İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

HABER

Instagram’da Satış Yapma ve Ödeme seçenekleri!

Değerli takipçilerimiz uzun zamandır yazmayı düşündüğümüz bu makaleyi en iyi şekilde derledikten sonra sizlerle paylaşıyoruz. Öncelikle belirtmeliyiz ki Instagram platformu son zamanlarda özellikle bireysel anlamda satış yapmak isteyen kullanıcılar için bir pazar haline dönüşmüş durumda, durum böyle olunca binlerce kişi kendi Instagram pazarını oluşturmak ve kitle edinmek için oldukça fazla uğraş veriyor.

Hali hazırda satış yapan kullanıcılar dışında binlerce kişi Instagram’da satış yapmanın yollarını ve satış yapılabilecek ürünleri araştırmaktadır.

Instagram Satış Yapma

Instagram’da satış yapmaya başlamadan önce sabır ve özveri gerektiren bir iş olduğunu söylemekte yarar var. Aynı zamanda herkesten farklı olmanız ve fark yaratmanız sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Instagram üzerinden satış yapmadan önce satacağımız ürün ve ödeme seçeneklerinin belirlenmesinde oldukça fazla yarar var. “Ben sayfayı açayım elbet satış yapacak bir ürün bulurum” mantığı kesinlikle yanlıştır. Çünkü hedef kitle eğer satış yapacağınız ürün ile alakasız bir kitle ise dönüşleri %90 olumsuz olacaktır. Aynı zamanda alışveriş yapacak kitlenin ödeme seçeneğine de çok fazla önem verdiğini unutmamak gerekiyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Instagram’da satış yapma pazar oluşturma adımları;

Sayfayı açmadan önce satış yapacağınız ürün yada ürünleri belirleyin. (Elektronik ürün, hediyelik eşya gibi kategorilerde olabilir.)

  •  Belirlediğiniz ürün yada ürünlere ilgi duyan bir kitlenin bulunduğu Instagram sayfanız var yada satın aldıysanız ürünlerinizi ekleyerek satışa başlayabilirsiniz. Hazırda bir sayfanız yok ise makalemize devam ediniz.

Instagram’da belirlediğiniz ürüne göre bir kullanıcı adı ile sayfanızı açın. (Örn: Hediyelik eşya için “hediyekulubu” bu sayede aramalarda daha rahat bulunacaksınız.)

Daha sonra ödeme seçeneklerini belirlemelisiniz. Ürün eklemeden önce ödeme seçenekleriniz ve kargo seçenekleriniz belli olmalıdır, kim sipariş verecek biraz ürün ekleyelim sonra bakarız demeyin sizi takibe alan ilk kullanıcıda gerekli güven ve kaliteyi göstermediğinizde devamı olumlu olmayacaktır. Ayrıca ilk takibe alan kullanıcı bile ürünlerinizi beğendi ise alışveriş yapabilir.

İletişim bilgilerinizi girin. (Whatsapp no, mail, telefon no vs.)

Ürünlerinize ilgi çekici olacak şekilde çeşitli açılardan resimlerini çekin, resimlerin parlak ve canlı olması kullanıcıların daha çok dikkatini çekecektir. (Örn: Makale resmindeki gibi )

Tüm bilgilerini girdikten sonra elinizdeki ürünlerin bir kısmını “etiketleme” yaparak sayfanıza ekleyin. Kalan ürünleri günde 3 – 4 ürün olacak şekilde her gün eklersiniz. (Burada ürün ile alakalı etiketleri eklemeniz çok önemli. Kullanıcı hesaplarının arama bölümünde ürünleriniz ilgi duyan kişilere gösterilecektir ve sayfanıza dikkat çekilecektir. Böylece kendiliğinden takipçi kitleniz artmaya başlayacaktır.)

Advertisement. Scroll to continue reading.

Belirlediğiniz ürün hangi kitleye hitap ediyor? Buna göre takipçi ekleyerek farkındalık yaratıp ilgi duyan kişileri sayfanıza çekebilirsiniz. (Takipçi kitlenize göre takibe takip yapabilirsiniz. Örn: kozmetik ürünleri satıyorsanız bayanları takibe alarak sayfanızı fark etmelerini ve takip etmelerini sağlayabilirsiniz.) Daha sonra hızlıca eklediğim bu takipçileri nasıl silerim diye düşünmenize gerek yok. Instagram toplu takipçi silme uygulaması ile takibe aldığınız kişileri tek seferde çıkarabilirsiniz.

