İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

TP-Link Extender Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu borsalarda 1 Dolar Yatırımla 10.000 adet ve üzeri coin alabilirsiniz.)

Wi-Fi kullanımı her geçen gün artış göstermektedir. Evlerde, iş yerlerinde, okullarda kullanımının yanı sıra artık çok küçük alanlarda örneğin otobüslerde de kullanılmaya başlanmıştır. Başlarda sorunsuz bir şekilde çalışan Wi-Fi zaman içerisinde çekim gücünü kaybetmektedir. Çekim gücünü artırmak için birtakım yollar denemek gerekir. Bunlardan en önemlisi ise Tp-Link extender olarak karşımıza çıkmaktadır. Menzil genişletici olarak bilinen bu cihazlar, internetin yer aldığı her ortamda gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır.

TP-Link Extender kurulumu için öncelikle cihazın ethernet kablosu yardımıyla bilgisayara bağlanması gerekir. Ardından kullanılan herhangi bir internet tarayıcısı açılmalı ve adres kısmına tplinkextender.net yazılıp enter tuşuna basılmalıdır.

Açılan pencerede kişi, “kullanıcı adı” ve “şifre” bilgisi ile karşılaşacaktır. TP-Link extender için şifre ve kullanıcı adı kısmına “admin” yazıldıktan sonra işleme devam edilmelidir. Giriş butonuna bastıktan sonra kullanıcının karşısına TP-Link extender arayüz çıkacaktır. Kontrol paneli açıldıktan sonra kullanıcı, karşısına çıkan “next” butonuna tıklamalıdır.

Diğer aşamada açılan sayfada ülke seçimi yer alacaktır. Yaşanılan ülke seçilerek kablosuz yayıncıyı seçmek üzere başka bir adıma geçilmelidir. Burada birçok seçenek ile karşılaşılabilir. Bu durumda genişletilmek istenen ağ seçilerek next butonuna basılmalıdır.

Seçilen ağın güvenlik anahtarını isteyen bir ekran çıkacaktır. Burada istenen bilgiler girilmeli ve ardından açılan sayfada finish butonuna basarak kurulum tamamlanmalıdır.

TP-Link Extender Reset Atma Nasıl Yapılır?

TP-Link extender reset atma işlemi oldukça basittir. Wi-Fi cihazlarına atılan reset ile benzerlik gösterir. İğne gibi ince uçlu bir materyal yardımı ile TP-Link extender cihazına reset atılabilir. Cihaza reset attıktan sonra ayarlar sıfırlanacak ve ilgili bilgilerin tekrar girilmesi gerekecektir. Bu durumda izlenmesi gereken yollar yukarıda anlatılan kurulum aşamaları olacaktır.

TP-Link Extender Bağlantı Sorunu

TP-Link extender bağlantı sorunu birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Güncellemenin yapılmaması, Wi-Fi bağlantısında yaşanan sorunlar, kabloların yerinden çıkması gibi daha pek çok sebep sayılabilir. TP-Link extender bağlantı sorununu çözmek için öncelikle yapılması gereken sorunun kaynağını bulmaya çalışmaktır. Bunun için de izlenmesi gereken yollar mevcuttur. Öncelikle halihazırda kullanılan Wi-Fi ile TP-Link extender cihazının kablolarının doğru takıldığına emin olmak gerekir. Yerinden çıkmış veya yanlış takılmış kablo yok ise diğer çözüm yolu denenmelidir.

Bir diğer çözüm yolu olarak da Wi-Fi cihazının extender ile uygunluğuna bakılmalıdır. Sorun burada ise cihaza reset atılarak tekrar kurulumu sağlanabilir. Ancak sorun devam ediyorsa güncelleme yapılarak da sorunun ortadan kalkması sağlanabilir.

Popüler kripto para birimleri hakkında güncel gelişmelere ve özet bilgilere anında ulaşmak için yeni Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Çözüm

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Follow @yeaslan İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu...

Çözüm

Kripto para çekilişleri, güncel gelişmeler ve yorumlar için Twitter adresimi takip edebilirsiniz. Follow @yeaslan İlginizi Çekebilir: Alternatif Coinler Listeleyen Köklü Kripto Para Borsaları (Bu...