İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Uygulama

Viber Messenger Nedir? Nasıl Kullanılır?

Viber, Ios ve Android tabanlı akıllı telefonlar ve masaüstü işletim sistemleri için 3G ya da Wi-Fi ağları üzerinden anında mesajlaşma ve sesli görüşme imkânı sunan bir iletişim aracıdır. Viber, uygulamanın yüklü olduğu herkesle bedava konuşmayı ve mesajlaşmayı vaat eden bir akıllı telefon uygulamasıdır.

Viber, akıllı telefonlarda yazılı mesajın yanı sıra kullanıcılarının birbirlerine resimli, görüntülü ve sesli mesajlar göndermesine de imkân sağlar.

Viber Nasıl Kullanılır?

Viber, kullanabilmek için herhangi bir hesap açmanız gerekmez. Viber sadece telefon numarasını kullanarak, kullanıcıyı sistemine kayıt eder. Viber‘i yüklediğinizde telefon rehberinizde kayıtlı olup Viber messenger kullanan tüm kullanıcılarla iletişim kurmaya başlayabilirsiniz.

Viber’e ilk giriş yaptığınızda, telefon rehberine numaranızı kayıt etmiş olursunuz. Viber kullanan tüm kullanıcılara otomatik olarak bir mesaj gönderilip Viber’e katıldığınız bildirilmektedir.

İlk olarak Viber uygulamasını telefonunuza veya masa üstüne kurmanız gerekmektedir. Viber uygulamasını telefon türünüze göre, yükleyebileceğiniz linkler üzerinden indirebilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra uygulamayı çalıştırmak için cep telefonu numaranızı giriyorsunuz.

 Uygulama girdiğiniz cep numarasına bir doğrulama kodu gönderiyor. Bu doğrulama kodunu Viber uygulamasında access code yazan yere giriyorsunuz ve enter vibre sekmesine basarak uygulamayı aktif hale getiriyorsunuz.

Bu aşamadan sonra rehberinizde bulunan kişilerden yanlarında Free call butonu bulunanları bu butona basarak Viber ile ücretsiz arayabilirsiniz. Hemen altta da Free Text Message butonunu göreceksiniz bu butona tıklayarak istediğiniz arkadaşınıza ücretsiz sms gönderebilirsiniz.

Viber Özellikleri:

• Ücretsiz,

•Uçtan uca şifreleme,

•3G, 4G ve Wi-Fi üzerinden bağlantı,

•Android, ios ve Windows cihazlarla uyumlu,

•Windows ve Mac masaüstü uygulamaları,

•Sesli ve video görüşmeleri,

•Fotoğraf, ses ve video klip gönderebilme,

•Özel grup sohbetleri,

•Google Asistan ve Siri uyumlu olmasıdır.

Viber Messenger İle Whatshap Farklılıkları

Her ikisi de oldukça yaygın mesajlaşma uygulamaları olan WhatsApp ve Viber, kullanıcıların tercih sıralamasının zirvesinde bulunuyorlar. Ortak pek çok yönü bulunan programların bazı farklı yönleri de bulunmaktadır. Ancak Viber’in WhatsApp’tan daha iyi olduğu yönleri de mevcut.

 Bunlar; Hem WhatsApp hem de Viber programı kullanıcıları, uygulamaları kullanan herkesi tamamen ücretsiz olarak arayabiliyor ve mesaj gönderebiliyor. Fakat, uygulamayı kullanmayan birini aramak istediğinizde sadece Viber ile arayabiliyorsunuz. Viber’in masaüstü uygulamaları Whatshap’tan daha etkileyici diyebiliriz.

Sıklıkla kullandığınız sohbet özelliklerine erişebileceğiniz masaüstü uygulamasında, diğer kullanıcılarla sesli ve görüntülü olarak da görüşebiliyorsunuz. Viber, “dünyanın en kapsamlı iletişim deneyimi” olduğunu iddia ediyor.

Görülmesini istemediğiniz bir sohbet varsa, Viber sayesinde bunu kolaylıkla gizleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, sohbet edilen kişi veya grubun adına tıkladıktan sonra Sohbet Bilgisi > Bu sohbeti gizle adımlarını sırası ile seçmek. Bu aşamada sizin belirleyeceğiniz PIN sayesinde sohbete erişebilir.

Hassas bilgilerin gizli kalmasını istediğinizde bu yöntem Viber’ın hızlı ve kolay bir yoludur ve WhatsApp’ta bulamayan bir özelliktir. Viber kullanan kişilerinizle birlikte oyun oynayabilirsiniz. Bir oyun listesi bulabileceğiniz Viber uygulamasındaki bu özellik WhatsApp’ta bulunmamaktadır.

Alternatif mesajlaşma uygulamalarından Dedi Mesajlaşma Uygulaması hakkında tüm detaylara bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Uygulama

Elinizde bulunan belgeleri taratarak mobil ortamlara geçirmek istediğinizde eskisi gibi yazıcıları veyahut ekstra başka elektronik cihazları kullanmanıza bu tarz uygulamalar ile gerek kalmamaktadır. Eski...

Uygulama

Prequel uygulaması, fotoğraflarınızın daha iyi görünmesi için çeşitli araçlar sunan bir programdır. Yaratıcı efektler, fotoğraflara eklenecek parıltılar ve ışıltılar aynı zamanda bunların çok daha...

Uygulama

Bu uygulama, mobil cihaz kullanıcıları için yapılmış video ve müziklerin yönetimi için kullanılan bir araçtır. Günümüzde birçok insan akıllı cihazlarından neredeyse hayatının her noktasında...

Uygulama

Sosyal medyanın toplumlar içerisindeki kullanımı her geçen gün büyük bir ivme ile artış göstermektedir. Bu artış birçok insanın sosyal çevresinin dijital ortamlara kaymasına vesile...