çözüm

Film izlerken veya oyun oynarken internet hızınızın yavaşlamasından dolayı donmalar yaşamak herkesin sinirini bozan bir şeydir. İnternetin yavaşlamasının birden fazla nedeni var. Ancak bunlardan...

Çözüm

Superbox şifre değiştirme işlemini anlatmadan önce ne olduğuna bakmakta yarar vardır. Çünkü teknoloji olarak gelişmiş bir cihaz olan Superbox ile fiber erişimi olmayan alanlarda...