İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

TP-Link Kablosuz Modem WiFi Şifre Değiştirme

TP-Link modem şifresi nasıl değiştirilir? Bu makalemizde en basit yöntemleri ile TP-Link modem şifre oluşturma ve var olan şifreyi değiştirme işlemlerini anlatacağız. Makaledeki adımları takip ederek TP-Link kablosuz modeminizin şifresini rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

TP-Link modem şifre değiştirme işlemini yapmadan önce modeminizin bağlantılarının tam ve doğru olduğundan emin olunuz. Modem kurulumunda yapılan büyük hataların başında bağlantıların tam sağlanmamış olması gelmektedir. Bağlantılar tam yapılmadığında modem kurulumda hata alırsınız.

Tp-link modem şifresi nasıl değiştirilir? En basit yöntemlerle tp-link kablosuz modem wifi şifre değiştirme işlemini birlikte yapalım.

TP-Link Kablosuz Modem WiFi Şifre Değiştirme 

Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına bir Ethernet (LAN) kablosu takınız. Bilgisayar kullanmıyorsanız ve cep telefonunuzdan bağlantı yapacaksanız telefonunuzu son kullandığınız şifre ile modeme bağlayınız.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Modeminizin kablosuz ağ ayarlarını yapılandırmak için sırası ile aşağıdaki adımları uygulayınız;

 • Modemin kablosuz bağlantı ayarlarını yapmak için modeme web ara yüzünden bağlanınız. Web ara yüzüne bağlanmak için tarayıcınızın (Internet Explorer, Mozilla, Opera, Safari, Chrome) adres satırına 192.168.1.1 yazınız. TP-link modem arayüz şifresi genelde aynıdır. Karşınıza gelen giriş ekranında kullanıcı adı kısmına “Admin” şifre kısmına “Admin” yazarak giriş yapınız. Daha önceden modem şifresini kendiniz değiştirdiyseniz belirlediğiniz şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir. Modem erişim şifresini bulamıyorsanız modem arayüz şifresi öğrenme makalemizi inceleyenilirsiniz.
 • TP-Link modem ara yüzüne giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menüden “Kablosuz” ardından “Kablosuz Güvenliği” seçeneğini tıklıyoruz.
 • Açılan  sayfada “Kablosuz Şifre” bölümüne belirleyeceğimiz şifreyi giriyoruz. Sayfanın alt bölümünde bulunan “Kaydet” butonuna basarak ayarları kaydediyoruz. Kurulumu telefondan yapıyorsanız sayfanın en altına kadar indiğinizden emin olun. Mobilde “Kaydet” butonu sayfanın en alt kısmında kalıyor.

Kurulum bittikten sonra modeme bağlı tüm cihazlarımız kablosuz bağlantıdan kopacaktır. Yeni şifre ile cihazlardan yeniden giriş yaparak kablosuz internetinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kablosuz modem şifre değiştirme esnasında yaşadığınız sorunları bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

Kaynak: https://www.tp-link.com

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

6 Yorum

6 Comments

 1. Ahmet

  Eylül 17, 2018 at 10:17 pm

  Saol

 2. İlyas

  Ekim 6, 2018 at 11:04 pm

  Şifre degişdirme

 3. Yasar

  Ocak 26, 2019 at 11:23 pm

  Şifremi değiştirmek istiyorum ama olmuyor admin turktelekom yazıyorum ttnet yazıyorum olmuyor ne yapayım

 4. Baran

  Haziran 2, 2019 at 2:03 am

  Amin (ttnet) TP link de bakim a tıklıyorum Şifre bölümüne tıklıyorum
  Kullanıcı adı :
  Ayrıcalık : user=root
  Eski şifre :
  Yeni şifre :
  Yeni şifreyi onayla :
  Yazıyor eğer bu bölüm internetimin şifresini değiştiren bölümse yapamiyorumdur çünkü : eski şifre bölümüne tıklamıyor HELP ME

 5. cio

  Temmuz 3, 2019 at 4:00 pm

  haklkısın

 6. Dadaş

  Mayıs 17, 2020 at 8:31 pm

  Merhaba modem kullanıcı adı ve şifresini değiştirmişiz nasıl öğreneceğiz. Onu nasıl sıfırlayabilşyoru.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Çözüm

Fiber veya ADSL internet hizmeti alabilmek için mutlaka bir modem kullanmanız gerekmektedir. Modemler operatörünüzden gelen internet sinyalini bilgisayarınıza iletmek ile görevlidirler. Modemler kablolu ve...

Çözüm

Yeni bir modem aldığımızda kurulum için mutlaka modem arayüzüne girmemiz gerekmektedir. Kurulum ve modem ayarları için modem arayüzüne girebilmek için modem ara yüz kullanıcı...

Çözüm

Film izlerken veya oyun oynarken internet hızınızın yavaşlamasından dolayı donmalar yaşamak herkesin sinirini bozan bir şeydir. İnternetin yavaşlamasının birden fazla nedeni var. Ancak bunlardan...

Çözüm

Superbox şifre değiştirme işlemini anlatmadan önce ne olduğuna bakmakta yarar vardır. Çünkü teknoloji olarak gelişmiş bir cihaz olan Superbox ile fiber erişimi olmayan alanlarda...