İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

TikTok’tan Para Kazanma Yöntemleri

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri olan TikTok her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Platformun yaygınlaşması ve kullanım oranlarının artması ile birlikte TikTok fenomenleri de artmaya başladı. Peki TikTok fenomenleri ne kadar kazanıyor? Tiktok hediyeleri ne kadar ediyor?

TikTok dönem dönem düzenlediği yarışmalar ile ciddi ödüller dağıtıyor bu kısa video yarışmalarını yakından takip edip ciddi gelir elde edebilirsiniz. En son 1 Milyon yıldız yarışmasında kazananlara 100.000TL para ödülü verildi. Yarışmaları TikTok ana sayfadaki duyurular bölümünden takip edebilirsiniz.

Diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi TikTok uygulamasından reklam ve sponsorluk alarak para kazanmak mümkün. Özellikle kısa video reklamlarının olması muhtemel olan uygulamada takipçi sayınız ne kadar fazla ise o kadar reklam alma şansınız olacaktır. Bu noktada para kazanmanız için belirli bir takipçi sayısına erişmiş olmanız gerekiyor.

Uygulamanın Türkiye üzerinde popülerliğinin artması ile reklam verenler bu tarafa yönelmeye başlıyor. Artık görsel hareketsiz reklamlar çok fazla ilgi görmüyor. Popüler kişilerin yaptığı video reklamların dönüş oranlarının çok fazla olduğu firmalar tarafından net bir şekilde bilinmekte, bu durumda Tik Tok uygulaması gelir elde etmek için ciddi bir pazar haline gelebilir. Video çekerek para kazanılabilecek en iyi platformlar arasında yer alıyor.

Tiktok’tan Nasıl Para Kazanılır?

Teamfluencer İle Paylaşım Yaparak Para Kazanma

Sosyal medyada sponsorlu paylaşım yaparak kolayca para kazanabilirsiniz. Teamfluencer uygulaması sayesinde reklam verenlere bireysel olarak ulaşmanıza gerek kalmadan paylaşımlarınızdan para kazanabilirsiniz.

Teamfluencer nasıl kullanılır makalemizden uygulama hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

Reklam ve Sponsorluk İle Para Kazanma

Uygulama üzerinden reklam ve sponsorluk alabilmek için profilinize mutlaka iletişim bilgilerinizi eklemelisiniz. Diğer sosyal ağları profilinize ekleyerek reklam verenlerin sizi bulmalarını kolaylaştırabilirsiniz. Tiktok platformunda kazanabileceğiniz para takipçi sayınız ile doğru orantılıdır. Ayrıca online ajanslara kayıt olarak TikTok üzerinden reklam teklifleri alabilirsiniz.

Canlı Yayın Hediyeleri İle Para Kazanma

Uygulamada 1.000 takipçi sayısına ulaştığınızda canlı yayın açmanıza olanak tanınmaktadır. Canlı yayın açtığınızda takipçilerin size hediye ettiği her nesne size ekstra para kazandırmaktadır. Bu noktada daha fazla katılımcı sayısına ulaşmanız gelirinizi arttıracaktır. TikTok hediyeler kaç para ediyor?

TikTok uygulamasında takipçi sayınızı arttırabilirseniz yani popüler olabilirseniz reklam alma yada canlı yayında hediye toplama olasılığınız daha fazla artacaktır. Video reklamlar her zaman hareketsiz görsel ve metin reklamlarına göre daha fazla ilgi çekmektedir. Firmalar bu platforma kayıtsız kalmayacaktır.

Youtube Reklamları İle Para Kazanma

TikTok platformunu kullanan çoğu fenomen gibi Youtube kanalı açıp takipçilerinizi videoların tamamı için kanalınıza yönlendirebilir bu taraftan iyi bir gelir elde edebilirsiniz. TikTok uygulamasında yakın zamanda video reklamlar gösterilmeye başlandı. Çok yakında kullanıcıların çektiği videoların içerisine yapılan eklemelerle gösterim başına kullanıcılara gelir dağıtılması hedefleniyor. Takipçilerinizi arttırmaya devam ederseniz gelir elde etmeniz kaçınılmaz olacaktır.

TikTok para kazanma konusunda merak ettiklerinizi bize Soru Cevap platformundan yazabilirsiniz.

3 Yorum

3 Comments

 1. Yusuf

  Şubat 4, 2019 at 3:15 pm

  Tiktok taki paralarimi nasl alabilirim paypel karti diyorlar ama hicbir yerde satilmiyor o karttan

  • Tiktoksuz hayat isterim

   Eylül 8, 2019 at 4:33 am

   Paypal internet ödeme Hesabi
   Yani internet bankaciligi gibi
   Paypal.com gir hesap ac ücretsiz

 2. Muhammed

  Ekim 23, 2020 at 9:30 am

  Tiktok video izlenmesinden para kazanılıyor mu yoksa sadece canlı yayın ve sponsor reklamlardan tekmi para kazanılıyor ??

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Çözüm

Tiktok’ta canlı yayın açarak para kazanmaya başlayan kullanıcıların sayısı her geçen gün artmaya başlıyor. Özellikle uygulamaya ilk günlerde çekimser kalan ünlüler canlı yayın özelliği...

Çözüm

Tiktok’ta gözlük hediyesi sıkça yayıncılara gönderilen emojilerden bir tanesidir. Bir yayıncıya gözlük hediye ettiğinizde ekrana bir gözlük çıkar ve yayıncının gözüne animasyonla kısa süreliğine...

Çözüm

Tiktok gül, canlı yayın açan kullanıcılara en çok bağış yapılan emojidir. Tiktok’ta takipçiler fiyatı ucuz olduğu için yayıncıları azda olsa desteklemek için gül hediye...

Çözüm

Tiktok’ta fenomenlerin yeni gelir kaynağı hediyeler hakkında merak edilenleri cevapladığımız bir yazı dizisine başladık. Tiktok’ta fenomenlerin en çok istediği hediyelerin başında para yağmuru gelmektedir....