İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Instagram Hareketler Açılmıyor | Hareket Yüklenemedi [ÇÖZÜM]

Instagram’da birkaç gündür, instagram hareketler açılmıyor, hareketler kısmı yüklenmiyor, hareketler kısmı yenilenmiyor, kendi öne çıkan hikayelerimi arkadaşlarımın öne çıkan hikayelerini görüntüleyemiyorum, takip ettiğim kişi sayısını göremiyorum, tarzında hatalar alan kullanıcı sayıları azımsanmayacak şekilde artmaya başladı. Özellikle bu hatalar çok fazla kullanıcı tarafından dile getirildiği için bizde inceleme gereği duyduk.

Şikayet sitelerinde sadece Instagram hareketler kısmında akış yenilenmiyor hatası başlığı altında yüzlerce post oluşmuş durumda.

Hareket yüklenemedi hatası, aslında bir kaç temel sorundan dolayı ortaya çıkabiliyor. Bu sorunların bir çoğu kullanıcı kaynaklı olarak karşımıza çıkıyor. Instagram kaynaklı sorunlar güncelleme ile kısa sürede gideriliyor. Ancak yakın zamanda Instagram hareket yüklenemedi hatası ile alakalı temel bir güncelleme yapılmamış görünüyor.

Instagram hareketler kısmında hesabımız ile alakalı etiketlemeleri, paylaşımları ve her türlü etkileşimi görüntüleyebiliyoruz. Hareketler açılmadığında karşımıza instagram’da beyaz sayfa çıkıyor ve sayfa ortasında “Hareket Yüklenemedi” yazısı ve yenileme seçeneği beliriyor. Hareketler yüklenemediğinde sayfayı yüzlerce kez yenileseniz de sorunu çözmeden instagram hareketleri göremezsiniz.

Instagram Hareketler Açılmıyor Nedeni Nedir?

Instagram’da hareket dökümünün açılmamasının bir kaç nedeni olabilir. Öncelikle çok basit bir şekilde internet bağlantınızı kontrol etmenizi isteyeceğiz. Anlık olarak yaşanan bir kopmada her uygulamada bu tarz hatalar alınabilir. İnternetinizde bir sorun olmamasına rağmen hiçbir şekilde instagram hareketler açılmıyor ise aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Uygulama güncellemelerini kontrol edin. Uygulamanın güncel olmaması hareket dökümü hatası almanıza neden olabilir. Bu yüzden ilk olarak kullandığınız telefona göre App Store yada Google Play Store mağazalarından uygulamanın yeni bir sürümü olup olmadığını kontrol edin. Uygulama güncel değil ise güncelleyip tekrar deneyin.

Uygulama önbelleğini kontrol edin. Önbellek dosyaları uygulamayı daha hızlı kullanmamıza yardımcı olsalar da zaman zaman hasar görebiliyor ve bazı özellikleri kullanmamızı engelleyebiliyorlar.

Instagram önbellek temizleme:

  • Ayarlar sekmesine girin.
  • Ayarlar kısmında Bellek bölümüne tıklayın.
  • Son olarak Önbellek Temizleme seçeneğini tıklayın.

Eski bir telefondan geri yükleme yaptıysanız uygulamayı silip yeniden yükleyin. Instagram’ı eski telefonunuzdan yeni telefona uygulamaları aktarma yöntemi ile geçirdiyseniz sürüm farklılığı olduğu zaman bazı menüleri kullanamayabilirsiniz. iPhone hareket yüklenemedi hatasının temel nedenlerinden bir tanesi budur.

Eski telefondan instagram aktardığınızda sürüm farklılığı olduğundan hareketler kısmı altta çıkabilir. Buradan bir sorun olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Telefonunuzdan uygulama ön belleğini temizledikten sonra Instagram’ı kaldırın ve yeniden yüklediğinizde manuel olarak giriş yapın.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Çözüm

Instagram’da çoğu kullanıcı sizi takip etmeden önce biyografinizi incelemektedir. Instagram biyografileri takipçi kitlesine olumlu bir imaj bırakmak için vazgeçilmezler arasındadır. Sosyal medya üzerinde yapılan...

Çözüm

En popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Instagram son günlerde yeni özellikleri ile adından sıkça söz ettiriyor. Influencer ve sosyal medya fenomenleri gibi...

HABER

2020 yılı sosyal medya uygulamaları için önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl oldu. Instagram’da 2020 yılında yeni bir çok gelişme yaşandı. Artık bir fotoğraf paylaşım...

Çözüm

En iyi instagram kullanıcı adları nelerdir? Popüler hesapların bir çoğunda ön plana çıkan temel faktör kullanıcı adlarıdır. Eğer fenomen değilseniz ve yeni bir kitle...