Ben takibe takip ile uğraşmak istemiyorum takipçi satın almak istiyorum derseniz bunun için Instagram toplu takipçi ekleme uygulamasını kullanabilirsiniz.

Satış sayfamıza her gün ürün eklemek ve sayfayı aktif tutmak kitlemizi dinamik tutacaktır. Sürekli gönderi paylaşılan sayfaların kullanıcılar içinde güven ortamı oluşturduğunu söyleyebiliriz. Genellikle pasif ve az ürün paylaşımı olan sayfalardan çok az alışveriş yapılmaktadır.

Müşterilerin attığı mesajları mutlaka cevaplamalıyız. Cevaplama süresi güven duygusu ve alışveriş güdüsünü arttıracaktır.

Satış yaptığınız müşterilerin ürünlerini kargoya verirken resim çekip sayfanızda paylaşın. Bu paylaşımlar gönderi gönderme süreniz ve işinize verdiğiniz değeri göstermeniz açısından önemlidir. Aynı zamanda satış yaptığınız müşterilerden yorumda isteyebilirsiniz. Yeni müşteriler için olumlu referans olacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

→ Müşterilerinizden kredi kartı (veya banka kartı) ile ödeme yapma talepleri gelecektir. Ürünlerinizi düzgün bir şekilde sunabiliyor ve kart ile ödeme alabiliyor olmanın satışlarınıza katkısı yadsınamaz. Instagram’da kredi kartı ile alışveriş yapmak isteyen müşterilerinize bu imkanı sunabilmek için Shopier.com’a birkaç dakika içerisinde ücretsiz üye olun ve  vergi levhası olmadan kredi kartı ile satış yapmaya en pratik şekilde başlayın. Tüm bunların yanında Shopier size sunduğu hazır online dükkan sayfası ve sabit indirimli fiyatlı anlaşmalı kargo hizmetinden de faydalanırsınız. Üstelik ödeme yöntemi olarak Shopier’i kullanıyor olmanız, müşterilerinizin güvenini arttırarak akıllarındaki soru işaretlerini otomatikman gidermenize yardımcı olacaktır.

→ Instagram’da satış yaptığınız sayfanızı ve işinizi büyütmek isterseniz mutlaka bir web sitesi açmanız gerekecektir. Fakat yukarıda belirttiğimiz gibi Shopier’ın size otomatik olarak verdiği hazır dükkan sayfası, bir web sitesindeki tüm fonksiyonlara sahiptir. Çeşitli ödeme seçenekleri ve marka algısı için büyüteceğiniz işinize uygun nitelikteki bu sayfa, kaliteli bir web sitesinin uyandırdığı güvenin bir adım ilerisinde Shopier güvencesini de size verir.

Umarız makalemiz işinize yarar. Bol satışlar ve bol kazançlarınız olsun.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Çözüm

Instagram’ın yeni eklentisi Twitter’ın rakibi Threads bugün itibari ile hayata geçti. İlk günden yoğun ilgi gören yeni sosyal medya uygulamasında herkes takipçi sayısını arttırmaya...

HABER

2021 yılı sosyal medya uygulamaları için önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl oldu. Instagram’da 2021 yılında yeni bir çok gelişme yaşandı. Artık bir fotoğraf paylaşım...

İnceleme

Hepimizin zaman zaman internet üzerinden para kazanma hayalleri olmuştur. Online yöntemlerle para kazanmak bazen göründüğü kadar kolay olmayabiliyor. Daha doğrusu hedeflediğimiz para miktarı kazanma...

Çözüm

Instagram e-posta değiştirme işlemi oldukça kolaydır. Günümüzde sosyal medya uygulamalarındaki güvenlik sorunu nedeni ile hesaplarınızı güvende tutmak oldukça önemlidir. Hesaplarınız kötü amaçlı kişilerin eline...